Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Žižkováci odcházejí, ale po chvíli se vracejí a my znovu útočíme. Tentokrát již máme v bitce převahu, ale ta nemá dlouhé trvání, opět úřaduje policie. Na stadionu support z naší strany za moc nestojí, pouze asi třetina stadionu měla řechtačky, takže si připadám jak o Velikonocích. Žižkováků se v hostujícím sektoru sešlo asi 25 a po zápase jsou policii eskortováni na vlak do Otrokovic.

 

autor: Rumíček / The Treatment Zlín

 


Z POHLEDU ŽIŽKOVÁKA:
Na tento zápas jsme se předem moc těšili, proto je pro nás zklamáním, když se nás na hlaváku schází pouze deset (5 D.D.D. a 5 U.K.) a tři z fan klubu. Pro některé začal výjezd již v sobotu a podle toho také vypadají. Krátce po šesté opouštíme milovaný Žižkov i Prahu. Den předem jsme se domlouvali s domácími chuligány na střetu, nicméně jejich návrh banda na bandu (údajně jich bude 20-30) jsme odmítli. Někdo se na to necítil a deset na deset nechtějí oni (nebudou se přece dělit). Cestou bujaře konzumujeme a v Chocni vystupujeme a jdeme se osvěžit do místní krčmy. Po menších problémech toto město opouštíme a dojíždíme do Přerova. Zde se snažíme vyhledat nějaké staroměstské jedoucí do Olomouce, ale je to jen pokus.
Do Zlína vysíláme hlídku a dalším vlakem již jedeme i my. Dorážíme do města obuvi, neodpustíme si zastávku v baru U Golema a míříme ke stadionu. Hledáme sektor hostí, procházíme kolem místních hooligans a dochází k menší potyčce, kterou záhy likviduje policie. Zvolili jsme špatný směr, vracíme se kolem hlavního vchodu, opět potkáváme domácí a vzniká další konflikt. Padá pár ran a jeden z domácích končí na zemi. Pakujeme se na stadion, kde se nás schází osmnáct, posilněných o čtveřici z Cracovie. Při kontrolách přicházíme o dvanáct ohňů. Celý zápas ženeme Viktorku k vítězství, domácí se o nějaký support pokouší, ale chorál „Tescoma do toho" pouštěný z rozhlasu je asi to nejlepší, co domácí vyprodukovali (při vývoji zápasu se není čemu divit). Při druhém gólu se snažíme zapálit dýmovníci, která se nechce rozhořet. Když konečně chytá, přicházíme o ni díky strážcům zákona. Také se pokoušíme o náběh na domácí, ale čtyřmetrová klec je na nás moc. Za plotem a policií jsou učinění rekové (nejednalo se však o hools). Na cestu dostáváme osm želviček do trolejbusu a dva antony jako doprovod. Cesta zpět je v klidu a na milovaný Žižkov se dostáváme okolo půlnoci. Díky směřují do Krakowa.

P.S.: Pár slov k údajnému útoku zlínských na nás:
Ke slovnímu (!) ataku na hospodu jen se čtyřmi chuligány Cracovie skutečně došlo, podle jejich vyjádření jeden z nich vyšel před knajpu s otázkou, co chtějí (zlínských prý bylo okolo dvaceti, sami přiznali 17), odpovědi se nedočkal a zlínští mizí. Tuto skutečnost jsme nezatajili, prostě jsme o ní nevěděli, nikdo ze žižkovských u toho nebyl.

 

autor: D.D.D. / S.R.Ž. (Viktoria Žižkov)


převzato z Football Factory č.19


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear