Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Rázem se stáváme slávisty, a tak dáváme vědět, co že si o místních myslíme. Benga jsou rádi, že se taková skupina pražských nesetkala s Brňáky a už by nás nejraděj viděli v sektoru. To jim samozřejmé chceme co nejrychleji spinit. V době, kdy se do sektoru dostávají asi dva naši, jsme odhaleni a začíná boj s policií. Ta nás postupně vytlačuje, což se jí po několika málo minutách i podaří. Nicméně myslím, že to byl dobrý pokus, víc jsme dělat asi nemohli. V době, kdy jsme napochodovali pod sektor, zavládl u slavistů pěkný zmatek, možná proto se nezmohli téměř na nic, nelze jim to však vyčítat měli tam dost bengů (být tam však jiný klub, možná by bylo veseleji...).
Na zápase předvádíme hlasitý doping a pyro, skládající se z několika desítek gejzírů rozmístěných po sektoru a přidáváme několik ohňů. Nemusím snad psát, že to dalo dobrý efekt. K vidění jsou naše nej vlajky a samozřejmě sektorovka. Na straně hostí také dobře ověšeny sektor a k vidění je i jeden kvalitní oheň, počet odhaduji kolem 70 (pátek, TV).
Rozhořčení přichází až po skončení zápasu, a to v podobě jednoho zatčeného, za zlobení před sektorem hostů. Počet obviněných se však v dalších dnech poněkud rozrostl, to víte, dvě benga v pracovní neschopnosti, to se musí nějak odrazit.


autor: Count Grishnackh/O.F.B.97 (FC Brno 1913)

 

Z POHLEDU SLÁVISTY:
Výjezd do Brna jsme absolvovali autobusem. Do poslední chvíle nebylo vůbec jasné kdo pojede, zda bude autobus napiněn či nikoliv, proto bylo příjemným zjištěním že je v autobuse víc lidí než míst k sezení, to nakonec řešíme tím, že jede ještě jedno auto, jehož posádku nabereme někde před Brnem. Smutným překvapením je neúčast CHDZ a dalších pár lidí. Z Prahy tak vyráží hodně mladá sestava, tak jak je do Brna již zvykem. Ještě před odjezdem se nepochopitelně Ročeň (vůbec nejede) spojuje s policií v Brně kvůli ochraně autobusu. To nás trochu rozladí, ale věříme že se nám to podaří překonat. Nakonec se však cesta do moravské metropole pěkně protáhne, jednak kvůli neustálému stavění a jednak díky nehodě na D1.
Do Brna dorážíme až těsně před půl pátou a hned na kraji města se nás ujímá policie. Škoda, kdybychom se méně hádali a víc jednali, nemuseli nás vůbec odchytit a my mohli mít šanci na střet s domácími. Takto jsme přivezeni ke stadionu, kde rychle vystupujeme, kdyby byla šance na střet. Policie není mnoho, ale bohužel soupeři na nás čekají úplně jinde. Jdeme do sektoru. Zhruba po deseti minutách, když už jsme zabráni do dění na hřišti se objevují RWS a padesát metrů za nimi jde dalších tak 30-40 lidí. Dostávají se až k pokladnám našeho sektoru, jenže to se již spousta slavistů hrne nahoru, aby se postavili proti této skupině, kterou nebyl nikdo jiný než brněnští hooligans. Stejně rychle se však do celé akce hrne i policie a ta jak jednu, tak i druhou skupinu vytlačuje od schodů, kde byla možnost na nějaký střet. Nechybí ani mírné donucovací prostředky.
Nás je v sektoru 83 a prezentujeme vlajkami Rioter I a Tlupa Toma Sojera, k nim přidáváme jednu KSG. Na domácí straně visí Hooligans, Orthodox, Kohoutovice, modro­ červená jižanská, a také malá ACAB. Torcida pak visí na boční tribuně nahoře. Atmosféra zápasu odpovídá návštěvě 4422 diváků, naše fandění celkem ujde, ale známe lepší. Domácí mají super pokřik ke kterému se přidáváme: "Slavia hooligans, hahahahahaha." Druhá půle je zahájena brněnskou pyroshow, která vypadá celkem dobře. Domácí pak ještě odpalují jeden oheň. My se začínáme předhánět ve stupidních pokřicích typu "olgoj chorchoj" nebo "moučný červy" holt Tequila je Tequila. Když už nám je jasné že dnes gól nedáme i my odpalujeme oheň a k tomu roztahujeme šály, což vypadá celkem dobře i v tomto malém počtu. V tu dobu někdo přinese zprávu, že máme vymlácené přední sklo u autobusu, nakonec se ukáže jako pouze prasklé a my v klidu můžeme opustit Brno. Ještě proběhne děkovačka s hráči a již vyrážíme. Opět sirény, opět zastavená doprava. Cesta zpět je rychlejší, tolik se nezastavuje, snad to způsobilo puštěné porno (light), přesto má pár lidí nakoupeno. Do Prahy dorážíme před desátou. Rozhodně to nebyl špatný výjezd, ale k výjezdu jara měl daleko stejně tak k tomu, jak by měl vypadat výjezd do Brna. Závěrem poděkování čtyřem fanouškům Górniku za účast na tomto výjezdě.


Převzato TFY (Slavia Praha)

 


převzato z Football Factory č.15

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear