YOUR ADS HERE, CONTACT: SPRAVCE3@HOOLIGANS.CZ

Společnost GAPA GROUP a.s. - Herna U Dědka, využij kod: HOOLIGANS200

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwearBěhem druhého poločasu se vedle našeho sektoru shromáždila skupinka brněnských fans, ale nezmohli se na nic jiného než na házení sněhových koulí. My jsme se pokusili vyvrátit plot a jít do nich, ale opět zasáhla policie a nastala menší potyčka. Brněnští "hools" se znovu prezentovali svým "bijte je, bijte je".

Po zápase nás policie tlačila zadem ke speciálně přistavenému autobusu. Brňáci spustili palbu kamenů, ale to bylo opět vše. V doprovodu asi osmi policejních aut jedeme na nádraží. Tam je klid, nikde žádný Brňák. Celkový dojem je tedy jasný. My jsme byli aktivní a dobří, Brno se předvedlo jako kopa sraček.

Při přestupu v Ostravě nás čekala skupina asi 50 baníkovců. Naše chyba byla v tom, že jsme nebyli úplně pohromadě, i když jsme tento útok očekávali. Ale i tak jsme se nezalekli náběhu asi 15 chacharů s bejsbolkama (ostatní baníci se zapojili až později nebo vůbec) a zůstali stát. Skupinka chacharů byla zřejmě překvapena z toho, že jsme se nerozprchli a dochází k potyčce. V tom okamžiku nás však zbylá skupina zasypává kamením a my se tedy schováváme za vlaky a stánek. Poté, co jim došly zásoby, opětujeme útok a palbu my. Pak se do akce zapojuje policie (značně zmatená a vystrašená) a po sebrání jednoho z našich se spojujeme s baníkovci a pod heslem "zostav kibica" napadáme policisty. Jako zákeřná sračka se zachoval "slavný" punker s kolegou, který praštil zezadu jednoho z našich v době, kdy ho drželi policajti. Potom se mu kolega (v kukle) vytahoval, jak se zastal jednoho z našich tans. Nestačil se divit, když sundal kuklu a ukázalo se, že je to on. To jim jméno nevylepší. Celá bitka trvala asi 10 - 15 minut a pro "normální" cestující to byla nepochopitelná a hrozná podívaná.

Nasedáme do zpožděného vlaku a jedeme spokojeni do Opavy. Tam jdeme ještě na pivo. Pak se loučíme s chuligány Slasku, které vypravujeme taxíky domů. Parádní víkend a výjezd končí.

Autor: B.C. (SFC Opava)

převzato z Football Factory č.4

P.S.: V Brně bylo 100 fans SFC + 11 WKS.


Z POHLEDU FANS SLASKU WROCLAW:
Do Opavy jsme přijeli už v pátek a až do neděle společně s Opaváky pili a bavili se.
V den výjezdu se na nádraží sešlo asi 50 fandů (včetně Wroclaváků).
Během přestupu v Ostravě jsme potkali pár jedinců z Baníku, kteří nás upozorňovali, že při zpáteční cestě na nás bude čekat nemilé překvapení. Ale už teď byl jeden z nich nemile překvapen, když ho na nástupišti odhalil jeden Wroclavák.

Cesta do Brna probíhala v duchu konzumace vysoko procentních nápojů.
V cílové stanici jsme byli přivítáni policií, neboť zápas Boby - SFC byl označen jako utkání se zvýšeným rizikem. Jelikož eskortování fans na stadion je v Čechách organizováno jinak než v Polsku, po cestě k újmě přišlo. několik příznivců domácího Brna. Z polské strany v tomto vedli dva bojovně na laděni fans.

V sektoru hostů se spojujeme se zbytkem, který přijel po vlastní ose.
Sešlo se nás tam asi 80 - 90 osob. Před zápasem jeden z fans Boby převlečený za pořadatele strhnul nevelkou vlajku Opavy, kterou později spálili v sektoru domácích. My jsme měli s sebou vlajku „Cala Polska v cieniu Slaska", která dráždila chuligány postávající vedle našeho sektoru. Chuligáni (?) Boby neznají zvyky fans uznávané rovněž v Čechách. Během potyček Opaváků s policií Brňáci "fandili" uniformovaným, což nás strašně vytočilo.

Po zápase nás domácí zaatakovali kameny a sněhovými koulemi a vybili několik oken autobusu, ve kterém nás odváželi na nádraží.

Cesta zpět probíhala v klidu až do Ostravy. Během přestupu jsme byli zaskočeni asi 40 - 50 osobovou ozbrojenou skupinou baníkovců. Viditelně nikdo nevzal vážně jejich výhružky při cestě do Brna.' Došlo k potyčce, ručnímu vyřizování i házení kamenů. Za nějakou dobu se.do všeho vmísila policie. Obě válčící strany se na chvíli spojily a začaly několikaminutovou bitku s policií. Z této akce potom novináři udělali velké haló v televizi.
V pondělí většina wroclavských v pohodě dojela domů.

Autor: ??? (Slask Wroclaw)

Volně přeloženo z fanzinu Fan Slask respektive převzato z Football Factory č.4


AKCE NA SVINOVĚ POHLEDEM CHACHARA:
Po zápase s Libercem a následném pobytu v ostravských hospodách se část chacharů přesunula na Svinov, přivítat fans Opavy a Slasku WrocJaw. Čekala zde i policie, která však nevěděla o asi 40 členné zakuklené skupině číhající pod mostem a připravené naběhnout při přestupu na Opavské nástupiště.

Jakmile však přijel vlak, nevydrželo to pár chacharů čekajících přímo na nádraží a okamžitě Opaváky zaatakovali. Část se jich dala na útěk, ale ta druhá, radikálnější, posílená o jedenáct chuligánů WKS, se zdatně připojila do bitky. V tu chvíli vyběhla okuklená skupina, ale to již zasahovali policisté. Po chvíli se část chuligánů obou znepřátelených táborů spojila proti bengům. Přijely však již posily a jeden chachar musel prchnout v poutech.

Výsledkem této noční potyčky bylo několik zraněných a to na všech stranách. Podle tisku tři policajti skončili v nemocnici a chuligánům v Ostravě začalo terno.

Autor: Č.N.L. (Baník)

převzato z Football Factory č.4

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear