Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

V den zápasu se nás schází sedmdesát až osmdesát, z toho osm Pardubice, dvanáct Górnik a asi deset Slavia. Více než hodinu před mačem se tato skupina zjevuje na místě tradičních střetů — před restaurací U Soudkú. Tam také dochází k prvnímu střetu s asi dvaceti pěti člennou skupinou Sparty. Čerti zasahují velice tvrdě. Na naší straně je osm zatčených bohemáků a několik slavistů. Hlavní skupina sparťanských hools v počtu asi šedesáti kusů v tu chvíli přichází z parku. Dochází k dalším střetům, které policie poměrně rychle zvládá.

Po sporném gólu Sparty na tribuně vzplanou ohně, a tak naše úderka proniká na tribunu, kde je rychle sjednán pořádek. Další lokální střety se odehrají o poločase za hlavní tribunou. Po zápase ještě naráží cca deset hools Sparty na skupinu CUB + KSG + SKS v Kloboučnické ulici a proti přesile nemají šanci.
V průběhu zápasu Sparta odpaluje velké dýmy a nějaké ohně. V jejich sektoru dochází téměř po celý zápas k válce se „strážci pořádku", kteří údajně zasahují velmi tvrdě. My odpalujeme přes třicet ohňů. Celkově se jednalo o jedno z nejvydařenějších derby, které z našeho pohledu končí mimo hřiště smírně.


PS.: Děkujeme všem našim přátelům za pomoc při derby. Zvláště pak přátelům z Pardubic a fanatikům KS Gornik Walbrzych.


autor: Berserk original (Bohemians)Z POHLEDU SPARŤANA:
Sparťané se šikují tradičně „U Klokoně". Schází se slušná sestava. Koalice, či jak to seskupení táborů nazvat (nemají už družbu, jen smír!!!), kdesi v Nuslích. Překvapivě se nevypravuje ztrestat vše rudé, jak Clown rád líčí a střetu dochází pouze u hospody „U Soudků". Mnohonásobná přesila zde útočí na pět nebo šest hools a skupinu normálů. Akce je předem odsouzená k neúspěchu, čerti jsou všude a zatýkají. Už vidím, jak se s ní budou slavisté alibisticky chlubit. Za několik minut přichází naše bojůvka a celá situace se opakuje. Škoda, že nedošlo k přímému střetu.


Na stadionu bylo k vidění oboustranné dobré ultra představení s velkým množstvím pyrotechniky. Na naší straně dýmovnice a ohně, zelení o poznání více ohňů a konfety. Téměř non-stop též probíhají půtky v našem sektoru se strážci zákona, kteří si ho tradičně vysvětlují po svém. Bengárna v Připotočni ulici prý praskala ve švech. Rád bych podobné zákroky přiblížil ochráncům lidských práv, kteří pozorovali např. protiglobalizační demonstrace v Praze. Kdo chce psa bíti, vždycky najde si hůl! Fotbal prohráváme, naše šiky jsou doslova rozebrány čerty a navíc skupinka našich (samozřejmě v několikanásobné menšině) dostává kdesi v Kloboučnické.


autor: BDzL - O (Sparta Praha)Z POHLEDU SLÁVISTY:
Přesto, že již s klokany není družba, ale pouze takový velmi přátelský smír, nemohli jsme si tento zápas nechat ujít. Klokanů se na určeném místě srazu schází 35 velmi kvalitní zálohy, my je prozatím posilujeme osmnácti kusy, tři od nás se již potkali s cca 25 hools Sparty a na sraz si museli trochu pospíšit. Chuligáni z pod Chelmca byli zatím přítomni ve fotbalové jedenáctce.
V bojové náladě se vyráží ke stadionu. Myslíme si, že rudí jsou opět „U Soudků" a proto jdeme stejnou ulicí jako minulý rok. Nechceme také, aby to dopadlo jako minule (předčasný náběh) a proto docházíme v klidu až před hospodu. Před „Soudkama" to nevypadá na nějaké radikály Sparty, ale přesto od nich letí půllitry a nadávky, což je povel k útoku. Padne pár ran, ale vše řeší psi a zatýkají šest bohemáků, tři slávisty (vítej
dvakrát zlatý hattricku, že pane Ni) a dva rudé. Poté nastává menší zmatek, část lidí zůstává dole a část jde k sektoru. Tam vybíhají dole postrádaní hools Sparty v dobré šedesátce. Já byl dole, a tak k dění u domácího sektoru jen z doslechu. Sparťané sice nabíhali, ale prý evidentně tak, že čekali až k nim doběhnou benga. Došlo snad jen k jednomu osobnímu kontaktu. Po mém doběhnutí již hrála prim policie.
Na zápase se nás schází 25, z Walbrzychu doráží další dva, takže celkem je KSG na tomto zápase třináct. V prvním poločase bohemáci dobře fandí, rudí rozjíždí pár dýmovnic a mají nějaké potyčky v sektoru. Po proměněné penaltě, která nebyla (co by však Liba pro bolševiky neudělal), vzplály na hlavní tribuně tři ohně. Domácí hooligans to tak samozřejmě nenechávají a dotyční jsou ztrestáni.
Na úvod druhé půle odpalují klokani asi patnáct ohňů, dávající velmi hezky efekt. Po pár minutách, po vyrovnávající brance odpalují zbytek, což opět vypadá skvěle. Po obou gólech vnikl jeden z KSG na plochu, při druhém běhu až do půlky hřiště byl zatčen. Rudí odpalují pouze tři ohně, ke konci dýmy, při kterých se slušně poperou se psy a ochrankou.
Zápas končí oslavami klokanů na plotě. Když pak stojíme před hlavní tribunou, je všude přefízlováno. Už nic nečekáme a po skupinkach jdeme do hospody. Na jedné zastávce jsou v autobuse zpozorováni hools Sparty. Je nás zatím jen devět a ihned chytáme dveře a vyzýváme je k výstupu. K našemu údivu se k tomu má jen jeden, který vehementně burcuje své kolegy k boji, ale ti ho neposlouchají. Chceme si tedy jít pro ně. Chvíli se to nedaří, protože ten jeden se dobře brání. Po chvíli však povolí a schytává s kolegy řádný příděl, není nouze o uražené přezky. Trvá to pro nás celkem příjemně dlouho. Ke konci je jeden rudoch vytažen a dostává ještě větší příděl něž v buse. Což bylo zase moc. Nás nakonec u toho busu bylo tak 25, rudých vevnitř deset. Do busu se však dostalo maximálně dvanáct lidí. Autobus přece jen odjíždí a nejeden rudý je rudý od své krve.

autor: L 88 (Brigate '97/Slavia Praha)převzato z Football Factory č.14


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear