Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Online fotoreport ze zápasu Slovan Bratislava - Spartak Trnava, článek bude aktualizován.

Pohled do archívu hooligans.cz do 12.06.2005: Koalice BKS vs Trnava a FCB

Taktika chacharů rozdělit koalici nevyšla, a tak se všichni scházejí v neděli po poledni v Petržalce. BKS dává dohromady následující orientační počty: Slovan (90), Brno (55), Klatovy + Plzeň (12). Trnavě (70) vypomohlo družební FCB (54). Již dopředu je podle počtů zjevné, že půjde o největší bitku v blízké i vzdálené minulosti.

Koalice se stahuje z různých hospůdek a parčíků na místo první, protivník přichází za nedlouho oděn do rozpoznávacích bílých triček. Koalice v sevřeném útvaru vyčkává na sešikování protivníka, ale ten jakoby ucítil krev se snaží ihned po překonání valu vydat do boje. Zhruba v půli hřiště se oba tábory setkávají a malou chvíli se bojuje na místě, ovšem za okamžik má BKS navrch a žene soupeře na val a posléze z hřiště zcela pryč. Na místě střetu zůstávají jen ležící postavy v bílém.

Zároveň s protivníkem se dostavuje i policie v počtu dvou hlídek a jednoho auta se psy a snaží se střetu zabránit. Mnozí nejdříve váhají, ale chuť k boji je silnější. Acabi se snaží boj přerušit nejdříve varovnými výstřely do vzduchu, posléze oba psovodi vbíhají do davu, kde je jeden z BKS pokousán.

Bitka je dokonána, vítězství je na naší straně a BKS se dává na taktický ústup, jelikož se ze všech stran začínají ozývat policejní sirény. Někteří mizí do přilehlých lesíků, jiní se okamžitě skrývají pod maskou náhodných kolemjdoucích či výletníků. První jsou odchyceni soupeři u autobusů, kterými přijeli a uniká jen málokdo. Po chvíli doráží kukláči a začíná lov v lese. Ten se stává osudným některým z BKS. Výsledkem je pak 149 zadržených z obou stran.

Podle zadržených se policie chová tvrdě, leč korektně, nedochází k žádným násilnostem. Nejdříve jsou propuštěni všichni Slováci. Občané České republiky jsou převezeni jinam a jsou propuštěni až po diplomatickém zásahu české ambasády po více jak 26 hodinách bez obvinění.

K dostaveníčku je třeba dodat, že bylo domluveno beze zbraní a to se též dodrželo, i když zprávy slovenských médií již v podvečer uvádějí, že byly použity baseballové pálky a řetězy, policie posléze hovoří i o nalezených boxerech. Nic takového! Jedinou a dovolenou pomůckou, a to na obou stranách jsou bandáže. Zatím je známo, že jeden z ostravských má venku čtyři zuby, přeraženou sanici a otřes mozku, ale i on uznává, že mohl inkasovat martenskou nebo jinou pevnou obuví. Lze říci, že zbraně se snaží zatáhnout do střetu pouze a jen policie, aby tak podpořila své úvodní tvrzení a opodstatnila svůj masivní zákrok.

(info z Brna)

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear