Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Zhruba ve 12:00 nás kontaktují, že právě vyjíždějí vlakem z Plzně. Ve 13:30 volají, že jsou již v Berouně a že po příjezdu se domluví bitka na odlehlém místě, že dostaneme atd. Když se ozvou znovu ve 14:00, že již sedí „U soudků“ a jestli se nebojíme, ať přijdeme, jsme poněkud překvapeni. No nic. Vyrážíme tedy na místo, které určili plzeňští borci.

Rozbíháme se ulicí k restauraci, před kterou postává cca 8 hools Plzně. Po chvíli se vysvětlují jejich prosebné pohledy do pravé strany, ze které nabíhá asi 30 robocopů. Vzápětí jsme rozprášeni, zbiti a tři z nás jsou zatčeni skvělou policií. V tu chvíli také vylézá zbytek Pilsen fans (celkem 18 kusů) a zuřivě skandují „Policie ven“. Budiž. V tom případě nechápeme, proč po příjezdu autokarem hulákali jak šílení. Určitě ne proto, aby si jich všimla policie?! Za zmínku ještě stoji vyzáblý, cca 40 kg (i s botami) vážící zoufalec, který v druhé půli obcházel stadion svlečen do půl pasu. Alespoň jsme se zasmáli.

Po zápase již plzeňské ani nezahlédneme. Autobusem peláší směr Plzeň. Přesto nás však znovu kontaktují s „přáním“ bitky. V neděli v podvečer se MHD dostat do Rudné (místo které určili) je záležitost zhruba na 1,5 hod. Tak dlouho by asi nečekali.

Celkové hodnocení je tedy jasné, Pilsen hools jednoznačně vítězí a jejich trik místo vlaku autobus se zapíše do zlaté knihy naší hools scény ne zlatým, ale přímo diamantovým písmem.

Autor: Berserk original (Bohemians)


Z pohledu Plzeňáka:
Do Vršovic se vydáváme autobusem v počtu 25 osob docela obstojné sestavy.
Cestu nám okořeňuje jedna zastávka na benzínce, kde Pepa B. každému koupí nějaké to pivo.
Ke stadionu dorážíme asi hodinu a půl před výkopem a hned po našem vystoupení se ozývají bohemáci. Dojednáváme střet bez zbraní, což nám potvrdil i jeden bohemák, který za námi přichází do putyky „U tří soudků“. Po chvíli pozorujeme nějaký divný pohyb v jedné z ulic u stadionu. Vylézáme před hospodu a chvíli to vypadá na pořádnou melu, přímo uprostřed ulice. Ze strany domácích však letí pár flašek a to je popud pro policii, která stála opodál a situaci řeší. Nám sebrali jednoho, Pražákům dva fans a zatlačují nás zpět do hospody.

Na zápase se moc nefandí. zpívají se pičoviny, někdo se opaluje. Před půlkou se skupina „vačnatých“ zkouší zmocnit jedné z našich vlajek visících nad zídkou, to se jim nezdaří, přesto vlajku natrhli. V druhé půli se jeden z nás „vylulal“ přímo v sektoru, je vyveden a fotbal se vydal sledovat ze sektoru domácích. Údajně měl i skandovat pokřiky „Plzeň“ apod, není to však potvrzeno.

Po zápase se za dozoru „robocopů“ ubíráme k autobusu. Pozorujeme podezřelou skupinku, a tak se stavíme před bus, zmrdi nás však nacpali dovnitř a doprovází nás až na okraj Prahy. Tímto padá šance na zinscenování střetu v nějaké zapadlé uličce, jak bylo předběžně telefonicky domluveno. Z naší strany ještě padá návrh na férovku na odpočívadle „Rudná“, ale vršovičtí by tam prý přijeli až tak za hodinu a půl (5 km za Prahou). Balíme to tedy a s jednou zastávkou na Pepu odjíždíme do Plzně.

Škoda, že se nepovedlo plánované, mohlo to být oboustranně zajímavé. Po dlouhé době odjíždíme z Prahy s kompletním autobusem. Dobrý výjezd.

Autor: Video (Viktoria Plzeň)

převzato z Football Factory č.11

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear