Valhalla Fighting

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear


Před příjezdem jsme neustále informováni o situaci ve městě, kde již proběhly boje s Turky i s policií. Ti brání dalším akcím, a tak nám obě strany oznamují, že se raději potkáme v jednom podniku nedaleko stadionu a poté vyrazíme na Turky. Dočkali jsme se však jen Trnaváků, a tak vyrážíme ke stadionu, kde je většina Turků. Do cesty se připletli dva Turci, kteří to schytali, jeden i sekerou. Vzápětí tam však byli i fízli, takže ke stadionu jdeme s doprovodem. Na něm máme kotel vedle hostů a před námi visí naše klubové i státní vlajky. Dohromady nás je asi 120 chuligánů a na úvod odpalujeme šestnáct ohňů a i slovanisté typicky na druhé straně se prezentují několika dýmovnicemi, ohni a transparenty, které jim jsou po chvíli strženy. Přes zápas se moc nefandí, aktivnější jsou spíše Turci, kteří zaplnili celý sektor a jsou i na krytých tribunách. Během druhé půle přicházejí vedle nás i slovanisti a jeden z nich má konflikt s jedním Trnavákem. Rozepře se však rychle ukončuje, hlavně poté, co se do věci připletou fízli. Kromě toho se již nic mimořádného neděje a po skončení zápasu jde každá ze stran domů. Jen Turky stále drží v sektoru.
Závěrem třeba říct, že Turci nezklamali a přijeli v hojném počtu, no někteří nebudou mít na Slovensko pěkné vzpomínky. Vždyť byli tři těžce zraněni. Mohlo jich však být i více, kdyby se všichni slovenští chuligáni a nejen oni dopředu domluvili, co a jak bude a neřešili reprezentační smír za pět minut dvanáct. Díky všem, co se zúčastnili a ostuda pro vás, kteří jste tam v ten den mohli být, ale nedostavili se na tohle nejdůležitější střetnutí za uplynulé období.

autor: Loky (Bulldogs '95 Nitra)


převzato z Football Factory č.13


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Související článek:

Historická fota: Slovensko - Turecko (1.9 2001, Bratislava, kvalifikace MS 2002) (7 fotek) - http://www.hooligans.cz/reports/svk/43-svk/svk2012/1310-historicka-fota-slovensko-turecko-1-9-2001-bratislava-kvalifikace-ms-2002-7-fotek

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear