Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwearV tuto chvíli se v restauraci rozhoduje, že se slávisté „nebudou pouštět do žádných složitějších akcí" a nakonec přijde rozčarování v podobě toho, že starší část zůstává sledovat zápas v televizi! Na autobus se tak vydává pouhých devatenáct odvážlivců, v tu chvíli nikdo neví, zda už chachaři odjeli ke stadionu, nebo zda budou v buse. Slavisté se proto rozdělují, aby v případě potřeby mohli zaútočit na dveře autobusu, i když je jasné, že proti ostravské přesile by
to byl výkřik do tmy. V autobuse však    soupeř není, a když se k nim dostává informace, že odjel autobusem před nimi, dá se očekávat střet někde u stadionu. Předpoklad se také téměř vyplňuje, když je poblíž stadionu spatřeno dvanáct chlapců z Baníku,    kteří jasně gestikulují a podle gest ze strany slávistů to vypadá na střet. Obě skupiny si jdou naproti, když se však dostanou téměř do kontaktu, zjeví se policejní vůz, u kterého je navíc člověk s fotoaparátem. V obou táborech jsou lidé, kteří netouží po popularitě v policejním archívu, a tak se oba tábory nedokáží rozhoupat a navíc je zde do dvou minut více policistů než fanoušků, a tak se vše rozchází. Zajímavé skutečnosti se objeví až později. Muž s fotoaparátem byl pouhý profesionální fans fotograf, dále vypluje na povrch, že těsně před příchodem slávistů nechali chachaři odejít člověka s batohem, jehož obsahem byly vlajky „Apple Commando" a „Barabi", navíc taktika chacharů měla být taková, že rozpoutají potyčku, kterou minimálně dvě — tři minuty budou držet a pak dorazí posily v podobě dalších asi třiceti chuligánů.
Na stadionu je zoufale málo diváků, což je škoda, protože se fotbalisté Slavie překonávají a dávají jeden gól za druhým. V domácím sektoru je asi 150 fans, navíc jsou spíše potichu a jen bubeníci dávají vědět, kde že se vlastně kotel Slavie nachází. Hosté se schází v podstatě celý první poločas, jelikož se podrobují policejní archivaci. První půle nenabízí z fans pohledu nic, snad jen slávistické sestavení polystyrénového názvu klubu, které se pak několikrát mění v nápisy jako „Prsa" či „HIV". Začátek druhého dějství již vypadá lépe, když chachaři vytahují kartóny s nápisem „FCB", které mají v dvojím provedení, což vypadá velmi dobře. K tomu roztahují transparent o tom, že žijí ve špatném státě. Po chvíli slavisté kontrují roztažením 44 pruhů bílých a červených krepáků, ačkoliv nešlo o špatnou prezentaci, na prázdném Strahově to nebylo nic moc. Hosté však přece jen ukazují větší ultras formu a odpalují ještě třináct ohňů.
Zápas končí rekordním výsledkem sezóny 7:0, což je pěkné pohlazení na duši, ale trochu pozdní. Po zápase se slavisté rozchází do oblíbených hospůdek, a tak není nikde skupina, která by snad náhodou měla chuť něco proti ostravským podnikat. Ještě perlička na závěr. Již dopředu se spekulovalo o možném posílení slávistů o zhruba třicítku sparťanů. Díky bohu tato myšlenka našla pochopení pouze u několika nesvéprávných jedinců, takže se toto spojení neuskutečnilo a slávistická čest přece jen zůstala čistá.

autor: Slavia hooligans (Slavia Praha)


Z POHLEDU CHACHARA:
Pondělní televizní termín, nula na bodovém kontě z posledních tří ligových zápasů a především rozloučení se i pro letošek s pravděpodobně nesplnitelným pohárovým snem dávaly tušit, že se tentokrát do Prahy moc lidí Baník podpořit nevydá. Předpoklady se naplnily a konečných sedmdesát lidí je nejmenším jarním výjezdovým číslem na ostravském kontě. Sestava se však sešla dosti kvalitní, ale vraťme se na začátek výjezdu.
 
Ten začal mimořádným zastavením Expresu již v Suchdole a nuceným vysazením ostravských. Po nějakých pivech byly do dalšího spoje koupeny aspoň nějaké jízdenky, které stačily k přesunu celé skupiny do Libně. Zde se z důvodu policejní asistence chachaři rozdělují, ale i na místě opětovného srazu asistuje v nezvykle vysokém počtu pražská kriminálka. Ostravští to zkoušejí ještě jednou, ale kriminálka má dnes kvalitní informace a vysoké nasazení, a celou situaci s přehledem monitoruje. Vše se přesouvá do okolí Knížecí, je zde zkontrolováno několik hospod, ale slavisté nikde, pouze se tu stále motají nezvaní hosté.
Po pár pivech se chachaři přesouvají ve dvou autobusech na Strahov. První skupina jede až k sektoru, druhá, dvanáctičlenná s vlajkami a choreem vystupuje u spartakiádního stadionu, a když kolem projíždí autobus naplněn fanoušky, kývají na ně (v domnění, že šlo o druhou skupinu FCB) ať přijdou za nimi. Po chvíli je jasné, že jde o slávisty (19 lidí), a tak člověk s vlajkami dostává okamžitě pokyn    k ústupu, nakonec není zdaleka sám... Obě skupiny si jdou naproti, ale když jsou u sebe zjevuje se policejní tranzit, před kterým se již do souboje větší části nechce. Jsou z toho jen krátké    dohady a ojedinělé strčení. I to jsou čeští chuligáni... Po chvíli je zde armáda těžkooděnců a docela brutální náběh několika koní, kteří obě skupiny oddělují a odvádějí do svých sektorů. Chacharům je nejprve normální policií prověřována totožnost za hlavní tribunou a po chvíli znovu před sektorem hostí kriminálkou, kde dochází i k natáčení do policejního archívu.
Díky těmto procedurám se všichni v sektoru scházejí až kolem čtyřicáté minuty. V druhém poločase se hosté prezentují kartóny s nápisem „FCB" ve dvojím provedení, k čemuž pod sektorem roztahují mnohosmyslný transparent „Žijeme ve špatném státě". Poté ještě odpalují třináct kvalitních ohňů. Support byl z počátku prakticky nulový, jeho kvalita začala růst s počtem míčů v ostravské síti. Výsledku 0:7 si je třeba vážit, jen tak někdo jej nezažil... Slávistická prezentace se skládala z polystyrénového nápisu „Slavia Praha", který se poté několikrát měnil v různé nesmysly a z mnoha bílých a červených pruhů roztažených po horním sektoru. Nevypadalo to zle, ale na liduprázdném Strahově to není ono.
Po zápase se přes kontakt obou skupin již nic zajímavého nestalo a chachaři zamířili svým speciálně připojeným vagónem zpět do Ostravy. Blýskli se ještě policajti, kteří dali pokyn k odpojení vagónu místo v Hranicích již v Olomouci a potom se divili, že vlak od Vídně přes Olomouc nejede a musí se čekat na jiný spoj od Prahy...

autor: Č.N.L. (Baník)


převzato z Football Factory č.20


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear