Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Početnější slávisté brzy po průzkumu bojem zjišťují, že dnes na ně letenští opravdu nemají, a tak přebírají iniciativu, která vrcholí zahnáním sparťanů na útěk. Následkem férově vedené potyčky, ve které absentovaly jakékoliv zbraně, je zatýkání především na straně sešívaných, které probíhá v okolí letenského stánku a následně i v dalších týdnech po utkání.
Na samotném zápase je očekávána choreografie ze strany domácích, která však nevychází podle představ sparťanů, takže nic převratného k vidění na Letné není. Slávisté pro tentokrát nepředvádějí vůbec nic. Letenští v dobré atmosféře a na české poměry na zaplněném stadionu vítězí 2:0 a přibližují se tak k titulu. Po utkání situaci plně ovládá SPJ a kripo.

autor: Vilík (Sparta Praha)


Z POHLEDU SLÁVISTY:
Po delší době zase derby, v kterém by se vítěz pořádně přiblížil mistrovskému titulu. Takový zápas samozřejmě láká, a tak se nás schází šedesát a jsme posíleni o čtyři přátele z Górniku. Cestou metrem na Hradčanskou se chováme vcelku klidně a obyčejných fanoušků Sparty si nikdo nevšímá. Jakmile ovšem na zmiňovanou zastávku dorazíme, tak se začíná celkem slušně skandovat.  Pomalu vycházíme z podchodu a už první lidi registrují čekající skupinu rudých, která čítá asi 45 hools. Oba tábory se nenechají dlouho pobízet a pouští se do sebe, ale čím víc sešívaných vybíhá z podchodu, tím víc převaha Slavie roste. Po několika ranách se nakonec rudí dávají na hromadný útěk. Někteří vytrvalci ženou nepřítele pomalu až k jejich stadíonu a ti pomalejší z jejich řad ještě inkasují, či jsou obráni o šálu. Naopak směrem k Hradčanské se už žene početná policie, která ihned na místě zatýká dvojici slávistů. Poté se už jde v doprovodu policie na stadion, před kterým postávají udýchaní ruďoši.
Do zaplněného sektoru pro hosty se dostáváme až v průběhu utkání. Nevidíme tak prezentaci domácích, kteří měli asi padesát blikajících ohňů a vlajky na tyčích. Zpočátku se snaží fandit spíše slávisté, ale jakmile sešívaní nepromění vyložené šance a později naopak inkasuji, tak se ve fandění pro změnu probouzejí sparťané. Slavia nakonec celkem smolně prohrává. Po zápase jsou ještě z ničeho nic zatčeni všichni čtyři přátelé z Polska, což se v tu chvíli setkává s naprostým nepochopením. Celkový odchod ze stadionu je tradičně velmi neorganizovaný a roztrhaný. Přesto je ještě určen sraz v jedné hospodě, ale nic zajímavého se už neděje. O pár dní později je díky policejnímu videozáznamu několik lidí usvědčeno z účasti na předzápasové bitce, a tak se počet obviněných za tento zápas rozrostl na konečných deset lidí. Tím se bohužel potvrdilo, že tato sezóna byla pro nás v tomto směru velice bohatá.


autor: Slavia hooligans


převzato z Football Factory č.20


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear