Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

  
Nejznámější skupiny na stadionu Şükrü Saracoglu jsou Genç Fenerbahçeliler (GFB), Kill For You (KFY), Antu/Fenerlist, EuroFeb, Group CK (Cefakâr Kanaryalar), Vamos Bien, a SUADFEB.
Nejvýznamější z nich je skupina Genç Fenerbahçeliler (což v překladu znamená „mladí příznivci Fenerbahce“). Skupina vznikla v roce 1998 a šéfem skupiny je Sefa Kalya.
Tuto skupinu tvoří 9 podskupin (1907 Genclik (slovo Genclik znamená "mladí"), GFB Europe, Lise GFB (tvoří ji středoškoláci), Cruel Boys, UniGFB (univerzitní studenti), GFB Angels (ženská sekce), Devil's of GFB (založená 2004), Until The Grave (založená 2009) a Boğaz Hooligans (Bosporští chuligáni, založená v roce 2010).
GFB je velká skupina s pobočkami ve 40 městech a na 8 univerzitách. Skupina GFB navázala v roce 2011 družbu se srbským klubem FK Novi Pazar, s jejich hlavní skupinou Torcida Sandžak (klubu fandí a navštěvují jej bosenští muslimové).

Fanouškovské motto Fenerbahce zní „Hep Destek Tam Destek“ (zkráceně HDTD) a znamená Neustálá a naprostá podpora.

Jestli někoho fanatici Fenerbahce naprosto a hluboko nenávidí, tak to jsou fanoušci konkurečního Galatasaray Istanbul. Ostatně jak už to tak chodí i jinde mezi dvěma slavnými kluby z jednoho (hlavního) města. Samozřejmě mají vyhrocené vztahy i Besiktasem, který je také z Istanbulu, ale ta nenávist o je o poznání slabší. Dalším klubem, který fans Fenerbahce nenávidí je Trabzonspor, kde se nenávist táhne od konce 70. let minulého století a v posledních letech zase přidává na síle. Ještě jednoho velkého nepřítele fans Fenerbahce mají, a tou je policie.Fans Fenerbahce mohou být hrdí na nenávist okolí. Jako svůj nejvíce nenáviděný klub je na prvním místě uvedli fans Galatasaraye, Besiktase i Trabzonsporu. Fenerbahce je pro ně top nepřítel.

Vloni v prosinci dostalo Fenerbahce trest od UEFA za výtržnosti diváků během pohárového utkání Evropské Ligy s Borussií Mönchengladbach, když fans Fenerbahce házeli na hřiště světlice a další předměty. Za to přišel trest v podobě utkání bez diváků s BATE Borisov. Fans Fenerbahce však vedení UEFA ukázali, že ultras žádné zákazy nezastaví, a sešli se u stadionu, kde utkání sledovali na obří obrazovce a nad stadion posílali světlice na padačcích. Některé pak dopadli i na hřiště a tak si Fenerbahce vysloužilo od UEFA další trest v podobě 60 tisíc Euro a podmínečné vyloučení na dvě sezóny z pohárů.

Pyro nad stadionem při utkání s BATE:


{youtube}G5pdxVCv408{/youtube}
 

 


A světlice s BATE na prázdném stadionu:Jak vypadá výjezd do Istanbulu, když si fans Fenerbahce před odvetou nahněváte můžete posoudit na videu fanoušků Spartaku Moskva při jízdě autobusem ke stadionu:


{youtube}Bn9dWCij_3A{/youtube}

 

 

Související články:

Turecká ultras a hooligans scéna: http://www.hooligans.cz/reports/foreign/74-tur/1427-turecka-ultras-a-hooligans-scena

Historická fota: Slovensko - Turecko (2001): http://www.hooligans.cz/reports/svk/43-svk/svk2012/1310-historicka-fota-slovensko-turecko-1-9-2001-bratislava-kvalifikace-ms-2002-7-fotek

 

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear