FREE DOWNLOAD HOOLIGANS GAME ON IOS AND ANDROID

Valhalla Fighting

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Výjezd začíná velmi dobře, z Wroclawi je vypraven speciální vlak. Atmosféra je skvělá. Po cestě zastavujeme a přibíráme ještě dalších sedm fans SFC. Po příjezdu vyrážíme v doprovodu policie směr stadion. Lístky nám platí "kibice" Slaska (někteří Opaváci by se měli zamyslet a přispět v Opavě aspoň na ty lístky), jeden stál asi 100 Kč.

V sektoru se nás sešlo přes 1000 fans. Je rozdáno 1000 vlaječek do ruky. Na sektor je položena vlajka nad hlavy o rozměru 19x 30 metrů s nápisem "Cala Polska w ceniu Slaska". Kotel domácích se připravil pečlivě. Šlo vidět, že se chtěli opravdu ukázat. Podařilo se jim to opravdu dobře - odpálili kolem 120 ohňů, měli vlajky na tyčích, stovky konfet a v sektoru jich bylo kolem dvou tisíc. K vidění byly i vlajky "Chachar Boys" a "Spartak Trnava". Atmosféra zápasu byla opravdu skvělá, se vším všudy.

V 52. minutě vběhli na hřiště čtyři zakuklení fanatici GKS se zapálenými bengály a snažili se je hodit na již zmiňovanou vlajku nad hlavy. To se jim však nepodařilo a rozvášnění "kibice" Slaska začali lomcovat s ploty se snahou vběhnout na hřiště. Okamžitě se ozvala policejní střelba směřována na náš sektor, která dlouhou dobu neutichala. Do toho ještě vjelo pod náš sektor vodní dělo a začalo kropit celý sektor. Vysmátého, přiblblého řidiče usměrnil až Tomek Gruszka (brankář Slasku), který stylem kung-fu skočil na kabinu a málem vybil sklo z řidičovy strany. Celým stadionem se začal ozývat mohutný řev proti policii a ze sektoru domácích začaly lítat na policajty hořící "race", láhve atd. Ti začali střílet i do nich, a pak vše uklidnili hráči.
Po zápase ještě zbylá skupinka asi 30-ti Katowičáků pálí vlajku Motoru Lublin. Nechápu, když už ji pálili, tak proč až tak pozdě. My jsme drženi na stadionu ještě asi hodinu.

Cesta zpět byla v klidu až do té doby, kdy na vlak mezi Zabrze a Gliwicemi byly vhozeny zápalné lahve. Jedna z nich vletěla přímo do jednoho vagónu. Bylo popáleno několik osob, dva těžce. Okamžitě byla zatažena ruční brzda a několik "kibiců" začalo pročesávat les u tratě. Byla však už tma, takže výsledný efekt (zmasakrování) byl nulový. Po příjezdu do Gliwic už na popálené čekaly rychlé sanitky, které je okamžitě odvezly do nemocnice. Po asi 40 minutách vyrážíme směr Wroclaw, ale ve druhé vesnici za Gliwicemi jsme opět počastováni koktejly od Molotova. V tomto případě je brzda zatažena bleskově a ještě za jízdy skáčou fanatici z vlaku. Několika set členná banda prohledává místo vedle místa, jsou nalezeny ještě nevhozené plné lahve. Je utvořena rojnice a pročesáno pole, bezvýsledně. Údajně bylo viděno v dálce odjíždějící neidentifikované auto. Ještě před odjezdem z této vesnice nás na mobil kontaktují hools Odry Opole, jestli se nechceme pobít na pěsti. Po zjištění kolik nás je, rychle z tohoto nápadu sešlo, i když byla navržena férovka 20 na 20. Hools Odry akci odvolali. Do cílové stanice jsme již dojeli v klidu až na pár kamínků za Opolí. Byl to velice kvalitní výjezd. Díky!

P.S. Pozdrav a brzké uzdravení dvěma "kibicům" Slaska do centra popálenin v Semianowicích.

Autor: Adolf (SFC Opava)

převzato z Football Factory č.8

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear