Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Hosté mají mírnou převahu a asi i vítězí. Nutno podotknout, že v několika případech šla výhra jasně na naší stranu. Poté se na místo díky aktivním spoluobčanům sjíždějí benga a proto zalézáme do knajpy, kam zveme i soupeře, aby nebyl nikdo zbytečně zatčen - A.C.A.B. Sparťané dávají pivo a odchází. Pár z nás jede na ošetření a potom již pokračujeme do ranních hodin v konzumaci.


V den zápasu se nás schází kolem 35. Asi sedmi členná skupinka sparťanů nám těsně uniká autobusem. Cestou na stadion se díky špatné domluvě trháme na několik skupinek a když se dozvídáme o dvaceti pěti kvalitních sparťanských hools konzumujících nedaleko stadionu, nedaří se nám již dát včas do kupy skupinu schopnou atakovat je. Navíc poblíž nás zevluje kriminálka, takže to už ani nemá cenu. Na stadioně je docela nuda. Hostů je v sektoru asi sedmdesát, mají nějaké balónky a občas i fandí. V našem sektoru je z nudy postaven stan ze sektorovky a proběhne zde několik simulovaných bitek mezi osazenstvem stanu a zbytkem sedícím mimo. Po zápase již má vše pod kontrolou PČR.
Sparťané nás určitě překvapili a výhra jde na jejich stranu. Na druhou stranu, když jeli den před zápasem, tak mohli zavolat, třeba hodinu před Brnem, ale asi to již nemá cenu pitvat.

autor. AG (FC Brno 1913)

 

Z POHLEDU SPARŤANA:
Po letech pátečních či pondělních TV přenosů připadl tentokrát tento duel na sobotní odpoledne. To umožnilo skupině 31 sparťanských hool's vyrazit o den dříve. Cílem byla známá hospoda jejich brněnských protějšků. Ti již několikrát pustili do světa informace o tom, jak zde v hojném počtu nasávají, zvláště pak před atraktivními duely a tím zápas se Spartou určitě je. Sparťané počítali se 30-40 protivníky, neboť očekávali příjezd brněnských spojenců z Blavy.
Po desáté hodině jsou Pražané v Brně, kde na nádraží čeká spojka, se kterou se jeden ze sparťanů bez vědomí ostatních předem domluvil. Informuje o 35 domácích v hospodě, a tak se sparťané přesouvají směrem k restauraci. Zde jde jeden z nich vyzvat domácí k boji beze zbraní v přilehlém parčíku. Brněnští vcelku bez zaváhání přijímají, a tak se o deset minut později jde tzv. na věc. Domácí banda (údajně 25 ks) pro lepší rozlišení do půli těla, sparťané oblečeni. Začíná férově vedený boj, ve kterém mají hosté po chvíli navrch. Většina domácích ustupuje zpět k hospodě a poté odmítají pokračovat. Někteří z nich jsou prý zraněni a musí se ošetřit. Boj tak končí, ovšem hosté mají zájem pokračovat. Domácí přece jen po chvíli také, a tak se hostující skupina opět formuje v parku. V tu dobu však doráží první policejní auta, ke kterým přibývají neustále další a další. Domácí nabízejí sparťanům, že se mohou schovat v jejich hospodě, než policisté odtáhnou. Vzhledem k tomu, že policie začíná stále více otravovat, Pražané nabídky rádi využívají. V hospodě se asi půl hodiny popíjí, diskutuje, několik zraněných brněnských odjíždí k ošetření do nemocnice. Po odjezdu policie sparťané odcházejí. Dvacet z nich pak odjíždí ve dvě ráno nazpět do Prahy.
Zbytek zůstává na zápas, na kterém nebylo nic zajímavého k vidění. Sparťanů přibližně padesát včetně většího počtu starších hooligans. Cestou zpět pak byly ve vlaku k vidění scény jako z pornofilmů, což velmi zaujalo i několik chlípných příslušníků PČR.

 

autor: Vilík (Sparta Praha)

 

převzato z Football Factory č.17


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear