Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Z ultra produkce na naší straně vůbec nic, teda až na v zárodku uhašenou dýmovnici. Fandění na stejné úrovni. Kotel Slavia je sice menší (350?), ale hlasitější. Prezentují ohně i choreo. Řada čitatelů mě asi bude mít za vola, ale porážka na hřišti pro mě byla speciálně trpká. Naopak potěšil přístup nového asistenta trenéra Pešiceho, který z vlastní iniciativy přispívá na novou vlajku. Po skončení následuje přesun pod slávistické kasy a přičemž kupodivu neasistuje policie. Po chvíli čekání se objevují první slávisté a následuje náběh. Domácí utíkají, kdo nestíhá, je bit. To však trvá velmi krátce, protože se na scéně objevuje PČR. Následuje zatýkání, bití a postupné vytlačování sparťanského davu. Objevují se i slávisté, za zády čertů vtrhávají do našeho týla, občas i někoho zbijí a okatě využívají benevolence čertů k jejich barvám. V opačném případě by byli zlynčováni jako vždycky. Asi tak, jako my od čertů v následujících minutách. Ty svině na nás pouští psy, bijí namátkou, najíždějí auty. Napadají mě slova jako demonstrace státní moci, bezpráví, policejní brutalita, lidská práva, zneužití pravomoci veřejného činitele, ale dát je do souvislé věty mi připadá stejně bezpředmětné jako boj s těmi příživníky.

autor: BDzL - O (Sparta Praha)

 

Z POHLEDU SLÁVISTY: Finále poháru, do kterého se probojovaly dva nejslavnější kluby v naší zemi, mělo úvodní hvizd v docela zajímavou dobu, a to v pondělí v 16 hodin. To je opravdu evropská rarita. Tím pádem bylo jasné, že oba tábory těžko složí těsně před zápasem nějak zvlášť početnou skupinu. My se scházíme v počtu 25 hool's a před zápasem se snažíme najít nějaké rudé hlavy. Nic zajímavého nenacházíme a počet policie v okolí je vysoký. S úvodem utkání se dole pod galerkou formuje kotel sešívaných, který tentokrát tvoří i chuligáni. Objevuje se v něm i jeden fanoušek Górniku. Nakonec to vypadá opravdu dobře a konečně nás bylo, po čase, na Strahově kvalitně slyšet. Sparťanů se za brankou schází o něco méně než na lize a ani nemají vyvěšeny nejlepší vlajky. Celkově je na stadionu výrazně více slávistů, což je jedině dobře. Návštěva nebyla vzhledem k začátku utkání nakonec tak hrozná, přišlo skoro 9.000 diváků. Slavia překvapivě brzy vede o dvě branky a její fans to oslavují třemi ohni. Sparťanům se podaří zanedlouho snížit. Začátkem druhé půle se zajímavě prezentuje slávistický kotel, který odpaluje několik gejzírů a vytváří nápis "NIKDY SE NEVZDÁME". Slavii se nakonec podaří zápas dotáhnout do vítězného konce, takže přichází další rudé zklamání. Před oba sektory si stoupá dost početný kordon policistů, takže oslavy na hřišti jsou nemožné. Oba tábory se mezitím lehce střetnou s pořadateli, ale staré známé opice stály jen u sparťanů. Mezitím několik radikálních slávistů opouští stadion, což byla zbytečná chyba. Nějakou dobu se vychutnává vítězství a pak jdeme ze stadionu, když nedaleko nás stojí asi šedesát rudochů v dobré sestavě. Předtím se jim podařilo prohnat pár nezainteresovaných a přilákat tím větší pozornost policie. Poté se objevuje naše radikálnější část a vzniká několik menších střetů, které jsou většinou v zárodku hašeny policií. Mezi oběma tábory proletí i několik předmětů. Čerti se zaměřují hlavně na sparťany, které se jim daří úspěšně rozehnat a některé zatknout. Na nás pro změnu zákeřně najíždějí auty. Během tohoto zlobení je zraněn jeden fízl a poničen autobus. Poté fanoušci poraženého klubu slídí po Smíchově v počtu asi padesáti lidí, ale prohání pouze čtyři protivníky. Na druhou stranu dostává naplácáno i pár sparťanů. Naši chuligáni jsou po zápase rozdrobeni po několika hospodách, což mě dost zklamalo. Vyhrajeme tak důležité utkání a nejsme schopni se všichni sejít a oslavit to v jednom podniku? Ostuda! Dále mně naštvalo, že u střetů s nepřítelem kousek od stadionu chybělo docela dost lidí, co přitom na zápase byli. Určitě by se našli i tací, co na zápas mohli přijít alespoň na druhou půli a nepřišli. Ti by se měli sami, alespoň trochu nad sebou zamyslet. Našlo se tedy několik kladů i záporů, ale to nic naštěstí nemění na tom, že pohár patří sešívaným!

autor: Slavia hooligans (Slavia Praha)


převzato z Football Factory č.16


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear