Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

 

Můžeš trochu popsat historii teplické ultras scény a nebo nějak zhodnotit, jestli jde nahoru, nebo je spíš roky stejná či stagnuje?

Jak jsem již naznačil v otázce výš, S15 funguje na stadioně od roku 2006, ale prvopočátky náznaku ultras se zde začli objevovat již v 90. letech za skupiny Division Nord a poté skupiny North Warriors. Teplická scéna střídá dobré chvíle s těmi horšími, ovšem od sezóny 2011/2012 je tu vidět značný vzestup.

 

Teplice - Most (28.8.2006)


 

Jaký je váš cíl, proč jste skupinu zakládali?

Naším cílem je podporovat žlutomodré barvy na domácích i venkovních utkáních a dělat to, co nás baví – support, pyro, choreo.

 

Za choreografiemi v kotli stojí vaše skupina? Kolik vás na tom pracuje a děláte na každý zápas chorea?

Jako všude, tak i v Teplicích tomu není jinak, na výrobu choreí se lidi nehrnou a tak se sejdeme obvykle v počtu 2-3 lidí, ovšem pokud se jedná o něco většího, tak se sejde i třeba 10-12 lidí. Chorea na každý zápas neděláme, ovšem snažíme se na každém domácím zápase, když není choreo mít alespoň nějaký nápis či něco odpálit.

 

Čím to, že kotel Teplic není příliš početný, ani když se daří. I když na Plzni bylo přes 16 tisíc diváků, kotel nebyl úplně zaplněn. Co je podle vás důvodem?

Vzhledem k tomu, že před 3 sezónami se nás scházelo 50-60, nyní je to počet okolo 130-150, tak změna tu je. Důvodem proč kotel vypadá opticky malý je stadion, kdy je sektor určen pro 1200 lidí, takže pak vypadá 150 zanedbatelně. Lidi nechodí do S15 z důvodu, že Na Stínadlech sídlí také klubem protlačovaný Oficiální fanklub FK Teplice, kdy se pak klub snaží na ně všemožně upozornit a protlačovat je i na svém webu. Navíc většině normálů vadí pyro, což byl kdysi i jeden z důvodu přemístění z 34 do 15. Rád bych taky řekl, že o rychlokvašky zase až tolik nestojíme, lidi maj chodit za každého výsledku a né, když se daří!

 

Jak jste na tom s výjezdy? Jezdíte všude po ligových utkáních nebo se stane, že vynecháte?

Snažíme se jezdit rozhodně všude, i když né vždy jedeme v ideálním počtu, obzvlášť na Moravu. Navíc naše milá TV si nás tuto sezónu oblíbila a tak nám sere neustále pondělní termíny, což k výjezdu taky moc nepomůže.

 

Děláte grafitti?

Graffiti zatím v Teplicích žádné není, i když už se o tom bavíme delší dobu. Bohužel zatím nemáme mezi sebou člověka, který by se toho chopil.

 

Jak je na tom teplická chuligánská scéna, o které není příliš slyšet? Naposledy snad 3 na 3 na futsale s Kladnem..

Teplická chuligánka je již delší dobu úplně rozpuštěna a co se týče události 3x3 s Kladnem na futsale, tak se nejednalo o akci teplické chuligánky, ale mladých teplických skinů, kteří se nikdy předtím za teplickou chuligánku nervali.

 

Jak jezdíte na výjezdy? Máte nějaký oblíbený dopravní prostředek, který preferujete?

Pokud vyráží větší počet lidí, tak jezdíme autobusem, což je ovšem většinou po Čechách. Na Moravu není počet tak velký, takže tam většinou auty či vlakem.

 

FK Teplice - Sparta (18.9.2006)


 

Kolik jako skupina vlastníte vlajek a jaké to jsou?

Jako skupina máme pouze jednu hlavní vlajku, jinak má každá podskupina vlastní.

 

Je vaše skupina otevřená každému, nebo se dá čekat, že postupně zanikne a nepřijímáte k sobě nikoho?

Skupina je otevřená každému, který příjde podporovat Teplice, najde s námi společnou řeč a bude chápat naší mentalitu.

 

Jaké největší úspěchy vaší skupiny považuješ a jaký byl největší neúspěch či zklamání?

Obrovským úspěchem je určitě to, že se v Teplicích opět něco děje. Zklamání je vždy z toho, když se na fotbal vysere někdo, kdo měl potenciál.

 

A co bylo hlavní impulsem, že se začalo opět něco dít a šlo to nahoru (zmiňovals od sezony 2011/2012)? Stačilo jen být v tabulce nahoře a hráči hrát koukatelnej fotbal?

Impulsem pro lepší vidiny dění na tribunách bylo navrácení se starších členů, kteří působili již dříve v Teplicích a s tím spojené zlepšení organizace skupiny.

 

 

Jak bys zhodnotil dosavadní uplynulá kola nové sezóny z pohledu ultras Teplic?

V minulé sezóně jsme vytvořili jistý standart, který se snažíme neustále navyšovat, i když po malých krůčkách, k čemuž nám momentálně lehce napomáhají i výsledky.

 

 

FK Teplice - Sparta (16.9.2007)


 

Máte nějakou politickou profilaci a jaký máte názor na politiku na stadionech?

 

Skupina vystupuje apoliticky, i když je vnímána teplickou veřejností jako snad nejvíc ultrapravicový hnutí v Čechách :D Jediná politika na stadioně je pro nás FK Teplice, zbytek necháváme před turnikety, ovšem smažky a jinou havěť mezi sebou netolerujeme.

 

Jaké jsou vaše družby, smíry v ČR a máte nějaké i v zahraničí?

Dokud fungovala chuligánka, tak byla družba se skupinou Young hunters z Dukly. Jinak určitá přátelství jsou se skupinou ULTRAS OSEK, což je místní skupinka lidí fandící týmu v krajské soutěži. Někteří jedinci udržují kontakty a přátelství s členy GATE 3 z týmu AEL Limassol.

 

Největší nenávisti máte k jakým klubům?

Slavie, Most, Boleslav – u všech 3 se jedná o starší záležitosti.

 

Tak to není až tak obvyklá sestava nenáviděných klubů. Můžeš rozebrat ty starší záležitosti, který SKS, Most a Boleslav katapultovali do vaší topky nenávist?

V Mostě se jedná o rivalitu, kdy jsou týmy od sebe vzdáleny pár km, navíc po rozpuštění družby týmů ze severu měl vždy Most nutkání si honit triko, když byla ještě síla na jeho straně. Boleslav dokud byla fanouškovsky aktivní, tak co zápas to se něco většího či menšího semlelo a proběhlo pár vytunění aut a autobusů a Slavia za své věčné poděly a lži ve všech směrech.

 

 

Působí na vašem domácím stadionu i jiné ultras skupiny?

Ultras skupina už jiná na stadioně není, ovšem na stadioně působí ještě Oficiální fanklub FK Teplice, který se ale od ultras aktivit distancuje. Jedná se o skupinu lidí, která většinou chodila do S15, ale nesouhlasila s určitými aktivitami a názory a tak se odpojila a založila si vlastní skupinku.

 

 

Jak vycházíte s klubovým vedením?

S klubem absolutně nespolupracujeme a jsme nezávislý a tak to chceme mít i nadále, jsme pouze v kontaktu s hráči.

 

Chtěli byste něco vzkázat čtenářům na webu hooligans.cz?

Odpalujte pyro, dělejte chorea, fanděte svým místním klubům, bojujme za to co máme společné A HLAVNĚ FANATICKY!

 

FK Teplice - Sparta (16.9.2007)


Slavia - Teplice (3.11.2007)


Jablonec - FK Teplice (26.10.2008)

 

FK Teplice - Sparta (02.05.2011)

 

FK Teplice - Slavia (31.3.2013)


FK Teplice - Ostrava (13.5.2013)
 

FK Teplice - Sparta (26.5.2013)


 

Mladá Boleslav - FK Teplice (1.9.2013)
 

FK Teplice - Jablonec (15.9.2013)
 

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear