Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

S policejním doprovodem dorážíme na Bazaly hodinu a půl před utkáním a jsme okamžitě obklíčeni policií a nahnáni na stadion. Náš počet se ustálil na 150 lidech a vyhlížíme baníkovce, kteří se zatím nedostavili. Ti jdou nakonec rovnou do svého sektoru, který velmi slušně zaplňují.

Při utkání letí z naší strany několik dýmovnic, zápalná láhev a ve druhém poločase i lavičky na hlavy policistů. Tento incident však nemá dlouhého trvání. Pak se naše pozornost soustřeďuje na protilehlou tribunu, kde začíná boj domácích s policií. Baníkovci se nejprve pokoušejí prorazit plot (neúspěšně) a poté se střetávají s četníky. Na ty letí velký počet vytrhaných laviček, ale nakonec vítězí čerti.

Po skončení zápasu se dozvídáme, že nás řidiči odmítají odvézt zpět do Prahy. Nezbývá tedy, než cestovat vlakem. Ještě více jak hodinu nás drží na stadionu a poté jsme odváděni policejním kordonem na ostravské hlavní nádraží. Vedou nás nějakou oklikou, takže narážíme jen na malé skupinky baníkovců. Šance na konflikt však není žádná. Na nádraží nás brzy četníci opouštějí, a tak se za dohledu pouhých třiceti městských strážníků procházíme po nádraží a jeho okolí. V půl jedenácté pak nastupujeme do dvou speciálně přestavených vagónů a vyrážíme na cestu do Prahy.

Nebyl to špatně strávený den, ale naše vzájemná utkání se v poslední době změnila v nechutné policejní manévry.

Autor: Vl. (Sparta)


Pohled Baníku:
Na tomto utkání, které bylo jedním z vrcholů sezóny, bylo maximální možné množství policistů, jež lze v Ostravě nasadit.

Již dopoledne se nás sešel slušný počet v hospodě, ta však byla obležena policií a bylo jasné, že dnes k ničemu nedojde. Soustředili jsme se tady na dostatečné naplnění sektoru a na verbální projev. Sektor se nám na ostravské poměry podařilo naplnit skvěle a naše produkce taky nebyla špatná. Představili jsme taky novou, 25 metrů dlouhou vlajku „CHULlGÁNI Z BAZALŮ".

Sparťanů přijelo asi 140, což je nejvíce za posledních 16 let.

Prezentovali se několika dýmovnicemi a potyčkami s policií, při kterých mimo svých zbraní používali i vytrhané lavice.

Chachaři se v druhém poločase pokusili prorazit bránu na plochu (chyběl kousek) a poté i s posilami z Katowic (40) a Trnavy (15) zaútočili nalámanými lavicemi na policajty. Pár jich slušně dostalo, ale po příchodu posil benga vymlátili celý sektor hlava nehlava. Celá akce byla dost dobrá a skvěle ji zachytila ČT.

Po utkání už na téměř prázdném stadionu strážníci zatkli jednoho člověka, na kterého se snaží hodit zranění dvou policajtů. Sparťany drželi více než hodinu po zápase na stadionu, protože řidiči je odmítli odvézt zpět. Důvodem bylo jejich chování cestou do Ostravy a to, že v Ostravě přišli o jedno sklo. Policie sparťany tudíž odvedla na hlavní nádraží, kde čekali dvě hodiny na rychlík, ke kterému měli připojeny dva speciální vagóny.

Dnes jistě obě strany litují, že jsme o jejich odchodu na vlak nevěděli.

Stačil přitom jeden telefonát, ať již od .zbloudilých" baníkovců či samotných sparťanů. Všichni věděli, kde v tu dobu jsme. Promarnili jsme jedinečnou příležitost ke střetu. V dnešní "policejní" době jich už moc nebude.

Autor: Č.N.L. (Baník)

převzato ze sparťanského fanzinu Ultras respektvie z Football Factory č.4

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear