Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

 

Státní zástupce Luis Cevasco z Buenos Aires, který je v úřadu už 18 let tvrdí, že zejména ve vztahu k fotbalovému násilí v Argentině existuje dvojí metr. Zatímco kluby a běžní fanoušci tvrdí, že se snaží zbavit chuligánů, realita je často odlišná. Navrhuje proto, aby si dotyční konečně sundali masky a přiznali, že fotbalový svět si ve skutečnosti žádnou změnu nepřeje a rozhodnutí soudu mu dávají zapravdu. Podívejme se na některé případy...

 

V roce 2007 byl zavražděn Gonzalo Acro, chuligán River Plate chuligány jiné frakce. Tento zločin se v roce 2011 dostal k soudu a pět chuligánů bylo odsouzeno k trestům odnětí svobody s různou délkou, včetně trestu doživotí pro vůdce skupiny, Alana (na obrázku níže) a Williama Schlenkerovi, kteří útok připravovali. Tito bratři však měli bezpochyby lepšího právníka, neboť oba zůstali na svobodě do doby než bude jejich trest potvrzen. Rok 2012 se pomalu blíží ke svému konci, ale soud bratrům jejich trest doposud nepotvrdil a tak jsou stále na svobodě. K velkému překvapení se v roce 2008 k tomuto zločinu přiznal chuligán Ariel Luna, který utekl do Itálie. Jeho právník vypověděl, že mu někdo nabídl 600 tisíc pesos za to když se dozná. Tyto peníze mu však nikdy nebyly zaplaceny. Otázkou pak zůstává, kdo mu peníze skutečně nabídl.

 

Alan Schlenker

 

Když se v roce 2010 stal šéfem River Plate Daniel Passarella, audit odhalil obrovský nepořádek v účetnictví klubu. Ze zprávy auditorů vyplynulo, že minulé vedení klubu v čele s José María Aguilarem se dopouštělo hospodářských trestných činů, které se dotýkaly jak přestupu hráčů, stavebních prací, tak plateb chuligánům. Aguilar byl za tuto činnost několikrát před soudem, ale žádná z žalob neuspěla. Musel mít skutečné dobré právníky, takže jeden neví jestli se tomu má smát a nebo raději brečet. Klub požaduje od Aguilara téměř 4 miliony dolarů za prodej Fernanda Belluschi.

 

 

V roce 2011, když River Plate sestoupilo v baráži proti Belgranu, rozhodčímu Sergio Pezzottovi chuligáni River Plate vyhrožovali a zastrašovali ho, aby River Plate v zápase nechal vyhrát. Bylo veřejným tajemstvím, že právě vedení klubu mělo chuligány na rozhodčího poslat, aby týmu zajistili vítězství. Vyšetřování dále probíhá a nebylo uzavřeno, navzdory fotografiím, na kterých byli chuligáni dobře vidět a také jiným důkazům.

 

V roce 2002 proběhla krvavá bitka mezi chuligány Boca Juniors a Chacarita Juniors na stadionu Bocy, která vyústila v soudní proces, který doposud neskončil.

Tehdejší vůdce chuligánů Boca Juniors, Rafael Di Zeo byl odsouzen k trestu odnětí svobody, ale měl celou řadu dalších soudů, ze kterých vždy vyšel bez trestu. Jedním z těchto případů byl i případ s Mauro Martínen, vůdcem jiné chuligánské skupiny.

 

V prosinci loňského roku stál za propojení s chuligány Boca Juniors před soudem velitel okresní policie. Loni v červnu státání zástupce prokázal spojitost pěti vysoce postavených policistů s chuligány Bocy. Do dnešního dne však nemáme zprávu o tom, že by některý z těchto soudů proběhl.

Stejně tak čelili obvinění také členové vedení Boca Juniors, soud s nimi se však nakonec nekonal.

 

V rcoe 2002, členové skupiny Racing hooligan zabili ve rvačce před derby s Avellaneda chuligána ze skupiny Independiente.

O osm let později stáli konečně před soudem, který jim nadělil tresty odněít svobody v délce až 25 let. Dva z chuligánů byli odsouzeni na pět let, ale ve vězení strávili mnohem méně času.

 

V roce 2004, chuligáni ze skupiny All Boys zaútočili na fanoušky Atlanty. Dvacet z nich zranili, z toho dva vážně. Osm let poté byli chuligáni postaveni před soud, do té doby se však veškeré důkazy zratily a svědci se vypařili.

 

Existuje mnoho dalších podobných případů a také těch případů, kdy policie zadrží chuligány za rvačky nebo za nedovolené ozbrojování a ve chvíli kdy se objedví jejich právník, je policie nechává jít hned druhý den po zadržení.

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear