Poválečný Londýn, špinavé ulice, město mění svou tvář, a politická korektnost (o rovnosti ras) ještě nebyla vynalezena. Jestli jste černé dítě s bílými rodiči, život je tvrdý, jak jen může být. Casse Pennanta pronásleduje rasismus každý den. Tak to je až do jednoho dne, kdy se Cass rozhodne, že už toho má dost. Léta nakupená zlost vybouchne v násilí, a Cass náhle nachází respekt, který nikdy neměl. Při návštěvách fotbalových utkání West Hamu United se Cass setkává s jejich tvrdým jádrem hooligans, a chuligánstvím přímo propadne.
Nachází mezi do té doby zejména bílými chuligány kamarády, a postupuje gangem, až se stane šéfem známého chuligánského gangu I.C.F. Téměř dvoumetrový Cass v bílém prostředí výrazně vyčnívá a stává se okamžitě cílem pro nepřátele z okolních klubů, tak i pro úřady (Cass si mimochodem odsedí tři roky ve vězení).
Casse hraje ve filmu britský herec Nonso Anozie, Elanii hraje Natalie Press, Doll pak Linda Bassett. Objeví se ve filmu i herci, které jste mohli vidět v Green Street Hooligans, a to Leo Gregory jako Freeman, nebo Tamer Hassan jako Ray, který hrál pro změnu ve filmu The Football Factory. Scénář a režii má na svědomí Jon S. Baird (*1972, Skotsko), který byl producentem filmů z hooligans subkultury, a to It's a Casual Life (2003, u tohoto filmu byl i režisérem), nebo Green Street Hooligans (2005).
Cass Pennant pak byl samozřejmě konzultatem tohoto filmu, ostatně byl i "extra" konzultant u předchozích filmů s hooligans tématikou, a to Football Factory a Green Street Hooligans. Sám Cass o tomto filmu říká, že je velmi autentický, jelikož se štáb držel jeho doporučení, co se týká oblečení, hudby, míst, kde se odehrává, a že mohl mít okolo sebe i mnoho lidí ze svého života, kteří jeho příběh prožívali s ním. Ve filmu se tak objeví i legenda boxu Frank Bruno, legenda bitek West Hamu Frank MacAvennie, či světový šampion z East Endu boxer Charlie Magri.
Na otázky novinářů, jestli se Jon Baird či Cass Pennant nebojí, že by se díky jejich filmu v Británii zpopularizovali chuligánství říká Cass "Už se to nikdy nevrátí tam, jak to kdysi bylo. Zatčených za chuligánství nepřibylo ani po Football Factory, ani po Green Street Hooligans, ani po vydání mých knih. Náš film jen ukazuje, jak se věci měnily během 70tých a 80tých let."
Režisér Jon Baird pak zapracoval na hudbě a oblečení, aby byla autentická, kdy hledal správnou módu v oblečení i hudbě, která byla v letech 1958, 1968, 1972, 1983, 1987-1993, ve kterých se film odehrává. A tak ve filmu zazní skladby od Bookera T and the MGs, Desmonda Dekkera, The Beat, The Jam, Madness, S-Express a Ride. Autentičnost filmu pak zajistí místa v Londýnském East Endu, kde se příběh i ve skutečnosti odehrával, a to například v Bethnal Green, Shoreditch, East Hamu, West Hamu, Canning Townu a několik scén bude i z jižního Londýna, okolo Elephantu a Hradu.
Jestli tento film dopadne jako Rise of the Footsoldier, tedy že se nedostane do české distribuce, a nebo budeme mít větší štěstí, není zatím jasné. Je však jasné, že filmy s hooligans tématikou pomáhají k popularizaci chuligánské subkultury, a je jen dobré, že do toho mohou mluvit lidé, kteří v ní vyrůstali (ať už se z pohledu české hooligans scény celkem silně ovlivněné politikou může jevit postava černého chuligána Casse Pennanta velmi kontroverzně.).
Tady alespoň trailer k filmu:
Nový britský film z prostředí hooligans - CASS
Prošlé- Napsal Admin h
- Kategorie: Filmy a hudba