Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

 Později je Górnik atakován Widzewem a fans Górniku prchají do spodní části sektoru, kde je však z boku napadá družební svazek GKS Jastrzgbie a Chemiku Kedzierzyn. V druhé půli pak svádí Górnik boje s fans KKS Kalisz a Chrobry Glogów. Žádný ze střetů se však díky včasné reakci policie nevymkne kontrole.
Maďarů se v hostujícím sektoru sešlo překvapivě pouze 1.200 — 1.500, z čehož šlo většinou o příznivce Ferencvárose, kteří vypadali vizuálně velice dobře. Celkově zápas sledovalo 48.000 diváků, ale z 90% šlo o piknikové fans.


převzato z www.chuligani.prv.pl
 

 

Francie - Cesko 0:2, Paris, 12.2.2003

Do Paříže se vydáváme posilněni několika pivky v úterý večer. V Plzni přibíráme zbytek výpravy a v šesti lidech (3 Klatovy, 2 Plzeň a jeden Íránec — díky H. za auto a řízení) vyrážíme. Cesta jako obyčejně, tj. chlast a zase chlast.
V poledne přijíždíme ke stadionu a po zaparkování zjišťujeme, jak to vypadá s lístky, protože svaz nám je nabízel za 1.700 Kč a na to se jim můžeme vysrat. Dobře jsme udělali, protože lupeny nakonec kupujeme za 17,50 EUR. Odcházíme hledat hospodu, což se nám po menším bloudění daří a volný čas tedy trávíme u piva. Hodinu před zápasem se vracíme ke stadionu, kam již proudí davy ze všech stran. Po menších problémech dovnitř vnášíme i obě vlajky "Klatovácí" a "Blue Red Wolves Pilsen". Daří se je i vyvěsit, ale po pěti minutách nám je pořadatelé sundávají. Frantíci se prezentovali svou sektorovkou, hymnou odzpívanou 65 tisíci hrdly tak, že mrazilov v zádech, ale to bylo vše. Po výkonu, který předvedli jejich hráči se ani není co divit. Pozápasový ohňostroj sleduje pouze torzo návštěvy stadionu. Za zmínku pak ještě stojí vniknutí našeho řidiče do čestné lóže a následný sprinterský souboj s pořadateli, který H. vyhrává. Na stadionu se schází max. 100 Čechů, z klubových jsou spatřeni kromě nás tři vačnatci, ale zřejmě normálové.
Po zápase odjíždíme a ve čtvrtek v poledne jsme doma. Závěrem tedy: návštěva 65.000 fantastická, atmosféra kromě úvodu mizerná a prezentace Čechů jako vždy o ničem.

autor: S - KlatováciNizozemsko - Česko 1:1 Rotterdam, 29.3.2003

Z POHLEDU PLZEŇÁKA:
Z Plzně vyjíždí 45 lidí, z toho 13 Viktorka (čtrnáctý dorazil do Rotterdamu vlakem), 6 Doubravka, 2 Klatovy. Tato sestava dávala tušit problémy a nakonec k nim také docházelo, ovšem pouze mezi jedním příznivcem Viktorky na straně jedné a několika osobami ze všech skupin na straně druhé. V pátek nocujeme v belgických Antverpách a zde ve večerních hodinách pět lidí od nás napadá zhruba stejně početnou skupinku nějakých Marokánců. Ti utíkají pro posily a během chvíle jich je již minimálně třicet. Dvěma našim se daří utéct, dalšího nechávají být, protože blil a dva dostávají tyčemi a pásky co proto. Jednomu z plzeňských berou mobil a foťák (snad pošlou aspoň fotky, zatím se neozvali...) a nechávají mu na oplátku kazety a CD s jakousi arabskou hudbou.
V Rotterdamu parkujeme u stadionu, kde už je několik českých busů. Nakonec potkáváme z klubových fans bohemáky, olomoucké, sparťany a Brňáky. Asi nejlepší sestavičku (i když ne nejpočetnější) dala dohromady Sigma. Na stadionu se schází na pět tisíc Čechů, kteří se na úvod nečekaně výborně prezentují modrými a červenými balónky. V našem sektoru visely mj. vlajky Berserk, Hradec Králové či sparťanská s nápisem Mantel. Asi ve druhé minutě mě vyvádějí ze stadionu, takže zápas nemám možnost sledovat. Češi prý předváděli poměrně kvalitní support, no a chorály domácích byli i venku slyšet parádně. Ve druhé půli ještě vykazují ze stadionu jednoho Olomoučáka a dva typy (nevím odkud), prý za odpalování ohňů. Během svého pobytu před stadionem jsem potkal rovněž několik velmi zajímavě vypadajících postaviček v oblečení typu Hooligans apod. Závěrem snad jen - Ať žije paní Turečková!

autor: Prcek (Plzeň)


Z POHLEDU OLOMOUČÁKA:
Jelikož je v Olomouci mrtvo, rozhodli jsme se vypravit na repre a spravit si náladu. V patnáctí vyjíždíme již ve čtvrtek s cestovkou a v Holandsku navštěvujeme několik skanzenů. Amsterdam - město kanálů, negrů a zhulenců je velmi okouzlující. Po procházce a nákupech se jdeme ubytovat a kdo má sílu, razí na zápas „21". My si zaplatili porno kanál za 11 EUR a ukájeli své potřeby.
Ráno vyrážíme směr Rotterdam, všude je plno bláznů v oranžovém, ale i vesničanů v červených dresech. Poté míříme ke stadionu, kde se usazujeme na parkovišti, celkově nás je z Olomouce 20. Potkáváme spousty klubových tans, z těch radikálních tu jsou Bohemians, Sparta, Brno, Plzeň, Klatovy, Doubravka, Hradec,... Viděni jsou i chachaří, ale spíše fans. Náš sektor je zaplněn do posledního místa, asi 5.000 Čechů.
Na úvod jde nad hlavy 2.000 modrých a bílých balónků, což vypadá dobře. Pokřiky se rozrůstají o „Vysoký jalovec" a jiné, což z tolika hrdel zní fakt dobře. Hlavně po našem gólu to vypadá, jako by tu jiní fans ani nebyli. Na závěr přicházejí hráči poděkovat a házejí i dresy. Opět zní „Vysoký jalovec". Domácí se chovají přátelsky a nepozorujeme žádné známky agrese. Naši vesničané se s nimi zdraví, objímají se a somruji oranžové korunky. Mě osobně „oranjes" zklamali, především fanděním. Naopak mě překvapili Češi a to tím, že se neomezili na tradiční ohrané pokřiky. Spokojeni odjíždíme a v Rotterdamu necháváme jednoho zbloudilce, který do Olomouce doráží až po třech dnech.

autor: Tom / NSC (Sigma Olomouc)
 


Česko - Rakousko 4:0 Praha, 2.4.2003
Na duel s Rakouskem vyrážíme pouze v pěti. Na Letné se nejdřív mrkneme do Sparta baru, tam je však narváno, tak postáváme nějakou dobu venku. Zde se poflakují skupinky sparťanských hool's, jiné kluby zde prý zastoupení tentokrát neměly. Kupodivu zde neproudí ani davy našich jižních sousedů. Na stadíonu se schází odhadem 500 rakouských příznivců, což pro mě bylo velkým zklamáním, čekal jsem aspoň dvě tisícovky. Z klubových fans se zde vlajkami prezentovala pouze Austria, jejíž skupinka (30?) stála odděleně za vlajkou Bulldogs.
Na naší straně se tentokrát objevily pouze národní vlajky. Co se fanděni týče, tak se opakovalo neustále dokola „Čechy, Čechy", takže o ničem. Zaujala mě ještě ochranka v místech, kde se na lize schází chuligáni Sparty. S těmi prasaty musí být opravdu těžký pořízení. Po zápase v klidu odjíždíme do města piva.

autor: Prcek (Plzeň)

 


převzato z Football Factory č.19


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear