
Na okraj bratislavy přijíždí bez fízlů na 55 trnavanů a 18 fcb. víme, že domácích je na 130, mají problémy s policií, a asi k ničemu nedojde. Vidina náhodného setkání a zbytečné výtržnosti trnavských jedinců jsou pro nás těsně před příjezdem policejních vozů impulsem k útěku od hlavní skupiny. Daří se to pouze 18 lidem (14 FCB), zbytek je zadržen. Projíždíme bratislavou a procházíme pár ulic blízko stadionu. Na zastávku přijíždí tramvaj a v ní kolem dvaceti slovanistů. Atakujeme je, proti nám jdou pouze asi tři, zbytek se mačká uvnitř stále více, přičemž jsou na schodech vždy max. dva chachaři.
Jeden dostává sklenicí do ksichtu, ale již zakročuje policie, které se hned snaží s identifikací viníků pomoci jeden z domácích! Jdeme z dohledu, s námi dva domácí a čekáme na další. Dlouho nikdo nepřichází, nakonec se dočkáme, ale mají dohled, takže mizíme.
Na stadionu pár potyček s fízly, před koncem se zalíbí nápad opustit sektor a zkusit získat slovanistické vlajky, protože domácí se na druhou půli přemístili na opačnou stranu. Jde nás pět a čekáme až dva místní vlajky uloží do batožin a opustí sektor, abychom nebyli tak na očích. mezi tím se objevují další naši (celkem 9 FCB a 2 RBW) a čekáme za ochozem. V tom však nabíhá 40 – 50 domácích, kterým se v osmi stavíme (tři zůstali na sektoru a chvíli vlastní domácí vlajky) a pochopitelně dost inkasujeme a poté i prcháme. Po zápase ještě bloudíme v šesti po stanovištích autobusů, rozdáme pár facek, ale nic zvláštního.
(info z ostravy)
— Popis střetu před zápasem, nás asi 20 v přeplněné tramvaji, vystupujeme u stadionu a na zastávce je 20 baníkovců a rbw, okamžitě na nás útočí a my se ve čtyřech bráníme. Ostatní lidi se z tramvaje nedostali. Bitka trvá chvilku, protože za tramvají jelo policejní auto, které okamžitě zasahuje. Po zápase respektive na jeho konci se snaží nějací chachaři ukradnout vlajky z jednoho sektoru, kde jsme vůbec nebyli. Viděl to jeden z nás, který ihned zavolal. Rozběhne se nás asi 40 a útočíme na chachary. Vlajky jsme zachránili a ti baníkovci, kteří nestihli utéct slušně inkasovali. I když se drželi dobře, tak proti početné přesile neměli šanci. Celkem nás bylo 140 (z toho asi 30 z brna).
(info z bratislavy)
— Z brna přijelo 32 hools. Před opuštěním hospody, kdy se mělo jít vstříc koalici trnavy a baníku přijíždí hodně policejních aut. Při pokusu o probití se přes policajty, co chrání vchod za pomoci obušků je pro boj s nimi použito popelníků a kryglů. Jeden acab končí v nemocnici (prý měl ten den narozeniny, tak happy birthday dodatečně), jeden má šrám pod okem. Při boji někteří fanatici prohazují židle okny na policajty. Hospoda se dělí na dva tábory, kdy jedni jsou pro permanentní boj a zabarikádování se, druzí říkají, že každou chvíli přijedou kukláči a použijí na vyprázdnění slzný granáty a že není jiná možnost než se nakonec vzdát. Nakonec se vyjedná, že se vzdáme, a že nebudeme lynčováni a po sepsání občanek budeme puštěni na fotbal. Nakonec končí 58 hools v poutech a jsou zavedeni na stanici (z toho 25 Brno). Zde probíhají otisky, focení, výslechy – zhruba zadržení 7-10 hodin. Nakonec sděleno obvinění 2 brňákům (1x výtržnictví + 1x napadnutí veřejného činitele) a zatím jsem slyšel jen o jednom slovanistovi co má paragraf, ale asi toho bude víc. Výjezd končí pro většinu brna ve 2 ráno odjezdem z bratislavy. Pozdrav a gratulace do blavy za naložení chacharům.
(info z brna)