Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear


Pak se objevila nová skupina, do které vstoupilo hodně lidí a která se nazývala Ultras. Tvořilo ji hodně Belgičanů a Italů. Také měli dobrou pověst, ale už měli velmi odlišné ideje proti "Kick-Side". Někteří Belgičané proto tuto skupinu opustili a založili Genkies Casuals Firm. Tahle skupina měla sdružovat kluky, co se chtějí rvát. Na začátku měla G.C.F. (Genkies Casuals Firm) okolo 50-60 lidí. Proběhlo hodně dobrých akcí, něco se vyhrálo, něco i prohrálo. Pak měl ale lídr naší firmy automobilovou nehodu a přišly těžké časy. V tom čase se absolutně nic ze strany G.C.F. nedělo. A tak se kluci rozhodli udělat ve skupině některé změny.
Dnes jsme váženou firmou, která má za sebou dostatečné množství rvaček. Rveme se prakticky nepřetržitě, a co se týká množství bitek, v tom překonáváme jiná zdejší města. Jsme nejaktivnější a nejlepší mladá firma v Belgii čítající okolo 30 lidí (ve věku 15-32 let).
"MALÁ, ALE STATEČNÁ".

V roce 2000 vznikla mladá sekce v G.C.F., která si říká G.J.C. (tedy Genkies Jongeren Casuals). To je jedna z nejlepších belgických mládežnických bandiček v Belgii a zároveň velmi aktivních. Dosud ani jedna porážka, jen většina vítězství a pár remíz.
Tahle skupina má 20 členů ve věku 15 - 25 let.

 


 

3) Kdo jsou vaši hlavní soupeři a kdo jsou vaši přátelé?
Hlavní soupeři - Bruggy, Standard Lutych, Anderlecht Brusel a KV Mechelen.
Přátelé - letos jsme oslavili 15 let družby s klubem Fortuna Sittard. Je to klub z Nizozemí, který tam hraje druhou ligu. Město se nachází 30 minut jízdy od Genku. A je to velmi silná družba. Kde hraje Sittard, tam je Genk, a kde je Genk, tam je Sittard. Dohromady jsme prakticky v každém zápase či bitce.

 


4) Můžeš nám říct něco o jiných skupinách v Genku a jejich politické orientaci?
"Ultras Genk" - jsou tam jak lidé levicových názorů, tak i pravicových.
"Geneche 07" - apolitičtí
"Drughi Genk" - levicoví
V roce 2012 se rozhodlo, že na tribunách Genku nebudou viset žádné politické symboly. V předcházejících letech se na domácích tribunách objevovaly pro mnohé nenáviděné vlajky s Che Guevarou, ale také vlámské vlajky.


5) Jaké jsou politické názory vaší skupiny?
Oficiálně je G.C.F. apolitické. Zastáváme názor, že bojujeme za jednu a tutéž věc, a tou je Genk. Ale na naší vlajce je Totenkopf, což naznačuje, že jsme pravicového ražení.
Ale jak už zaznělo, na fotbale žádná politika, pouze Genk.

 


 

 

6) Jaké máte vztahy s klubem a jeho vedením?
Většinou naslouchají našim radám.


7) Řekni nám něco o struktuře vaší skupiny. Je obtížné se stát členem G.C.F.?
My jsme malinká skupinka. Většina lidí se zabývá ultras scénou. Ale jestli se někdo chce stát členem naší skupiny, musíme se prvně ujistit, že je to normální člověk. Musíme ho nějakou dobu znát a mít o něm dost informací. A hlavně, musí mít chuť se rvát.


8) Podílíte se na tvorbě choreí a dalších ultras akcí?
Ano, pomáháme našim kolegům.

 9) Jaký je váš vztah s policií?
Jsme pro ně bastardi.

 


10) Říká se, že ve vaší skupině jsou i kluci z Ruska, je to pravda?
Ano, je tu několik kluků z Ruska. Vše začalo přátelstvím jednoho z našich členů, který se s nimi seznámil v práci. V Rusku fandí Spartaku Moskva. Jsou to dobří kluci, a taky dobří bojovníci.


11) Díky za rozhovor. Chtěl bys ještě něco vzkázat?
Díky za to, že se o nás zajímáte. Respekt všem!

 * Skupina pochází z vlámského šedesáti tisícového města Genk. Klub KRC Genk je tradiční účastník nejvyšší belgické ligy. Trojnásobný Mistr země a letos i vítěz Belgického poháru.
KRC Genk má velmi věrnou skupinu fanoušků. Na domácím stadionu pro 25 tisíc lidí vlastní 23 000 lidí permanentky. Nejtvrdší jádro fanoušků se schází na Tribuně Zuid (Jižní tribuně, někdy označované jako "TZ").
Jak v rozhovoru zaznělo, G.C.F. má výborné vztahy s Fortunou Sittard, některé jiné skupiny udržují dobré vztahy s Borussií Mönchengladbach a Racingem Mechelen.

 

 


Související články:
KRC Genk - Sparta Praha (2002) http://www.hooligans.cz/multimedia/histphoto/1027-historicka-fota-krc-genk-belgie-sparta-praha-13-8-2002-3-predkolo-ligy-mistru

Další rozhovory: http://www.hooligans.cz/interviews

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear