Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

 2) Pověz nám o lidech ve vaší skupině.
Jak už jsem řekl, "LVČ" je kombinací několika (většinou mladých) ultras skupin. Hlavním cílem je podpora CSKA na tribunách i mimo tribuny. "LVČ" tvoří ve 100% muži. Jsou v ní lidé různých profesí, od studentů po dospělé, někteří dokonce pracují ve velkých TOP-firmách. Průměrný věk členů skupiny je 22-23 let.

 


3) Má vaše skupina nějakou politickou orientaci?
Máme pravicové a antikavkazské postoje.

4) Řekni nám něco o jiných skupinách na CSKA. Jak s nimi vycházíte?
Nesnažíme se nějak oddělit od ostatních skupin. Vycházíme víceméně se všemi skupinami.

 


 

5) Jaká byla v letošní sezóně vaše nejlepší podpora na domácím zápase a jaká venku?
Tak nejlepší podpora byla na prvním derby proti Spartaku. Byli jsme v každém aspektu lepší.

 

Nejlepší podpora na výjezdu byla v Nižním Novgorodě. Parádní pochod před zápasem (okolo 600 lidí) a velká a hlučná podpora na stadionu za použití velkého množství pyrotechniky. A týmu se v ten den povedl i zázrak, když nakonec dotáhl zápas do vítězného konce, přestože v poločase prohrával 0:2.

 
6) S kým udržujete v Rusku přátelství a s kým v zahraničí? A jak přátelství začala?
Samozřejmě, že hlavní naši spojenci jsou fans moskevského Dynama. Toto přátelství je velmi staré. Vždy jsme stáli při sobě a vzájemně si pomáhali v bitkách proti početnějšímu Spartaku, takto je to už od 80.let minulého století. V současné době chuligáni i ultras obou klubů spolupracují, provádí společné akce, my chodíme na jejich zápasy a oni na naše.


Mimo Rusko máme družbu s Partizanem Bělehrad se skupinou Zabranjeni (Zakázaní). Partizan je také armádní klub a Srbové - to jsou naši slovanští bratři.Máme také dobré vztahy s Widzewem. Před nějakým časem chtěli naši chuligáni s nimi bojovat, ale Widzew nám nabídl družbu a pomohli nám s některými kontakty. Navštívili několikrát náš fotbalový turnaj (který je věnovaný dvěma fanouškům CSKA Moskva, kteří tragicky zemřeli při autonehodě). Během EURA 2012 se mnoho fans CSKA zastavilo v Lodži.
 
7) Kdo jsou vaši hlavní nepřátelé? Uznáváte pravidla Fair Play, nebo dáváte přednost boji ze staré školy, kde se nehraje na počty a používají se zbraně?
V Rusku rozlišujeme ty, které nemáme rádi, na dva tábory. Jedni jsou "nepřátelé" a druzí "oponenti". Naši hlavní oponenti jsou Spartak Moskva, Torpedo Moskva a Zenit Petrohrad. S nimi se vede pouze férový boj.
A pak tu máme skutečné nepřátele, a těmi jsou všichni zástupci kavkazských klubů (Anži, Alania, Terek, Nalčik atd.) a lidi s levicovými názory. Nevnímáme je jako fanoušky, nejde se s nimi na ničem dohodnout a nevedeme s nimi čestný boj. Je to pro nás ideologicky nepřijatelné.

8) Jaká je dle tebe TOP5 v Evropě?
Top5? My jsme číslo jedna! Západní Evropa už tam nepatří. Polsko a Balkán má ještě úroveň. Zbytek nás nezajímá.

9) Je klub či město, se kterým jste ještě nehráli a chtěli by jste si tam udělat výjezd?
Chtěli bychom Lech Poznaň. Ať se konečně rozhodne, kdo je v Evropě číslo 1. Líbí se nám, jak jsou organizovaní ultras v AIK. Škoda, že jsme se s nimi vloni v létě nemohli ve Stockholmu utkat. A zajímavé by také pro nás bylo narazit na ukrajinské kluby ze Lvova nebo Charkova.

10) Co víte o bulharské scéně?
CSKA Sofia  - Hodně lidí a všichni pravičáci. Pokud se nepletu, tak v poslední době se hodně mladých skupin sjednotilo pod společný název "Ofanziva". Podporují CSKA nejen ve fotbale, ale i v jiných sportech. Mají kontakty s jednou z našich chuligánských skupin.

Levski Sofia - také hodně početní, mají hodně fanklubů po celém Bulharsku. Bývá jich hodně na výjezdech a používají hodně pyrotechniky.

Botev Plovdiv - o nich je známo, že mezi sebou mají i některé levicové ultras a mají kontakty s Arisem Soluň.

Lokomotiv Plovdiv - všichni pravičáci, jejich hlavní nepřítel je Botev. Mají kontakty s Neapolí. Hodně aktivní na poli hooligans.

11) Co můžeš říct o veliké plachtě s Andrejem Tichonovem, legendou Spartaku? Proč jste mu dali kokota do úst? Souhlasily s tímto urážlivým představením i ostatní skupiny CSKA?
Máme hodně důvodů, proč se toto choreo udělalo. Andrej Tichonov je legenda na Spartaku, jak říkáte. Ale pro nás je to nikdo. Navíc na jednom derby přišel na tribunu mezi ultras Spartaku a vyřvával do megafonu urážky na náš klub i na nás jako fanoušky. Ještě před derby byli fanoušci Spartaku nepozorní a nevšimli si, že je sledujeme až na místo, kde připravovali svoje choreografie. Kromě této velké plachty s Andrejem Tichonovem jsme jim sebrali a spálili ještě jednu plachtu, a to bez jakéhokoliv odporu z jejich strany. Pokud jde o ten kokot v hubě - prostě jsme jen udělali to, o čem Andrej Tichonov křičel do megafonu. Tahle akce měla naprostou podporu a byla schválena všemi aktivními fanoušky i šéfy tribuny na CSKA.12) Jaký je vztah mezi chuligány a ultras CSKA?
Každý dělá svou práci. Naši chuligáni dobili všechny, a my organizujeme podporu.
"Jaroslavka vládne světu!". Už jste to slyšeli, že? smiley
Celkově se chuligánské skupiny v našem sektoru těší naší nejvyšší důvěře a mají rozhodující slovo ve všem.


13) Chtěl by jsi něco na konec vzkázat čtenářům?
Chtěl bych popřát zdraví všem těm, kteří podporují a respektují tradice a ideály fanoušků, ať se úspěšně rozvíjí, hodně vítězství nad policií a ať nikdy na své cestě nenarazí na CSKA Moskva. Hodně štěstí!

 


 

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear