Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Zhruba dvě hodiny před zápasem vyrážíme ke stadionu, zda se zde již nepotuluje nějaký hlouček z Jugoslávie. Několik set metrů od stadionu se proto zastavujeme a je vysláno několik hlídek na obhlídku, naráží však pouze na jednotlivce a asi dvě osmičlenné skupinky. Nechceme na sebe upozorňovat zbytečným konfliktem, a tak vyčkáváme, na konec však zní z éteru špatná zpráva, že koncentrace policie kolem stadionu stoupá, a tak byl vyhlášen krizový stav č.2, který nás odvelel na stadion. Až později jsme se dozvěděli, že hosté dorazili ke stadionu těsně před zápasem autobusy, ale i tak ztropili několik drobných výtržnosti.
Na úvod máme připravenou choreografii, kdy rozdáme po jižní tribuně na 1.500 papírů s nápisem SLAVIA, což jde nad hlavy při nástupu hráčů na plochu. Na druhé straně se v sektoru hostí tísní asi 700 - 800 fanoušků, kteří ve čtvrté minutě odpálí několik ohňů, ještě nestačí ani dohořet a na naší straně odpalují RWS a Warriors svých dvacet ohňů, takže celkem pěkná podívaná na oba osvětlené sektory. Asi v patnácté minutě se strhne první potyčka s policií, která brání spálení dvou šál Sparty, které donesli klokani, jedoucí se podívat na zápas. V potyčce s policií je použita i dřevná tyč, ale situace se rychle uklidňuje. Do konce poločasu se také hosté slušně dostanou do křížku s policií, kdy tyče, které jim do té doby sloužili na asi šest velkých vlajek použijí v boji s těžkooděnci. Na stadionu díky dvěma trefám Slavie panuje výborná atmosféra, kterou by si zasloužila i některá ligová utkání.
Druhý poločas opět začíná světelná show na straně Slavie, když je odpáleno dalších 28 ohňů. Celkem ten den bylo na straně Slavie použito padesát ohňů, čímž jsme si překonali rekord z derby se Spartou (40). Dohromady s protivníkem to bylo na sedmdesát ohňů, což je velmi pěkné číslo. Druhá půle je také ve znamení potyčky ve slavistickém sektoru, kdy po odpálení dýmovnice není dovoleno hasičům její zlikvidování. Nastupuje policie, která ji likviduje a ustupuje do dolní části sektoru (asi dvacet policistů), chvíle pokřikování se mění v první letící sedačky na policisty a pak již první vlny náporu na stojící těžkooděnce. Ti situaci nezvládají a někteří z nich konči na zemi, je do nich kopáno apod. Bohužel to netrvá dlouho a dostává se jim pomoci, když ze hřiště i z vchodu na tribunu vybíhají další helmy, které to tlučou hlava nehlava. Chvilkový odpor je rychle zlomen a policii se daří rozdělit kotel na dvě části, s čímž se plně spokojují a kupodivu nenásleduji ani žádné represe na jednotlivcích. Jejich plán o trvalém rozdělení kotle brzo bere za své, protože pravá část to jednoduše obchází druhým vchodem. Zápasová zápletka se zdá za stavu 3:0 rozluštěna, ale v devadesáté minutě se přece jen zamotává. To je již před sektorem nastoupeno snad sedmdesát policistů, kteří čas od času čelí letícím sedačkám, či jiným předmětům.
Prodloužení je však v jasné režii Slavie, a tak zápas končí vítězstvím a postupem. Na konci propuká spontánní radost, kterou každý vychutnává pinými doušky. Po zápase je všude více policie než je zdrávo, a tak není moc chuti se někde pohybovat a hledat soupeře. Velká skupina by byla policií odhalena a menší skupinky by to proti početnějším Srbům měli víc než těžké.

autor: Slavia hooligans (Slavia Praha)

 

převzato z Football Factory č.18


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear