Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear


- Mohl bys říct něco o dalších vašich skupinách na OFI?
Tak máme ještě další dvě velké skupiny: "Snakes", kteří jsou ultras skupina, ale jsou totálně nepoužitelní a bezcenní, takoví ti moderní klučíci na styl německých ultras co jen zpívají a mávají vlajkama. A pak "Krites" jsou další velká skupina. Velmi dobří kluci se spoustou kvalitních bojovníků! Někteří kluci jsou součástí jak "Krites", tak i Heraklion Hooligans (HH není oficiální skupina se svou klubovnou atd.).
Jsou respektovanou skupinou a umí ubránit nejen své vlajky, ale i sebe! Opravdová stará škola!
 - Kdo jsou vaši přátelé a kdo nepřátelé?
Žádné přátele nemáme. "Krites" mají dobré vztahy se skupinou Generation Grenat z Mét (Francie) a my se k nim chováme také přátelsky, ale družbou bych to nenazýval. Nepřátel máme celkem dost: Olimpiakos, Panathinaikos, AEK Atény, Panionios atd. Známá je rivalita s Pas Giannena, ale jako soupeře je neuznáváme. Když jsme na ně v roce 2001 narazili, tak jsme je totálně ponížili. Svlíkli jsme z nich jejich oblečení, sebrali jim vstupenky, peníze a jeden z nich přišel i o oko. Od té doby se vždy snaží něco vyprovokovat, ale když jsme se s nimi přijeli vypořádat v roce 2010 do Atén, tak se neukázali. Mají jen velkou hubu a asi bude třeba jedna nebo dvě rakve abychom jim tu hubu zavřeli.

- Kolik máte členů?
Máme 60-80 členů (někteří ze starších lidí se ukazují jen při zvláštních příležitostech, kdy je možno vidět "staré známé").

- Jaké politické názory mají členové vaší skupiny?
Tak naši členové jsou vlastenci. Někteří jsou aktivní v nacionalistickém hnutí a někteří jsou pouze hooligans.

 

Členové skupiny na nacionalistickém pochodu Zlatého Úsvitu
 

- Jaké máte vztahy s policií?
Stejné jako všichni ostatní fanoušci v Evropě (kromě teda těch dementních moderních ultras, kteří jen chtějí mávat vlajkama a vykouřit fízlům). Tedy jsme po celou dobu naší existence pronásledovaní a mnoho z našich kluků má zakázáno chodit na zápasy.


- Jaké jsou vaše vztahy s vedením klubu?
Neutrální. Pokud se nesnaží mít nad námi kontrolu a neplete se do našich věcí tak s nima nemáme problém.

- Teď to asi nebude zrovna nejpříjemnější otázka na tebe.. Mohl bys nám něco říct o tragédii, která se odehrála v roce 2011? (vražda fanouška Panathinaikos fanouškem OFI Kréta).
Tak za prvé, to nebyla tragedie. Když někomu vyhlásíte válku, musíte počítat i s tím, že můžete prostě umřít. Za druhé, vše co můžu k tomu říct je to, že se fans Panathinaikosu rozhodli zaútočit na klubovnu skupiny "Snakes". Ovšem my jsme věděli, že příjdou a čekali tam i někteří naši kluci. A tak když přišli, rozpoutalo se peklo. A oni do něj sami vstoupili. Nic víc.

- Jak je to u vás s "fair play"?
Není to Rusko nebo Polsko, tady nejsou žádné pakty mezi hooligans, že se rozhodnete jít na fight a pak je prostě konec. Fair play zní hezky, ale když víte, že soupeř bude mít nože, máte jen dvě možnosti: buď nebýt chuligánem, a nebo se připravit na válku a zvítězit jakkoliv, za každou cenu.

- Viděl jsem, že používate hodně pyro. Je legální odpalovat pyrotechniku na vašem stadionu?
Bohužel, pyro je nezákonné a tak jsme v posledním roce měli pyro jen na velkých zápasech, aby klub nedostal pokuty. Tady můžeš být za použití pyra na stadionu zatčen a dostat 6 měsíců vězení, zatímco pedofil má právo na anonymitu, chodí si po svobodě a nakonec odejde s pokutou. Zkurvená demokracie..

- Každá scéna je svým způsobem charakteristická. Jak bys popsal "řecký styl"?
O řeckým stylu bych řekl, že je to kombinace chuligánství a ultras s velkým množstvím pyrotechniky (v posledních letech jsou za pyro pro kluby obrovské pokuty, a tak je pyra o dost méně)! Je to něco jako byla italská scéna, ale ve svých počátcích.

- Tvůj osobní žebříček TOP5 řeckých hooligans by byl jaký?
Musím říct, že prostě nejde srovnávat mezi skupinami z hlavního města a z venkova. Podle velkých počtů by byly nejlepší chuligánské skupiny z Olimpiakosu, Panathinaikosu, AEK a PAOKu.
Jsou tu ale i menší skupiny s dobrou kvalitou, ale těžko se mohou měřit s někým, kdo má plus mínus 10 000 ultras (a tím nemyslím ty německý klučíky, ale pravý řecký fans).

- Znáte ruskou fanouškovskou scénu? Co si myslíte o domluvených rvačkách na polích a lesích (tak jak to chodí v Rusku či Polsku)?
Osobně mám kamarády v Rusku i v Polsku, kteří jsou aktivní v těch soubojích na polích. Myslím si, že mají úplně jinou mentalitu, která je pro nás těžko pochopitelná, ale chápeme, že je to asi způsob, jak se vyhnout policajtům a ještě se dobře porvat. Bohužel, něco takového se tady v Řecku nemůže stát, protože už se tu odehrálo hodně událostí takového rázu, že férový boj už není možný.


- Jezdíte na reprezentaci?
Ne. Není tady žádná důvěra mezi skupinami z jiných klubů a také žádná zábava okolo nároďáku. Lidi tady v Řecku začali na nároďák jezdit až po roce 2004, když jsme vyhráli Euro a většinou to jsou spíš rodinky. Ale když hraje reprezentace na Krétě, tak se na takovým zápase objevíme.

- Díky za rozhovor! A poslední věta, kterou bys vzkázal čtenářům?
Za prvé díky za rozhovor! Za druhé pamatujte si bratři: tým není nic, ale skupina je všechno! Vysvětlím vám, proč to tak je: vedení klubu, hráči, trenér, všichni tihle jsou ve většině případů jen žoldáci. Dostávají spoustu prachů a to je proč to dělají. Žádná láska ke klubu a vedení klubu chce jen vydělávat. Takže serte na tým, ale vaše skupina je tady, bojuje za sebe, stojí za sebou jako rodina.
Ať žije Řecko a Rusko! ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ Ή ΘΑΝΑΤΟΣ - Pravoslavní nebo mrtví!přeloženo z ruského serveru: http://right-wingultras.blogspot.ru/2013/12/heraklion-hooligans.html

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear