Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Byli tam sice tři další punkeři, ale zřejmé ze strachu kamarádoví nepomohli. Vyhrožují pouze odvetou na Sencu. Sraz máme v hospůdce, kde se nás schází dvanáct, dopiněni o jednoho příznivce nejmenovaného českého klubu. Po poledni za námi přijíždí jeden Klatovák a od něj se dozvídáme, že se mezi sebou Klatováci pohádali a přijede jich zřejmě méně. Dále se dozvídáme, že se dostaví několik aut bohemáků... Po třetí hodině doráží tři auta z Klatov, což je čtrnáct lidí. Čtyři jsou však dívky, dva Brňáci a dva boje neschopní. Auty vyrážíme ke stadionu 1.FC Plzeň, kde se utkání hraje.
Již před příchodem na stadion víme, že nás čekají Pilsen boi!s, bohemáci, antifa a několik jedinců, které fotbal vůbec nezajímá. S vědomím, že jdeme proti přesile, ale v duchu domluvené bitky fair play (beze zbraní), vyrážíme na stadion. Po příchodu se po krátkém váhání rozpoutává bitka, ne však v duchu fair play (železné a dřevěné tyče, světlice střílené proti nám apod.). Většina z nás se dává po chvilkové bitce na ústup, jak z důvodu nižšího počtu, tak i díky vyzbrojenému soupeři.
Zůstávají zde pouze dva. Pilsen boi!s říkají ostatním, aby je nechali, ale jeden z bohemáků napadá Z., který ho ihned kope do huby a dochází k férovce, kterou Z. opět v pohodě vyhrává. Pak však na něj útočí hned několik bohemáků (antifa?). Výsledkem je zlomené žebro. Pak již jsou slyšet policejní houkačky, a tak všichni sedají do aut a mizí do hospody.

autor: Zdeněk, Jarka, Budulínek / Pilsen fans (Viktoria Plzeň)


Z POHLEDU BOHEMÁKA:
Fotbalová mánie pro část zelenobílých začíná již v sobotu na tomto divizním zápase. Měsíc dopředu se objevují informace o příjezdu Brňanů podpořených jejich přáteli ze Slovanu do Plzně, a protože se nám to jeví velice zajímavě, domlouváme s fans Senca účast na této atraktivní akci. Z Prahy nás nakonec vyráží dvacet. Po příjezdu do Plzně se spojujeme s dvanácti chuligány Senca a očekáváme domluvený střet v parku.
Zkoušíme navrhnout pravidla boje, ale bez odezvy ze strany hostů. V desáté minutě zápasu přicházíme na stadion a připravujeme pyrotechniku. O poločase se ozývají Klatováci a oznamují příchod za deset minut. Sotva se objevují u stadionu, okamžitě zahajujeme útok. Proletí i nějaký koš - pravidla nebyla určena. Hosté brzy bez většího odporu obracejí své kroky a mění je na zmatený útěk. Většina je však chycena a propuštěna až po kvalitní masáži celého těla. Celá akce se odehrává bez účasti policie. Na naší straně stojí 32 bojovníků, soupeř hlásí 25. Rozcházejí se pouze počty Brna a Slovanu. Kdosi hlásí pět a pět, jiný zase dva z Brna a jeden z Bratislavy.
Domácí na zápase předvádějí choreo, které se nevidí ani v první lize. Odpalují tři modré dýmy, jeden oranžový a tři papírovky. K tomu vlajky na tyčích. To vše na divizním utkání, výborná akce.


autor: B. / Berserk (Bohemians Praha)

 


Z POHLEDU BRŇÁKA:
Tento zápas byl již dopředu hodně očekáván, protože se objevovaly zprávy o plánovaném spojení Pilsen boi!s s chuligány pražských Bohemians. Po páteční chlastačce se nás na sobotním srazu schází něco kolem 25. Z Brna jsme pouze tři, což je pořádná ostuda! Přítomno je i pět slovanistů. Z Plzně k nám doráží zpráva, že protivníků je zhruba padesát a jsou odhodláni jít se zbraněmi. To mezi námi vyvolá rozpory zda do akce vyrazit, či ne. Do Plzně nás proto nakonec vyráží pouhých jedenáct, devět z Klatov a dva Brňáci. Zbytek se rozhodl zůstat v Klatovech...
Po příjezdu do západočeské metropole míříme ke stadionu 1.FC Plzeň, kde Doubravka hrává své zápasy. Na sídlišti poblíž stadionu nás posiluje jedenáct plzeňských chuligánů (díky moc!), kteří přišli především kvůli přítomnosti vačnatců. Je nás tedy 22 a míříme ke vstupní bráně stadionu. Zevnitř na nás okamžitě útočí asi padesátičlenná skupina, složená ze všeho možného levícového — Pilsen boi!s, bohemáci, plzeňští punkeři, týpci s černými šátky a kuklami neustále vykřikující heslo „antifa" a kdo ví, kdo ještě. Přes svou značnou početní převahu neváhají při náběhu házet šutry a v bitce používat i tyče. Jeden magor po nás dokonce střílí světlice ze signální pistole... Co by se stalo, kdyby někoho trefil do hlavy, nemusím asi psát. Bitka je tedy hodně nevyrovnaná a na naší straně asi všichni nakonec končíme na zemi, kde dostáváme řádný polobotkový koncert. Celé to trvá tak tři, čtyři minuty a poté již slyšíme blížící se policejní sirény a „domácí" opouštějí bojiště. My se zvedáme ze země a jdeme ke svým autům. Několik z nás je i legitimováno, ale je to v pohodě. Scházíme se ve Sport baru, kam doráží ještě jedno auto z Klatov. Objíždíme ještě okolí stadionu s cílem vyhledat nějaké zbloudilé jedince, ale jsme neúspěšní. Míříme proto zpět do Klatov, kde dojde ještě k ostré výměně názorů mezi Klatováky.
Do sporu mezi Klatováky se plést nebudu, účast Bma je totální ostuda a doufám, že to brzy napravíme. Soupeř poskládal sice dobrou bandu, ale složenou ze všeho možného. Jejich totální neférovost jim na jméně také určitě nepřidá. Poděkování patří všem Klatovákům za pohostinnost. Speciální poděkování míří všem, kteří neváhali postavit se ozbrojené přesile. To je vše.


P.S.: No sharps! No reds!

 

autor: AG (FC Brno 1913)


převzato z Football Factory č.18


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear