Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear


Bohemáci jsou odvedeni a naši kluci jdou za chvíli také na stadión. Já však musím do nemocnice na šití, protože mám roztrhnútou držku od toho lahváče. Vyvázl jsem s pár stehy. Na stadionu se v bohemáckém sektoru schází asi sto třicet hostů plus pět z Walbrzychu. Celý plot ověšeli vlajkami. Na úvod se předvedli dýmovnicí, deseti ohni a stovkou konfet. Nás je v sektoru asi čtyřicet (složení dost dobré), představena je nová vlajka „Smash Team" a odpalujeme jeden dým na začátek zápasu.


O poločase jdeme většina na pivo. Přichází jeden náš kluk a oznamuje, že nám hosté z plotu ukořistili vlajku „Fanatik aus Gablonz". Rozhodli jsme se, že jim to oplatíme. Jeden kluk šel přes tribunu k jejich sektoru, ale měl smůlu, protože jej vyvedla policie a bohemáky byl odhalen. Druhý (Mr. B.D.F.) to zkusil přes tartan z našeho sektoru, zelenobílí si jej však všímají, všechny vlajky okamžitě rolují nahoru a drží. Jednu málem měl, ale v přetahované neobstál. Poté jej sebrala policie, ale byl po chvíli propuštěn. Po závěrečném hvizdu jdeme k hostujícímu autobusu, ale všude jsou mraky policie. Kašleme tedy na to a rozcházíme se do svých domovů a hospod.


Bohemáci se předvedli ve více než dobrém světle. Hlavně jejich potyčky s agenturou a policií na stadionu i v ulicích nevypadaly zle. Několik si jich odvezlo i obvinění.


Autor: B.D.F./Smash Team (Jablonec)

 


Z POHLEDU BOHEMÁKA:
Do Jablonce vyrážíme třemi autobusy, které nám po dlouhé době zařídil a částečně také zaplatil klub. Telefonicky kontaktujeme jablonecké a domlouváme se s nimi na bitku beze zbraní, maximálně s pásky. Po vjezdu do města zastavujeme a zdravíme se s pěti přáteli z Walbrzychu a s pěti Pardubáky. Poté jedeme na nádraží, kde mají být jablonečtí.
Vycházíme z poza rohu a vidíme zhruba dvěstě metrů před námi skupinu asi dvaceti místních hooligans. Pomalu se rozbíháme a jabloneckým, když vidí, že se rojíme jako mravenci (je nás asi 80), nestačí dveře hospody, do které se všichni utíkají schovat. Dobíháme, když už jsou v hospodě a přítomná policie nám brání proniknout za nimi. Napadáme tedy alespoň je a ti nevěří vlastním očím. Během chvilky doráží posily a snaží se zatknout naše lidi. Proti tomu však stojí naše odhodlání, kopance a pěsti. Posléze je již policie tolik, že takticky opouštíme bojiště v plnném počtu.


Po vstupu na stadion je celý sektor obklíčen PČR. Ti za chvíli začínají zatýkat, což se nám nelíbí, a tak začíná další kolo zápasu PČR ochranka vs. Bohemians hools. Skoro celý fotbal v neustálém dešti a pětistupňovém chladu probíhají slovní i fyzické střety jak s PČR, tak i s ochrankou. Bohužel vše končí těsným vítězstvím koalice. Na začátku druhé půle kibic Walbrzychu ukořistil vlajku „Fanatics aus Gablonz", kterou jsme vzápětí spálili. Jablonečtí se ještě pokusili kontrovat, ale byli jsme pozorní, a tak jsme přivezli všechny naše vlajky.


Hodnocení na závěr:
1. Jablonečtí můžou děkovat PČR, že jsme se jim neprošli po hřbetech.
2. PČR může děkovat svým odznakům a obuškům.
3. Ochranka může děkovat PČR, s nimiž za zády byla nejdusnější na světě.
4. My můžeme děkovat klubu, který nám umožnil svou finanční injekcí odpálit deset ohňů a hodit sto konfet. Dýmovnici jsme platili ze svého.
5. Konec děkování patří našim přátelům do Walbrzychu a Pardubic.


Autor: Berserk (Bohemians Praha)


převzato z Football Factory č.13


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear