Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Původní stránky byly ještě oděny do černého podkladu a vytvořeny v jazyku HTML. Vyvinuly se původně ze stránek brněnských hooligans (s názvem Mafia Brno), které byly ještě na freewebhostingovém serveru a neměly placenou doménu druhé úrovně. Pak v říjnu 1999 první majitel (podepisoval se jako -1905-) a zakladatel hooligans.cz, koupil tuto doménu a začal se snažit o to aby ze stránek udělal web pro hooligans v celé České (a časem vyplynulo, že i ve Slovenské) republice, byť do konce roku 2001 byly stránky hooligans.cz zaměřeny ještě na brněnskou hools scénu.

Po pár letech se změnil design stránek na bílý podklad s šedou grafikou, přesto byl web tvořen stále v jazyku HTML, což komplikovalo práci zejména s fotogalerií. Guestbook, který díky množství příspěvků začal ztrácet přehlednost, byl 2.6.2003 nahrazen diskusním fórem, které bylo objednáno na zakázku od jednoho studenta informatiky a běží v nezměněné základní kostře dodnes.

Na podzim roku 2004 převzal od prvního majitele (z důvodu nedostatku času a chuti) web další člověk, který se podepisoval pod články i na fóru jako Správce.Ten udržoval stránky ve stejném trendu jako první majitel, kdy pokračoval v původní verzi stránek. Zavedl Ultras ligu fotek, nechal doprogramovat některé užitečné věci na fóru. Bohužel i ten ze stejných důvodů jako první majitel stránky opustil a předal je novým majitelům, kteří se podepisují jako Správce 1 a Správce 2. Ti převzali stránky v únoru 2007 a rozhodli se je celé překopat na nový design. Stránky už se profesionalizovaly do PHP, byl zaveden redakční systém a filosofií stránek bylo něco po vzoru sloganu Národního divadla – „Chuligáni sobě“. Kdy si různé kluby měly vkládaly články i fotky na stránky sami přes redakční systém. To se až na výjimky příliš nepovedlo, ale stále přispívatelé píší v privátech správci články na hlavní stranu. I na fóru došlo k některým změnám. Tou nejvýznamnější byly doprogramované odeslané priváty. Hlavní strana se navíc stala denně aktualizovanou. Bohužel se také stala příliš lákavým informačním soustem pro novináře (pro které nikdy být neměla), kteří z ní hodlali těžit. Před několika málo dny na to však doplatili díky informacím o fiktivní bitce mezi Spartou a Baníkem u Brna.

2.ledna 2008 byla zakoupena pro stránky hooligans.cz další doména, a to ultras.cz, přes kterou se na tyto stránky také dostanete.

Vývoj sledovanosti webu, která je ukazatelem jeho oblíbenosti, ukazoval, že web měl návštěvnost za rok 2008 téměř dva miliony přístupů (1,95 mil.) podle statistiky Toplistu s měsíční průměrem 162 145 (dle našich serverových statistik vyšší). Pokud by někoho zajímaly starší statistiky, našel jsem pouze zmínku v jednom privátním zinu, že web hooligans.cz za prvního půl roku své existence měl 40tis. přístupů, což činilo měsíční průměr cca.6700 přístupů. Nová koncepce, design a pravidelná aktualizace sebou přinesly nárůst sledovanosti. Ještě v lednu 2007 byla sledovanost webu cca. 2400 přístupů/den, v lednu 2008 už to bylo 4400 přístupů/den. Klasický dlouhodobý průměr pro stránky je pak okolo 6500 přístupů/den.

29. listopadu 2006 pak stránky za celou svou osmiletou existenci dosáhly 4miliony přístupů dle interních statistik serveru. Od poloviny května 2007 do začátku srpna 2009 pak stránky dosáhly dalších 4 milionů přístupů dle statistiky Toplistu (která je přísnější), tedy dnešní dny to už táhnou na celkových 9 milionů přístupů.

V roce 2012 se o web začal zajímat a průběžně vydávat články Správce č. 3, který funguje i nadále a stará se tak o věci, který do této doby dělal Správce č.1 (od roku 2004). Nyní web provozují dva Správci a tak se web stal více aktualizovanější, dostal se díky některým článkům do předních top chuligánských webů v Evropě a tak se o našem webu ví více, především díky kontaktům z Polska (StadionowiOprawcy) a dobře udržovaným chuligánským kontaktům z Ruska, Ukrajiny a dalších Zemí např. Švédsko (Firman Boys, či DIF). Klasický dlouhodobý průměr pro stránky (Aktuáně v roce 2014+) je pak okolo 10000 přístupů/den, při různých příležitostech až 20tisíc za den viz. Euro v Polsku, a další různé protesty. Celkově se do dnešního dne (11.07.2015) dosáhlo přes 16 milionů přístupů.

Za zmíňku stojí také dobře (!) udržovaný kontakt s Václavem Svěrkošem, který nás né jednou podpořil, což je i pro nás dobrá motivace jako pro Správce webu vydávat další články a starat se o web pro fotbalové chuligány a fanoušky z ČR/SR.

A tak nakonec bychom chtěli poděkovat všem návštěvníkům našeho webu za jejich věrnost a někdy i trpělivost. Díky.
 

Ukázka, jak vypadal web před dvanacti lety

 

Vývoj horního banneru (loga hooligans.cz):První (horní) logo stránek z roku 1999-2001. To hooligans.cz byly ještě oficiální stránky chuligánů Brna

 

Druhé horní logo stránek (později posunuté jako úvodní logo). Stránky už se začaly zabývat děním na celé Československé scéně. Jako horní logo bylo od začátku roku 2002 do poloviny roku 2002.

 

Třetí (horní) logo stránek od poloviny roku 2002 do března 2007.

 

 

 

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear