Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Celkem hodně fans ASR přelézá celkem vysoké ploty a dostává se na stadion bez placení. Vládne celkem slušný zmatek a chaos. Policie rozdělená na několik formací má problémy i na staně Lazia, ale já mám co dělat, abych sledoval ASR. Policejní auta najíždí do lidí, na oplátku po nich letí ohně. Jednou žene policie fans ASR, podruhé je to naopak. Toto trvá prakticky až do začátku zápasu.

Na stadionu mezitím oba tábory ultras připravují choreografie a prezentují nespočet transparentů. Jen pro porovnání: představte si všechny transparenty v naší lize, co byly tuto sezónu prezentovány a nebude to stačit ani na to co měl každý z táborů jen před zápasem... Opravdu co chvíli se v nějaké části sektoru objeví nějaká urážka, vzkaz atd. Oba tábory také předvádí vlajky na tyčích a na mávání a hlavně zpívají své chorály. To je něco nepopsatelného. Na začátku zápasu předvádí oba tábory své choreogradie. ASR má vlaječky v barvách svého klubu, uprostřed obrovskou sektorovku, na které je vyobrazena vlčice ze znaku ASR, to vše doplňuje obrovský transparent o délce několika desítek metrů a tisíce malých ohýnků + velké a ohně a dýmovnice. Lazio má obrovskou bílou plachtu na které je dokonale nakresleno Colosseum a nad ním kroužící orel, známý ze znaku Lazia. To vše doplněno opět transparentem a býlými a modrými kartony + pyrotechnika.Na tribuně jsou ještě k vidění modré a bílé kartony a obrovské množství pyra.

Prakticky po celý poločas něco hoří. Obou choreografií se účastnilo na každé straně tak 15-20000 lidí. Na tribuně také musí policie od sebe oddělovat obyčejné fans Lazia a ASR, protože se evidentně nemají v lásce. Asi v 10té minutě se začíná v sektoru ASR bojovat s policií. Přímo pod vlajkou celkem radikální skupiny Fedayn. Boj trvá celý první poločas a ASR získávají nějaké policejní štíty atd. Asi ve 40té minutě ASR sundávají všechny vlajky. O poločase to samé dělá i Lazio a když rozhodčí přivádí obě mužstva k odehrání druhého poločasu, začne celý stadion pískat, na hřiště letí ohně, dýmovnice atd. Potom šéfové ASR jdou rovnou na hřiště a něco řeší přímo s Tottim a hráči ASR. Mezitím po stadioně pobýhají hasiči a záchranka a pořád někoho odnáší. Policie není moc vidět a když, tak po ní letí vše možné i nemožné. Zápas po 15ti minutách diskusí končí, fans ASR se dostávají na plochu ale nic moc se neděje. Důvod konce zápasu: údajná smrt malého chlapce při zásahu policie proti ASR a slzný plyn vnikající na stadion (pár lidí omdlelo).

Jestliže na stadionu byl klid, venku nastalo hotové peklo! Fans ASR zapalují auto, stánky, a útočí na policii. Jednoho dostávají mezi sebe a kdyby nezasáhli šéfové ultras, zabili by ho! Skáčou mu po hlavě atd. Potom ho dav ASR doslova posunuje před sebou a policejní kordóny ustupují, dokud jejich kolega není mezi nimi! Zajímavá scéna. Potom se snaží dostat na fans Lazia a když se to nedaří, spojují se dohromady a to už nemá s fotbalovým chulgánstvím nic společného. Celé se to mění v jakousi demonstraci proti policii a můžete potkat typické radikály zahalené od hlavy až k patě ne nepodobné levicovým radikálům známých z demonstrací proti všemu po celém světě. Není problém vidět týpky s klíčem na výměnu kol, hasákem, klacky, řetězy a tyče jsou samozřejmostí. Policie kontruje slzným plynem, najíždí autama do lidí adt. Celé to končí asi o půlnoci, když policie dostává posily a valčící radikálové mají všeho plné zuby (a třeba i oči slzáku).

Byl to suverénně nejlepší zápas, který jsem v životě navštívil. Opravdu to stálo za to. Druhý den jsou všeho plné noviny.
 

David

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear