Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Ti mají velice zajímavé požadavky na bitku a vyžadují, aby se za Slavii prali jen mladí, a že pokud něco chceme, tak máme přijet za nimi k jejich stadionu, kde popíjejí. Ke všemu své počty každou chvíli mění, ale to už není tak důležité. Několik lidí neví, co si o tom má myslet, ale nakonec se šestnáct mladých slávistů vydává ke stadionu Viktorie za zábavou. Tam je spatřen jeden ze soupeřů, kterého posíláme pro jeho kamarády. Těch se po chvilce vynoří skoro dvacet, ale aktivních jich je snad polovina a padají na zem jeden po druhém. Když už se někteří Žižkováci zachraňují útěkem, tak akci přerušuje příjezd policie. Hools Viktorky jsou možná jako soupeř slabý, ale asi nikdo nečekal, že by se jim po setkání s klokany ještě do něčeho chtělo. Opak byl pravdou, což je třeba ocenit.

autor: Slavia Youngsters (Slavia Praha)Z POHLEDU ŽIŽKOVÁKA:

Na jeden z nejdůležitějších zápasů jara, hraný ve stejný den i čas jako ostatní duely, se žižkovští schází okolo jedenácté hodiny v jednom žižkovském baru. Po půl druhé svůj azyl opouštějí a v počtu asi dvaceti kusů převážné mladé sestavy se vydávají na větrnou hůrku.
Po příjezdu pod Strahov se dělí, drtivá většina jde na statek, aby stihla úvodní hvizd a tři persóny ještě odcházejí svlažit svá cestou vyprahlá hrdla. Na rozdělení však záhy doplácí obě skupiny. Větší skupinu sedmnácti žižkovských napadá před stadionem asi patnáct chuligánů Bohemians, Slavie a snad i Doubravky (?), na což naši odpovídají okamžitým náběhem. Bohužel na opačnou stranu... Dva „borci" jsou dohnáni a inkasují slušný příděl. Jeden končí ve špitále. Druhá skupina je později po sdělení klubové příslušnosti vyzvána stejnou skupinou na férovku tři na tři, kterou okamžitě přijímají. Gratis představení, pro bronz chytající babky, žižkovští v přilehlém parku prohrávají. Na rozdíl od ostatních však se vzpřímenou hlavou... V sektoru hostí se nakonec schází na šedesát lidí, ale jejich akustický projev je velmi mizerný (stejně jako hra jejích „miláčků") a o nějaké choreo produkci se nedá mluvit. Jediným zajímavým momentem je snad pouze jejich potyčka s příslušníky černé gardy.
Po zápase míří do svých oblíbených hospůdek a domlouvají s domácími střet. Panuje mezi nimi bojová nálada, ale zároveň si uvědomují jejich velmi slabé složení a nízký věkový průměr. Některým z nich nebylo ještě patnáct, a nad dvacet jsou jen dva. Po doplnění iontů se odebírají v sedmnácti kusech na smluvené místo, kde vidí přicházet ne více jak dvacet sešívaných. Následuje oboustranný náběh a celkem tvrdá bitka beze zbraní a pravidel. Na straně žižkovských se významně projevuje zbabělost čtyř „chuligánů", nezkušenost a u mladých nejistota. Vše ukončuje příjezd PČR. Vítězství jde na konto Slavie, ale přes přesilu v boji, nebylo tak jednoznačné.

autor: D.D.D. / S.R.Ž. (Viktoria Žižkov)


Z POHLEDU BOHEMÁKA:
Původně je v bohemáckém programu na tento den zápas Klatovy - Doubravka. Ráno také doráží na smluvené místo luxusní, skvěle vybavený bus značky Renault. Jediné co chybí, je asi 30 pasažérů. Po zjištění, že brněnští zápas v Klatovech vypustili, také Bohemians s klidným svědomím tuto akci ruší.
Vzhledem k tomu, že žižkovští hrají na Slávii a začínají vystrkovat růžky, je o náhradní program postaráno. Počkají na spojence ze Senca (10) a společně s jedním fanatikem Slavie vyrážejí na Strahov. Tam jde jeden z klokanů vyjednávat do sektoru fanatiků z pod vysílače podmínky potyčky. Zbytek se usazuje v nedalekém parku a čeká na výsledek. Žižkov však teprve přichází (cca 25 osob) a téměř bez odporu se rozbíhají všemi směry. Později jsou ještě vyzváni tři žižkovští k boji 3 na 3. Přes dobrý odpor prohrávají. Nakonec je ještě napaden žižkovský „zřejmě" nechuligán, oháklý v Umbru, který bonzuje policii co může a vše tak končí zatčením aktivního klokana. Co by na to asi řekli v Cracovii (bonzování)?

 

autor: Berserk 1998 (Bohemians)


převzato z Football Factory č.20


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear