Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear


Z POHLEDU BOHEMÁKA:
Fotbalová mánie pro část zelenobílých začíná již v sobotu na tomto divizním zápase. Měsíc dopředu se objevují informace o příjezdu Brňanů podpořených jejich přáteli ze Slovanu do Plzně, a protože se nám to jeví velice zajímavě, domlouváme s fans Senca účast na této atraktivní akci. Z Prahy nás nakonec vyráží dvacet. Po příjezdu do Plzně se spojujeme s dvanácti chuligány Senca a očekáváme domluvený střet v parku.
Zkoušíme navrhnout pravidla boje, ale bez odezvy ze strany hostů. V desáté minutě zápasu přicházíme na stadion a připravujeme pyrotechniku. O poločase se ozývají Klatováci a oznamují příchod za deset minut. Sotva se objevují u stadionu, okamžitě zahajujeme útok. Proletí i nějaký koš - pravidla nebyla určena. Hosté brzy bez většího odporu obracejí své kroky a mění je na zmatený útěk. Většina je však chycena a propuštěna až po kvalitní masáži celého těla. Celá akce se odehrává bez účasti policie. Na naší straně stojí 32 bojovníků, soupeř hlásí 25. Rozcházejí se pouze počty Brna a Slovanu. Kdosi hlásí pět a pět, jiný zase dva z Brna a jeden z Bratislavy.
Domácí na zápase předvádějí choreo, které se nevidí ani v první lize. Odpalují tři modré dýmy, jeden oranžový a tři papírovky. K tomu vlajky na tyčích. To vše na divizním utkání, výborná akce.


autor: B. / Berserk (Bohemians Praha)

 


Z POHLEDU BRŇÁKA:
Tento zápas byl již dopředu hodně očekáván, protože se objevovaly zprávy o plánovaném spojení Pilsen boi!s s chuligány pražských Bohemians. Po páteční chlastačce se nás na sobotním srazu schází něco kolem 25. Z Brna jsme pouze tři, což je pořádná ostuda! Přítomno je i pět slovanistů. Z Plzně k nám doráží zpráva, že protivníků je zhruba padesát a jsou odhodláni jít se zbraněmi. To mezi námi vyvolá rozpory zda do akce vyrazit, či ne. Do Plzně nás proto nakonec vyráží pouhých jedenáct, devět z Klatov a dva Brňáci. Zbytek se rozhodl zůstat v Klatovech...
Po příjezdu do západočeské metropole míříme ke stadionu 1.FC Plzeň, kde Doubravka hrává své zápasy. Na sídlišti poblíž stadionu nás posiluje jedenáct plzeňských chuligánů (díky moc!), kteří přišli především kvůli přítomnosti vačnatců. Je nás tedy 22 a míříme ke vstupní bráně stadionu. Zevnitř na nás okamžitě útočí asi padesátičlenná skupina, složená ze všeho možného levícového — Pilsen boi!s, bohemáci, plzeňští punkeři, týpci s černými šátky a kuklami neustále vykřikující heslo „antifa" a kdo ví, kdo ještě. Přes svou značnou početní převahu neváhají při náběhu házet šutry a v bitce používat i tyče. Jeden magor po nás dokonce střílí světlice ze signální pistole... Co by se stalo, kdyby někoho trefil do hlavy, nemusím asi psát. Bitka je tedy hodně nevyrovnaná a na naší straně asi všichni nakonec končíme na zemi, kde dostáváme řádný polobotkový koncert. Celé to trvá tak tři, čtyři minuty a poté již slyšíme blížící se policejní sirény a „domácí" opouštějí bojiště. My se zvedáme ze země a jdeme ke svým autům. Několik z nás je i legitimováno, ale je to v pohodě. Scházíme se ve Sport baru, kam doráží ještě jedno auto z Klatov. Objíždíme ještě okolí stadionu s cílem vyhledat nějaké zbloudilé jedince, ale jsme neúspěšní. Míříme proto zpět do Klatov, kde dojde ještě k ostré výměně názorů mezi Klatováky.
Do sporu mezi Klatováky se plést nebudu, účast Bma je totální ostuda a doufám, že to brzy napravíme. Soupeř poskládal sice dobrou bandu, ale složenou ze všeho možného. Jejich totální neférovost jim na jméně také určitě nepřidá. Poděkování patří všem Klatovákům za pohostinnost. Speciální poděkování míří všem, kteří neváhali postavit se ozbrojené přesile. To je vše.


P.S.: No sharps! No reds!

 

autor: AG (FC Brno 1913)


převzato z Football Factory č.18

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear