Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear


Po příjezdu před stadion se začali houfovat místní fans. Vypadali sice odhodlaně a chtěli pozápasovou férovku, ale pořádek udržovali čtyři fízli. Vyměnili jsme si s nimi ziny, fota a adresy. Dozvěděli jsme se také, že na lize se zde nebijí a bitku tady nezaznamenali asi dva roky. Na Čechy se prý domlouvali několik měsíců dopředu a těšili se hlavně na fans ACS.

Po příchodu na stadion se do nás pustila skupina starších fans, které ochotně vypomohli i naši známí z před stadionu. Celkem jich bylo asi 100, my se sice postavili, ale kdyby nezasáhli policajti, dopadli bychom nejspíš bídně. V sektoru se k nám přidali další dva chachaři, kteří přicestovali vlakem, takže nás bylo 28 (v tom i jeden Polák). Dále byli přítomní čtyři Plzeňáci, dva sparťani a zahlédl jsme i šálu Opavy. Zbytek sektoru tvořil idiotský "Klub přátel ...“ a pár repre fans, kteří se ojediněle i přidávali k našemu supportu.
Kotel Litvy vypadal dost dobře, prim v něm hráli fans Žalgirisu Vilnius, ale byli vidět i fans z Kaunasu, Klaipedy, Liepaje, Panevežysu atd.

Tito všichni čekali po zápase před naším vchodem a když jsme se po dvaceti minutovém čekání dostali kordonem policistů k autobusu, chyběly další dvě okna a zraněn byl i druhý řidič. Našemu odjezdu asistovali policajti na koních a služebními vozy museli vytlačovat auta litevských hools, které nás pronásledovaly. Policejní doprovod jsme měli až na Litevsko - Polské hranice. V autobuse bez oken byla v noci taková kosa, že ani zabalení do tří vlajek nepomáhalo.

Autor: Č.N.L. from URN. (Baník)

převzato z Football Factory č.6

Pohled plzeňáka:
Po březnové bitce v Teplicích, o které vím pouze z doslechu, jsem se do Litvy velmi těšil.
Z Plzně nás jelo pět a po dobrodružné jízdě vlakem jsme do Vilniusu dorazili ve čtvrtek. Již během pátečního dopoledne nás našli místní skinheadi, kteří nás nasměrovali na stadion jedenadvacítek. Zde jsme byli s Danem jediní dva čeští kluboví fans. Na zápase byli ještě zmrdi z Klubu přátel reprezentace a zhruba 60 domácích hool's. Ti si nás v hloučku Čechů naštěstí nevšimli (měli jsme šály Plzně, novou vlajku jsme raději nepověsili).

Na utkání áček jsme už šli čtyři a dostavili jsme se kvůli nemožné domluvě s tupými pořadateli (nechtěli nás pustit do sektoru) na stadion asi v páté minutě. Čechů zde bylo podle mě kolem osmdesáti, z toho 30 Baníků, 4 Plzeň, 2 Sparta a zbytek repre fans. O přestávce jsme vyvěsili malou plzeňskou vlajku, ale chachaři ji hned strhli. V českém sektoru fandili především FCB. Počet Litevců bych odhadoval na 250. Během utkání se nic nedělo (kromě pár dýmovnic a neustálého pokřiku "česká kurva"). Po zápase nás místní policie v sektoru držela dost dlouho a vypouštěla po skupinkách přímo mezi litevské hooligans. Já šel jako poslední se sparťanama, naštěstí jsme hned u stadionu chytli taxi a odjeli na ubytovnu. Nutno dodat, že místní chuligáni vypadali dost dobře a na bitku byli evidentně natěšeni.

Výjezd to byl super, vadila mi však neúčast ostatních klubových fans. Rád bych věděl, kde byli např. slavní hooligans z Olomouce.

Autor: Prcek (Pilsen fans)

převzato z Football Factory č.6

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear