Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Na úvod sezony k nám zavítal v tu dobu v tabulce první Baník Ostrava, podpořen asi 1000 fans, zaujalo pouze předvedené choreo z obou stran. Následuje první jarní výjezd a to do města piva, Plzně. Domácí jsou kontaktováni s prosbou o střet, ale bohužel nejsou před zápasem dát dohromady kloudnou skupinu a po zápase již úřaduje policie. Díky pondělnímu termínu jsme se bohužel nedočkali v Liberci Zlína. Do Brna se vydává pouze skupinka DBS. Derby Liberec – Jablonec je už několik let bez náboje a rivalita je tatam. Sparta – Slovan a opět pondělní TV dohrávka, takže o ničem. Slovan – Teplice, nuda. V Olomouci došlo při průjezdu městem ke střetu obou skupin, při kterém měli domácí mírně navrch a rozbili okno u autobusu. Z Příbrami nepřijeli ani roztleskávačky. Na jih Čech do Č.Budějovic, se vydává bojovně naladěná skupina Severočechů a před stadionem rozhání početně menší skupinu domácích. Před zápasem Slovan – Synot je příznivcům z Moravy potulujícím se v centru města odebrána šála. Do Opavy a na Slávii jsme nevyrazili, a to z důvodu zákazu výjezdu naší skupiny klubovými busy, za incident cestou do Budějovic mezi fanoušky Slovanu. Před posledním zápasem jara s Viktorií Žižkov si domlouváme s Pražany střet, ti ale těsně před příjezdem do Liberce akci odvolávají a tak třicítka domácích (v tom 5 lidí z Mostu) napadá autobus přivážející fandy Viktorky před stadionem, ten kvapem ujíždí. Následuje výjezd na „béčko“ Slovanu do Náchoda. Domácí jsou toho dne dvakrát napadeni a rozehnáni, při střetu bylo použito hodně zbraní (sekera, klacky, kameny), též přicházejí o šálu a pár vlajek.

Letní pohár Intertota k nám přivál slovenskou Dubnici. Hostující fans nepřijeli. Díky panujícím neshodám se z domácího kotle odštěpila skupinka DBS a zbytek obyčejných fans přestal do kotle chodit vůbec. Dalším soupeřem byla holandská Roda Kerkrade. Před zápasem byla v centru ukořistěna vlajka Rody a v Kerkrade se po zápase strhává menší potýčka. Následoval soupeř z pobřeží Atlantiku a to z Nantes, hostů přijelo asi pět a ani jsme o nich nevěděli. Finálový los nám přisoudil nenáviděné Schalke 04. Parta chuligánů z Gelsenkirchenu se pokusila vyprovokovat naší skupinu před jedním barem, ale se zlou se potázali, byli napadeni židlemi, sklem a donuceni k ústupu, při bitce prolít jeden němec výlohou.

Podzimní sezona se odehrává v mizerné atmosféře, nadále navštěvujeme „bývalý“ kotel, ale skoro vůbec nefandíme, o choreu nemluvě. Skupinka DBS stojí v separaci a vystačí si s dětskými říkankami. Krom vlakového výjezdu do Mladé Boleslavi jsme nikde jinde nebyli. V domácím prostředí stojí za zmínku jen bitka libereckých a jabloneckých chuligánů proti agentuře a policii v průběhu derby. Společně s jabloneckými se vydáváme na domluvenou bitku 8 proti 8 s Teplicemi, kterou vyhráváme. A k závěru podzimu se opět odehrává bitka 4/4 proti Teplickým, která pro nás končí vítězně. Před posledním utkáním tohoto roku probíhá v centru krátká potýčka mezi libereckými a slávistickými příznivci, kterou ukončuje policie zatýkáním na obou stranách (Liberec – 8 a Slávia – 16 zadržených).

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear