Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Na stadionu je v sektoru hostí přes 200 figur, předvádějí pěknou choreografii s kartóny, odpalují ohně a občas se blýsknou hodně dobrým fanděním. Prezentace určitě hodné dobrá. Náš sektor je opět velkým podprůměrem, malé pyro, žádné dobré vlajky, fandění hrozné... No, to je tak vše.

autor: AG (Brno)


Z POHLEDU CHACHARA:
Týden před utkáním kontaktují chachary brněnští s žádosti, aby do Brna přijeli již večer před zápasem, že v sobotu již bude mít vše pod palcem policie. To je sice chacharům jasné, přesto odmítají. Pár lidí se v pátek chystalo na zápas Legia - GKS, druhý důvod je asi pro někoho nepochopitelný, a sice, že se kontaktovaným osobám nelíbila vize, že by se po pátečním střetu velká část lidí vydala určité zpět do Ostravy a na fotbal by se vykašlala.
Z Ostravy se vyjíždí až posledním možným vlakem, protože návštěva Útěchova chachary moc neláká. Cesta je v klidu a na policií přeplněném brněnském nádraží končí krachem i poslední pokus něco podniknout, když je zhruba čtyřicítka chacharů policií odhalena a připojena zpět ke zbytku. Individuálně do Brna přijela trojice příznivců Baníku z Chebska, která byla Brňáky odhalena a dostala.
Při vstupu do sektoru hostí jsou sice Ostravané kontrolováni, ale vstupenky už nekontroluje nikdo, proto se toho asi v polovině ujímají sami chachaři a hned jsou další penízky na ultra produkci... V sektoru se schází 258 lidí, z čehož je dvanáct z družebního GKS. Na úvod se prezentují modrými kartóny s bílými nápisy "FCB", poté vytahují nad hlavy přes dvě stovky polystyrénových sekyrek, které po chvíli hází po policistech za plotem, ale většina jich tam nedoletí. Z úmorného vedra ostravské částečně zachraňuje sektorový stánkař, který nejenže moc nevyžaduje placení, ale dokonce vrací do částek, které nedostal. Přes zmiňované počasí je support celkem kvalitní. V druhém poločase přichází další část chorea v podobě modrých a bílých krepáků, na jejichž rozhraní chachaři roztahují červené srdce. Nakonec ještě odpalují sedm kvalitních ohňů.
Domácí sektor za opačnou brankou prakticky neexistuje, je totiž roztažený a nezformovaný. Jejich support za moc nestojí, nemají ani vyvěšeny své nejlepší vlajky. Objevuje se alespoň pár vlajek na tyčích, dvakrát vytahují sektorovku (jednou „vzhůru nohama") a odpalují na dvacet (?) slabých ohňů, které se po chvíli mění v gejzíry.
Při nastupování chacharů do přistavených autobusů se v jednom z nich rozpoutala potyčka s fízly, kteří zasáhli do nevážně myšleného střetu mezi ostravskými „feťáky" a „árijci". Když fízl zasáhl proti jednomu z „feťáků", okamžitě se do něj pustil jeden z holohlavců a na bengova slova: „co děláš, vždyť je to jen feťák?", se mu dostalo odpovědi „feťák, ale kámoš, pořád lepší než fízl".


autor: Č.N.L. (Baník)


převzato z Football Factory č.20


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear