Valhalla Fighting

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Z POHLEDU SLÁVISTY: Jako již tradičně připadl výjezd do Olomouce na páteční den, což mnohým z nás radost samozřejmě neudělalo. Už předem bylo jasné, že dobrá sestava nepojede. Vlakem nás tedy vyráží třicet, ale sestava tragická. Během cesty nás kontaktuje jeden olomoucký chuligán a už předem se dohadujeme na střetu, jak by měl vypadat, a zároveň nám sděluje, že čekají v Zábřehu. V té sestavě jsme bohužel neměli moc na vybranou. Dohoda tedy zní, že na nádraží v Zábřehu bude stát jeden od nich, který nás zavede někam do města, kde proběhne boj s vyrovnanými počty. Jakmile se blížíme k cíli, tak se ještě stačíme ve vlastních řadách pěkně pohádat.

 

Nakonec vystupuje 22 slávistů a vydává se podchodem projít na druhou stranu nástupiště. Víme, že tam stojí tři olomoučtí chuligáni, a tak se část z naší skupiny vydává za nimi domluvit boj. Zbytek bandy čeká v podchodu. Místo nějakého domlouvání nás však čeká nemilé překvapení. Během chvíle se odněkud vynoří dalších dvacet olomouckých a útočí na skupinu, která stála nahoře na nástupišti kvůli již zmiňované domluvě. V tu chvíli tam stojí asi tak osm slávistů. Sešívaní zpočátku proti přesile inkasují, ale není to tak hrozné. Chvíli se to bije a někteří se opět formují se skupinou dole v podchodu. Letí po nás koš, ale všímáme si, že Hanákům už se moc útočit nechce.

V tu chvíli do schodů útočíme my a dobrá půlka jich utíká. Některé se podaří stáhnout po schodech dolů mezi naší bandu, ale nelynčujeme je a dokonce je necháváme odejít. Potom chceme zaútočit na zbytek sigmáků, ale staví se nám do cesty osm policistů z vlaku, kteří sloužili jako doprovod. Strhává se s nimi hodně dobrá potyčka a někteří „syrečkáři" uposlechli naší výzvu a spojují se s námi proti čertům! Za to zasluhují pochvalu. Policajti si už potom jakýkoliv zásah rozmysleli, a tak si nás již raději nevšímají. Dva z fízlů utrpěli zranění a později museli být ošetření.

Potom už zbytek Olomoučáků necháváme odejít a po nějaké době se konečně vydáváme vlakem do Olomouce, pod dohledem již posílených strážců pořádku. Jakmile do tohoto města dorazíme, jsou čtyři naši odchyceni a odvedeni na nedalekou policejní stanici, kde musí protrpět pět hodin a nakonec si vyslechnout stíhání ze tří paragrafů. Jinak cesta na stadion je opravdu úmorná. Dorážíme tam na konec první půle. V sektoru se nás nakonec schází 61. Se začátkem druhé půle se snažíme fandit. Taktéž reagují domácí, kteří, kdyby neměli vyvěšeny vlajky "Hovada Zubr" a "Troublemakers", tak by prakticky nebyli vidět. Přesto jich je o trochu více než nás a proto i o něco lépe fandí.

Po zápase opět následuje ubíjející cesta na nádraží. Tam dost dlouho vegetujeme a snažíme se také zjistit, co bude s našima zadrženýma. Je nám slíbeno jejich propuštění, ale nakonec odjíždíme bez nich. Vybereme na ně tedy nějakou korunu a vezeme se za značné asistence fízlů první třídou (!) zdarma domů. V Praze nás čeká banda psů, posílena o tři známé tváře z kriminálky, ale ti žádné problémy nedělají. Můžeme se tedy v klidu rozejít do svých barů a domovů.

autor: Převzato z TFY (Slavia Praha)


převzato z Football Factory č.16


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear