Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Řekové se nenechají zahanbit a hází konfety také, k tomu mávají pěknými vlajkami na tyčích. Celkově se jich na druhé straně schází asi čtyři sta, což je pro mnohé velké zklamání. Ovšem jejich kvalita vlajek je výborná a fandí doslova celý zápas, což zasluhuje pochvalu. Ze začátku je naše fandění také na dobré úrovni, ale postupně zbytečně upadá. Nutno dodat, že utkání s námi sleduje také sedm Klokanů.
Na druhou půli se naše partička přesunuje dolů, kde máme nachystanou naši pyrotechniku. Chvíli po začátku druhé půle odpalujeme tři těžké dýmovnice (dvě bílé a jedna červená) a k tomu zapalujeme sedm menších ohňů. Efekt vypadá velmi dobře a většina z nás výrazně ožila. Pak nás zaujme asi dvacet sparťanů, kteří na horní části hlavní tribuny verbálně provokují. Důchodci si jich prakticky nevšímají. Vysoký plot, který nás odděluje a početná policie nedává ze začátku mnoho šancí na úspěšný útok. Nakonec se asi dvanácti slávistům podaří plot zdolat a útočí na rudé kůže. Sparťani začínají panikařit a někteří začínají utíkat či se schovávat mezi lidi. Čerti se snaží zasáhnout, ale několika ranám na komunistické držky stejně nezabrání. Pak policie začíná být o hodně razantnější a podaří se jí zatknout pět našich a čtyři letenské. Náš náběh hodnotím jako velmi povedený a pro sparťany skončil docela pěknou ostudou. Tohle všechno bohužel nemění nic na tom, že náš klub v tomto důležité utkání prohrává, ale i přes tuto nepříjemnost jsem měl z tohoto dne docela dobrý pocit.


autor: Nik (Slavia), převzato z TFY

 


Z POHLEDU SPARŤANA:
Utkání věčného rivala přivábila na Strahov i nás. Nechci se rozepisovat o samotném zápase (snad jen, že bylo vyprodáno a Řekové na mě moc zapůsobili) a přejdu ke střetu Slavia versus Sparta, o kterém jsem se následně z webu dočetl hotové romány.
Naše skupina se usazuje asi ve dvacáté minutě na hlavní tribuně, poblíž domácího kotle v nějakých dvaceti pěti lidech a mohutně provokuje. Samozřejmě neuniká pozornosti uniformovaných a především kriminálky. Slávisté si tentokrát kupodivu nenechají srát na hlavu, jak je u nich zvykem a přelézají plůtek. Naši se dělí, část se pokouší obejít schody (opticky to vypadá možná i na útěk), ale jsou zpacifikováni policií. Pak nastává hon policajtů na naše kluky a několik osamocených dostává i od sešívaných. Nevím, jestli se zde dá mluvit o velkolepém vítězství, jaké tlučhuby prezentují, kde se dá. No znáte slávisty...
Několik našich (ale i slávistů) končí na bengárně a náladu zlepšuje jen porážka věčně ukřivděné a čím dál více nenáviděné Slavie.


Autor: BDzL-O (Sparta)Z POHLEDU OPAVÁKA:
Zápas předkola Ligy mistrů nás zaujal hlavně proto, že do Prahy měl dorazit slavný řecký tým a s ním stovky jeho fanatiků, kteří mají po Evropě velmi dobré jméno. Z Opavy vyjíždíme ve čtyřech autem s cílem dostat se co neblíže k sektoru Řeků. To nám však po nečekaných zdrženích nevyjde a po opožděném příjezdu zaujímáme místa na opačné straně, vedle kotle Slavie. To se později z chuligánského hlediska ukazuje jako nejlepší možnost. Sešívaný oblouk je velmi solidně zaplněn a k vidění jsou asi všechny jejich hooligans vlajky, mezi nimi i známá flaga Górniku Walbrzych. Naproti jsou Řekové v počtu tak 500 - 600, což je zklamání. Celý zápas neúnavně fandí a také oni mají vyvěšeno spoustu svých zelenobílých vlajek (mezi nimi i vlajka fanatiků ze sektoru GATE 13), které vypadají pro nás dost exoticky, zvláště ty psané řeckým písmem.
Na začátku druhé půle vhodí slávističtí hools dýmovnice a zapálí ohně, ale hlavně se na vedlejší tribuně asi padesát metrů od nich objevuje sebevědomá ekipa, asi patnácti hools Sparty (ve které jsou i některé velmi známé tváře), která okamžitě začíná s provokací. Čekáme reakci domácích, ale ti je zpočátku jakoby přehlédli, což však nebylo možné. Asi tak za dvacet minut se na místa, kde stojíme my přesouvá skupina slávistických hooligans a po domluvě velí k ataku na sparťany přelezením celkem nízkého plotu, který tribuny odděluje. Na letenské letí nejdříve dřevěná deska (asi?) a potom slávisté samotní. Většina ACS zpanikaří a dává se na útěk (!), zůstává jich asi pět. Situace vypadá dost nepřehledně, ale vidíme jak někteří slávisté dávají sparťanům na tribuně pořádné kapky, to vše bez asistence policie, která byla „chytře" rozmístěna pod tribunami.
Celkově z našeho pohledu sešívaní tuto „zadymu" jednoznačně vyhráli, i když váhání před bojem by se jim nemuselo příště vyplatit. Uznání zaslouží i hools Sparty, kteří už jsou svými průniky do týla největšího nepřítele pověstní. Nějakou potyčku mezi domácími a Řeky jsme nezaznamenali.


autor: Opawak (SFC Opava)


převzato z Football Factory č.13


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear