Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwearJak bys popsal druhé utkání, boj o třetí místo s ukrajinským Nikolajevem?
Na druhý zápas jsme postavili úplně jinou sestavu než na první střet. Od začátku našeho výletu jsme byli dohodnutí, že si to chceme každý zkusit. Nejeli jsme tam pro výhru. Všechny týmy měly stálou pětku, na kterou měly připravené náhradníky. Střet s Ukrajincemi těžko popsat. Vcelku rychlá naše porážka, více zkušený sportovní soupeř než naše pětka. Vše nám ukáží až oficiální videa organizátora.
 

Jak vypadala organizace turnaje a co všechno bylo zahrnuto v pozvání?
Pozvání zahrnovalo letenky a ubytování pro 10 osob včetně transportu po městě. Jediné co jsme si museli zajistit bylo vyšetření HIV a mezinárodní sportovní pojištění. Organizace byla super, na letišti nás čekal mikrobus, který nás dovezl do centra města před hotel, kde nás čekali organizátoři turnaje, kteří nám dali instrukce ohledně všeho. Organizátor nám rovněž všem poskytl nové MMA rukavice a zápasové trička s názvem turnaje (na rukávu byla výšivka vlajky dané země). Vše nám bylo dáno zdarma, za což velmi děkujeme.


Jak velký byl ring, dá se to odhadnout? Dle několika fotek se jeví dost veliký..
Jestli si dobře pamatuji tak rozměr ringu byl 12x12m.

Ne každý čtenář zná pravidla MMA. Asi kratší bude popsat, co je v tomto boji zakázáno. Co tedy bylo na turnaji zakázáno?
Co jsme tak pochopili, tak zakázáno bylo kousání a škrábání, kopy do rozkroku a asi i hlavičky. Limit na 1 tým byl 500kg (což se na místě neověřovalo) a konec ukončovali rozhodčí sami a nebo po vzdání bojovníka.

O přítomných zdravotnících se už zmiňuje v reportu Alexej Molodoj. Měli hodně práce?
Na místě ošetřili několik soutěžících..

Kolik bylo v ringu rozhodčích? To byli nějací profi MMA rozhodčí?
Rozhodčích bylo 5, na každou dvojici 1 rozhodčí. Co nám bylo řečeno, tak zkušení mezinárodní závodníci.


Jaké bylo ubytování?
Každý tým byl ubytován zvlášť v jiném hotelu. My vyfasovali hostel s pokojem pro všech 10 osob, takže o zábavu bylo postaráno

Jak dlouho jste v Lotyšsku strávili? Jestli chápu dobře report, tak turnaj trval dva dny? Jak byl koncipován?
Do Lotyšska jsme přiletěli v pátek kolem deváté hodiny večer a návrat byl v neděli podobného času. Turnaj startoval v sobotu zhruba ve 14h a konec byl naplánován na 18h. Což se také tak stalo. Fighty byly po sobě vždy 20 minut ... takže během 3/4 hodiny jsme měli dva fighty a stejně tak CSKA ..  Proto CSKA nastupovali s Lechem už tak zničení, že byli jen 4. Turnaje se mělo účastnit původně více týmů, takže nakonec byly změny. Den předem měl proběhnout nějaký los, který nám přiřadil první zápas s CSKA a druhý s Nikolajevem.

Byl nějaký program po turnaji?
Po skončení turnaje a předání cen bylo k dispozici v hale zdarma pro všechny účastníky občerstvení. Poté nás mikrobusy odvezly všechny na hotely, z kterých jsme se následně přesunuli všichni do jednoho nočního klubu (kde byli pouze organizátoři a účastníci). Zde nás čekal šok, jelikož veškerá konzumace alkoholu a nealka včetně jídla byla zcela zdarma. Celý večer doprovázela dobrá hudba a přátelská atmosféra všech zúčastněných ekip. Organizátorům patří velké, velké poděkování.

Vítěze čekala výhra 5000 Euro, poraženého finalistu 2500 Euro. Kolik dostal třetí, čtvrtý a pátý?
Od třetího místa dostal každý tým 1000 Euro, což byl pro nás další šok. To opravdu jsme nečekali, jeli jsme tam s představou něčeho neznámého, že si odvezeme domů nějakou kačku za účast jsme neměli ani potuchy.

Kolik byl rozpočet celé akce?
Slyšel jsem, že 130 000 Euro.


Jaká byla atmosféra na turnaji? Přátelská nebo byla cítit rivalita..
Před turnajem jsme samozřejmě nevěděli co očekávat od CSKA a Lechu. Nějak skupiny na sebe nereagovaly, ale během turnaje se vše zlomilo a neměli jsme problém s nikým. Ba právě naopak.

Měli jste v týmu někoho, kdo nikdy MMA netrénoval?
Několik lidí v týmu bylo, co netrénují MMA (5). Celé to totiž bylo vše strašně na rychlo, naší skupině byla účast na turnaji nabídnuta v poslední den, co se dalo potvrdit pozvání. Takže sestava byla taková: kdo mohl letět, letěl.

Tým Sparty byla čistě skupina Prague Boys, nebo tam byli zastoupeni lidé z více vašich skupin?
Byli jsme čistě jako Prague Boys (9) + 1 pozorovatel z BDzL

Kolik bylo diváků a měla přístup veřejnost?
Vše to bylo velmi zajímavé, diváci z veřejnosti tam nebyli žádní. Žádné tribuny nic. Na místě byli jen soutěžící, organizátoři a pozvaní neutrální hosté z různých týmu (Spartak, Zenit …) co sledovali turnaj. Zápas sledovaly 4 velké kamery, 1 létací nad ringem a 1 GO PRO kamera co měl hlavní rozhodčí na těle. Videa budou víc než zajímavé určitě. Sami se na to těšíme, jelikož na turnaji byl zákaz pořizování videí a fotek ze zápasů. Dle informací by měla být videa zveřejněny zhruba za 2 měsíce.


Toto byl nultý ročník TFC. Plánujete v budoucnu se opět přihlásit do nějakého dalšího ročníku?
Do turnaje jsme se nepřihlásili, ale byli jsme pozváni. Turnaj byl velmi vydařený, kdyby byl další rok a byli bychom opět pozváni, jeli bychom určitě.

Dle popisu zápasu Sparty s Jungvolk (CSKA) je vidět, že ty rozdíly nebyly vůbec propastné. Co vítěz Lech Poznaň? Byl v tomhle "jinde", nebo byl k poražení?
Těžko říct, každý tým byl úplně jiný, úplně jinak specifický. Finálový zápas Lech-CSKA se musel konat jen 4 na 4 kvůli zranění ze strany CSKA. Rusové navíc byli už i fyzicky velmi unavení po předchozích náročných střetech. Za to Lech porazil Švédy zcela s přehledem a tak měl určitě více sil. Samozřejmě roli hráli i zkušenosti, Rusové i my byli v celkem dost mladé sestavě oproti zkušenému Lechu.
 

Díky moc za rozhovor!

 

Einfach Jugend (CSKA) & Prague Boys (Sparta)

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear