Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Brno vyvěšuje téměř přes celý svůj sektor vlajku „Vandals Prostějov“. Dále je k vidění ještě jedna bílo-červená a belasá od našich východních sousedů. Naši hrají po dlouhé době a po poločase vedou. My však v přestávce dostáváme dobrou zprávu, že na „Parkáči“ sedí čtyři stoly baníkovců. Ihned vyrážíme v asi dvacetičlenné skupině. Jeden z nás se jde ještě přesvědčit, zda je to pravda a pak již můžeme zaútočit. R. to již nevydržel na schodech a vlítává dovnitř. Ihned je však trefen výškou do hlavy. V době, kdy nás je uvnitř tak šest, to kolem nás sviští čím dál více (výšky, popelníky), a tak jsme nuceni couvnout. Pěkně jste se ukázali. Ještě se nám podařilo vzít sebou při couvání dvě židle. Chachaři berou, co je po ruce a vybíhají ze dveří. Někteří z předních řad si to rozdali i na pěsti. Házíme zpět židli a nyní už i s tyčemi zaháníme chachary zpět do útrob restaurace. R. chytá amok a s krvavou hlavou a tyčí v ruce buší do dveří a nepouští žádného chachara ven. Padají okna, světla i dveře. Přes dveře, spojující chodbu s hlavní tribunou stadionu se stahujeme zpět, protože policie již je na cestě.

Rozprcháváme se po jedincích. Na každé straně je jedna rozbitá hlava, jinak jen pár odřenin od střepů a nějaká ta modřina. Celkově bych avanturu hodnotil remízou, i když jsme šli naprosto beze zbraní! Po zápase se z naší strany již nic neděje.

 

autor: Oskar (Slezský FC Opava)

 

Z POHLEDU BRŇÁKA:

Vlakem nás z Brna vyráží 82 v sestavě 53 Brno, 28 Slovan a 1 Klatovy. Cesta probíhá v klidu, neděje se nic. V Ostravě nás čeká zástup fízlů a přestupujeme na vlak do Opavy, ve kterém máme vyhrazeny dva vagóny. Našemu přestupu asistuje asi dvacet pět chacharů, ale nic se neděje (hádejte proč?).

V Opavě nás čeká bengů ještě více a jsme odvedeni na statek. Opavští buldoci se neukazují. V sektoru se nás schází asi stovka. Občas dobře fandíme a po vyrovnávacím gólu odpalujeme čtyři velmi kvalitní ohně. Opavští se prezentují několika kvalitními chorály. Dozvídáme se, že v knajpě u statku sedí asi deset chacharů, ale nemůžeme se dostat ze sektoru. Chachaři mají údajně v průběhu zápasu konflikt s domácími, ale o tom vám asi nejlíp poreferují samotní aktéři.

Chachaři také napadají dva Vandals z Prostějova, kteří odchází několik minut před koncem zápasu na vlak a snaží se jim vzít jejich vlajku. Zasahuje ovšem PČR a dementy z Prostějova nenapadne nic lepšího než bonzovat, naštěstí zasáhne jeden člen J.K.G.. Chacharům se za to omlouváme, prostějovští za bonzování dostali zákaz do Brna. Chachaři poté jeli autem až do Prostějova a tam „Vandalům“ vlajku po zásluze odebrali. My jsme po utkání odvedeni na nádr a odjíždíme domu. Cesta zpět je celkem v klidu ve znamení alkoholu a dementózy. Velké poděkování a pozdrav míří do Bratislavy a do Klatov. A.C.A.B.

 

autor: A.G./O.F.B. 98 (Brno)

 

Z POHLEDU CHACHARA:

Dopoledne:

V dopoledních hodinách se na Svinově objevilo dvacet, převážně mladších fans Baníku. Díky Českým drahám (nečekaně jezdily na čas!) však dorazili až v době, kdy brněnští nastupovali do vlaku na Opavu. Stejně měli vše pod kontrolou fízli. Mnozí to považovali za trapas. Myslím, že chachaři by byli i za tento trapas při svých průjezdech „zajímavými“ městy rádi ...

Odpoledne:

Devatenáct fans Baníku přijelo do Opavy v průběhu prvního poločasu a usadili se v hospodě v tribuně. Po facce uštědřili mladému slovanistovi a starému Klatovákovi. Ostatní osazenstvo buď nepoznali, nebo uvěřili jejich výmluvám o „nechuligánství". Ještě slušně požádali Klatováka o šálu, ale ten s díky odmítl a tak se vše odložilo na později (strach z nejlepší české skupiny byl silnější než touha po šála). O přestávce následoval atak domácích hools, kteří baníkovcům zabránili ve vyběhnutí z hospody. Sami se dovnitř také nedostali. Bilanci „bitvy o dveře“ se tak staly dvě rozbité hlavy (1:1) a nějaká ta hmotná škoda. Přijela policie, kterou však skvělá číšnice poslala pryč. Chuligáni z Bazalů pak odjeli pro zraněného do nemocnice. Cestou ještě sebrali batoh dvěma podezřelým, kteří se stihli přiznat, že jsou z Prostějova a nabonzovat vše policii. Batoh musel být vrácen a jeden starší Brňák se baníkovcům na místě omluvil. Ještě se rýsovala férovka se Slovanem, přibývalo však psů, takže odjeli konečně do té nemocnice ...

Večer

Pět baníkovců se jelo podívat do Prostějova, kde přijeli na poslední chvíli, aby stihli vlak od Opavy. Oba konfidenti byli ztrestáni a ochuzeni o šálu „FC Boby Brno" a hlavně velkou vlajku „Vandals Prostějov". Velmi povedená akce ...

 

autor: Kečínab/Baníček (Baník Ostrava)


převzato z Football Factory č.14


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear