Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

V sektoru hostí se nakonec schází 32 chacharů dost mizerné sestavy. Na druhé straně je domácí sektor dost slušně zaplněn, prezentuje se dresem přes celý sektor, dýmovnicí a několika ohni. Ze začátku zápasu také slušně fandí, ale když začínají tušit, že domácí tým dnes nevyhraje, tak hráče nemilosrdně vypískají.
Liberečtí hned v úvodu utkání nabízejí ostravským výměnu názorů, než se však dočkají odpovědi, objevuje se daleko překvapivější možnost a to ze strany chuligánů Sparty, kteří byli na výletě za krásami Severních Čech. Liberečtí musí pochopit, že Spartě chachaři odmítnout nemůžou (i když si v této sestavě vůbec nevěří), a tak je rozhodnuto. Spekuluje se i o možnosti turnaje za účasti tří táborů, ale reálné to moc není. Po zápase chachary sleduje liberecká kriminálka a ti proto kolem letenských pouze projíždí. Poté všichni uvíznou v zácpě a vhodné místo je nalezeno až u Turnova, kde jsou nasměrováni i Pražané.
Ostravských do hruškového sadu vyráží 17, na straně Sparty nastupuje 20 lidí. Následující střet je přes značnou tmu celkem kvalitní a končí zjevně bez vítěze. Po krátkém vydechnutí vyžadují překvapení chachaři odvetu a po ošetření šrámů se jde podruhé do sebe. Tentokrát se již nebojuje tak dlouho a boj končí vítězstvím letenských, což chachaři na místě uznávají a oba tábory pokračují do svých domovů. Dobré překvapení ze strany sparťanských hool's, chachaři za daných podmínek na více jednoduše neměli.

autor: Š. E. (Baník Ostrava)

 

Z POHLEDU SPARŤANA:
Na akci proti baníkovcům se v 11 hodin schází trapný počet 23 sparťanů, z toho zhruba 8 velmi mladých. Nálada na bodu mrazu, dohadování zda má vůbec cenu v tomto počtu někam jezdit. Nakonec padá rozhodnutí jet s tím, že šanci má pouze naprosto překvapivý přepad. Okolo jedné hodiny jsou sparťané v Liberci a jedno auto projíždí město, kde hledá po hospodách ostravské fans. Letenští čekají u možných vlakových spojů a dále projíždějí město. Vše bez úspěchu.
V půl páté začíná utkání a teprve v tento moment jsou na velkou vzdálenost spatřeni fans Baníku, jdoucí na stadion. Již předtím se jedno auto vrací do Prahy, takže sparťanů zůstává dvacet. Opět dohady o dalším postupu. Nakonec jde jeden z ACS na stadion a hlásí 26 chacharů. Po celodenním čekání se letenští nechtějí vrátit bez boje, takže ostravské kontaktují. Ti nejprve váhají, ale poté na nabídku souboje přistupují. Chvílemi to dokonce vypadá na mini turnaj hooligans Sparty, Liberce a Baníku! Po dalším nekonečném čekání, ježdění z místa na místo, mnoha telefonech, fámách, atd., se nakonec za tmy u odbočky na Turnov jde do akce. Chachaři vybírají místo a po příjezdu soupeře, jsou zřejmě mile překvapeni malým počtem sparťanů. Spart'ané jsou naopak nemile překvapeni optickou kvalitou sestavy Baníku.
Na nerovném terénu dochází po osmé hodině ke střetu, ve kterém mají letenští navrch. Po skončení boje se Ostravané dožadují okamžitě druhého kola. „Vysportovaní" Pražané si berou chvilku na vydechnutí a opět se jde do boje. I tentokrát jsou lepší letenští, což bezprostředně po boji uznávají i jejich sokové. Předběžně se domlouvá odveta, obě strany si zatleskají a míří k domovům.


autor: Vilík (Sparta Praha)


Z POHLEDU LIBEREČÁKA:
Na tento atraktivní zápas se nás v sektoru schází kolem třiceti. Před začátkem zápasu hosty kontaktujeme, ale oznamují nám, že by střet musel být realizován hned po zápase, jelikož mají ještě někam namířeno. Střet tedy padá. Na úvod utkání odpalujeme dva dýmy, které dávají pěkný efekt. V průběhu zápasu se dozvídáme, že před Libercem jsou spart'ané, kteří čekají na baníkovce. Je nám ostravskými navrhnuto, že bychom mohli přijet auty za Liberec a tam by se mohl uspořádat turnaj (banda na bandu) mezi Baníkem, Spartou a námi. Na výzvu přistupujeme a čekáme až se nám chachaři ozvou ohledně místa konání. Několikrát jim ještě voláme, ale kriminálka je jim stále v patách. Shodli jsme se, že jsou už daleko a naší skupinu rozpouštíme.

P.S.: Na souboj by nás díky malému počtu aut a střízlivosti jen několika řidičů dorazilo pouze kolem patnácti lidí.

autor: U.F. (Slovan Liberec)

 

převzato z Football Factory č.18


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear