YOUR ADS HERE, CONTACT: SPRAVCE3@HOOLIGANS.CZ

Společnost GAPA GROUP a.s. - Herna U Dědka, využij kod: HOOLIGANS200

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear


Některé z 1800 soukromých sekuritek byly přiděleny ke každému ze 12 stadionů, kde se bude konat Mistrovství světa. Je připraveno i 700 federálních agentů, kteří budou v případě potřeby k okamžitému nasazení. Pořadatelé nasadili kamery z bank, rentgenové přístroje i detektory kovů, aby zabránili vnesení nebezpečných předmětů na stadion. Zajímavostí je, že zakázaný bude vstup i s nástrojem zvaným "caxirola". (Caxirola je bicí nástroj z plastu, kde uvnitř jsou malé syntetické částice. Třepáním tento nástroj vydává zvuk. Byl certifikován v září 2012 ministerstvem sportu v Brazílii jako oficiální hudební nástroj MS 2014, který měl být odpovědí na "vuvuzelu" z MS 2010 z Jihoafrické republiky. Caxirola bude prodávána, bude oficiální nástroj, ale na stadion s ní fanoušci nebudou smět). Když se caxirola testovala vloni na hřištích v Brazílii, tak s ní fanoušci házeli na hřiště a je tak vedena jako potencionální zbraň.


Bezpečnostní opatření začínají už na brazilských hranicích. Brazilská vláda vyměňuje informace s Argentinou, Anglií i s dalšími zeměmi, aby případní problémoví fans nebyli vpuštěni vůbec do země. A pokud by někdo snad prošel, tak aby mu bylo zabráněno dostat se na stadion. Očekává se, že desítky tisíc argentinských fans překročí hranice, aby podpořili svůj tým. Nejradikálnější argentinští fans, známí jako Barra Bravas, se už v minulosti při Mistrovství světa zapojili do několika incidentů, například v roce 1986 v Mexiku, v roce 1998 ve Francii a v roce 2010 v Jihoafrické republice. Argentinská vláda poskytla brazilské vládě seznamy známých výtržníků. Přesto brazilské úřady připouští, že nedokáží eliminovat všechny potencionální výtržníky. V loňském roce při Konfederačním poháru, který byl zkouškou Mistrovství světa, bylo na stadionu minimum problémů. Ale masové protesty v ulicích se změnily v násilné a vládu celkem zaskočily. Policie musela rozhánět více jak milion protestujících lidí, kteří poukazovali na multimiliardové náklady na MS 2014 i na Olympijské hry v roce 2016 v Riu.


Násilí zasáhlo i brazilskou fotbalovou ligu. Před pěti týdny hodil jeden chuligán ve městě Recife (město, kde se budou hrát zápasy Mistrovství světa) záchodovou mísu na jednu osobu, kterou tím usmrtil. V únoru zemřel fanoušek, který byl brutálně zbit ve městě São Paulo. Vloni došlo ke střetům mezi fans z jižní části města Joinville. Fanoušci Corinthians vtrhli na trénink svých fotbalistů a napadli hráče.
Bezpečnostní síly zkoušely na všech 12 místech v posledních měsících krizové situace. Využívaly k tomu zápasy domácích klubů nebo kontinentálních turnajů, jako je Copa Libertadores. Vloni se v Brazílii zkoušelo jen při osmi týmech, a navíc zde nebyli největší rivalové Brazílie, a to fans z Argentiny. Na Mistrovství světa však startuje 32 týmů.
 

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear