Valhalla Fighting

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Turecká policie zatkla padesátitříletého K.A., který je podezřelý z vraždy Marka Ivkoviče, člena Delije z Crvené Zvezdy. Šest zbylých podezřelých bylo propuštěno na svobodu. Policie viní zadrženého, že měl minulý týden v souvislosti se zápasem basketbalové Euroligy mezi Galatasaray a Crvenou Zvezdou zabít nožem Marka Ivkoviče.

Podezřelý K.A. ve své výpovědi uvedl, že zahraniční fanoušci měli zaútočit na fans Galatasaraye kameny a tyčemi, a tak bez přemýšlení vytáhl nůž. Ve své výpovědi uvedl: "Reagoval jsem na jejich útoky. Buď mě zbijí nebo trefí na nos. Šermoval jsem nožem a mířil na nohu, ale minul jsem. Osoba, která mě praštila byla světlejší a vyšší. Fyzicky byl zemřelý mnohem zdatnější než já". Obviněný K.A. ještě dodal, že se nedopustil trestného činu.
Istanbulský policejní náčelník ještě dodal, že účastníci boje, při kterém došlo k zabití Marka Ivkoviče, nepatří mezi místní hooligans.

Tato vražda vyvolala napětí mezi Srbskem a Tureckem. Napětí je i v celé basketbalové Eurolize, které přiživují fanoušci řeckého Olympiakosu, kteří hrají ve stejné skupině. Ti už se nechali slyšet, že "je potřeba se pomstít za pravoslavného bratra".

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear