YOUR ADS HERE, CONTACT: SPRAVCE3@HOOLIGANS.CZ

Společnost GAPA GROUP a.s. - Herna U Dědka, využij kod: HOOLIGANS200

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Komunikace mezi radikálními fotbalovými fanoušky nebyla v minulosti tak snadná jako nyní. Bez mobilů a sociálních sítí bylo těžké oslovit celé velké kotle, kde se plno lidí neznalo. Brněnský kotel se překotně zvětšoval a za Lužánky v 90.letech chodily i desítky tisíc diváků. Kotel brněnského Boby měl i několik tisíc osob. I když spolu tvrdé jádro komunikovalo a scházelo se v hospodě, kde se domlouvaly výjezdy a další akce, na silného protivníka, jakým fans Sparty v 90.letech byli, se musel dělat pořádný nábor. A tak se v Brně několik dní před zápasem mezi Boby Brno a Spartou Praha objevovaly letáčky, které nabádaly fanoušky, aby přišli na chuligánskou akci.
Policie se tehdy o fanoušky příliš nezajímala, a tak se 5.března 1994 v 9 hodin ráno i díky tomuto letáčku sešlo okolo stovky domácích. Brněnské tehdy podpořili i družební fans Baníku Ostrava v čekání na vlak s fans Sparty.
Čekání u vlaku tehdy nedopadlo příliš slavně. Z vlaku vystoupilo cca 15 chuligánů Sparty, kteří rozbili lahve od piva a vrhli se na čekající dav, který zpanikařil a dal se na ústup. Po zformování a zjištění, že je Sparty jen 15 kusů proběhlo pronásledování a boj na největším brněnském náměstí, kde se do sebe obě znepřátelené skupiny pustily s čerstvě nakoupenými násadami na košťata. O této události pak v novinách vyšel článek s názvem "Nahánění Pražáků".

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear