FREE DOWNLOAD HOOLIGANS GAME ON IOS AND ANDROID

Valhalla Fighting

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Zlom přišel zhruba před rokem, kdy jsme se v několika lidech rozhodli tomu dát trošku řád a začít od znova. Oficiálně se založila skupina Ultras Zlín, která sjednocuje všechny aktivní fanoušky FC Zlín. Hned v několika zápasech jsme ukázali, že se dokážeme vytáhnout a potenciál tady je. Například v derby proti Slovácku jsme určitě snesli přísnější měřítko a v dalších zápasech jsme se na to snažili navazovat. Posledního půlroku nám k našemu pozvednutí pomohli i hráči svými výkony a výsledky, díky nimž jsme i s trochou štěstí postoupili do ligy. S jarní částí druhé ligy tak můžeme být spokojeni. Naše počty a aktivita byla na druholigovém vrcholu, navíc jsme vyjeli i na několik výjezdů v solidním počtu, což je u nás dlouhodobě největší slabina.

Největší posun je určitě v organizaci a prezentaci Ultras Zlín. S postupem do nejvyšší soutěže se však budeme muset posunout zase o něco dál.

 

Jaké momentálně působí ultras a hools skupiny ve Zlíně? Z hlavy si vzpomenu vlastně jen na tři: GLB, Úderníci, The Treatment. Kam ty zmizely?

Jak jsem naznačil již v první odpovědi. Po založení Ultras Zlín jsme všichni jedna skupina a tak i vystupujeme.

Dodnes jsou aktivní lidé ze skupin South Slopes Ultras, The Treatment, GLB, Úderníci, Zálešná Boys, Stánkaři a nově také Shoemakers Zlín. Všichni však táhneme za jeden provaz a vystupujeme jednotně pod Ultras Zlín.

 

 

Zlín je znám jako hokejové město. Jaký vy máte vztah k hokeji a ostatním sportům ve městě?

Jak je známo vztahy mezi hokejovými a fotbalovými fanoušky ve Zlíně nebyly příliš kladné.

Zhruba ve stejné době jak vzniklo Ultras Zlín jsme se však pokusili o změnu. Viděli jsme potenciál v mladých lidech v hokejovém kotli (zejména Shoemakers Supporters), kteří se snažili oživit hokejovou fans scénu. Po dohodě s některými hokejovými jsme se rozhodli pod heslem "společně za Zlín" navštívit  ženskou házenou. Zde jsme se několikrát sešli a vzájemně si ukázali, že to jde i společně. Některé to chytlo natolik, že nezůstalo jen u ojedinělé akce.

Díky tomuto se nám podařilo přilákat některé lidi z hokeje na fotbal a například původně hokejovou skupinu Shoemakers Zlín považujeme za součást Ultras Zlín.

Vzájemná spolupráce přinesla myslím oběma stranám nějaké to ovoce a já doufám, že spolupráce se bude jen prohlubovat.

 

Na které utkání venku myslíš, že Vás vyrazí nejvíc?

Výjezdy jsou naší největší slabinou, přesto si myslím, že minimálně na moravské výjezdy vyjedeme v obstojných počtech. Nejvíce nás bude nejspíš na derby v Hradišti a taky v Olomouci.

 

 

Máte nějaké družby, smíry či přátelství?

Družbu žádnou nemáme. Hodně z nás však udržuje přátelské vztahy s několika lidmi z BBB z Dinama Zagreb, které již několik let navštěvujeme.

 

Koho považujete za největší nepřátele?

Myslím, že většina Zlína považuje za největšího nepřítele Slovácko.

 

 

Co jako ultras/hooligans považujete v dosavadní historii vaší scény za největší úspěch, čeho si nejvíc vážíte?

Největší úspěchy snad teprve příjdou :)))

Povedených ultras aktivit bylo hned několik, já osobně však považuji za nejúspěšnější naše vystoupení v posledním derby proti Slovácku, kde jsme se prezentovali největší a nejpracnější plachtou v naší historii.

Po chuligánské se nezmíním o žádném úspěchu, spíše o nejpovedenějších rvačkách, za které většina zlínských považuje dostaveníčko proti Sigmě (v Otrokovicích, 26.3.2006, 39x35, remíza) a rvačka proti koalici Brna a Plzně (podzim 2005, cca 25x25, remíza).

 

Jak vypadá momentální situace na zlínské chuligánské scéně? Je ve funkčním stavu?

Tahle otázka je složitější. Chuligánská scéna je celkově v úpadku a Zlín není vyjímkou. Hodně lidí má kvůli kdejaké blbosti problémy s paragrafy a nová krev stále nepřichází.

I když střetů je čím dál méně, chuligánství se ubírá směrem, který se nám příliš nelíbí. V reakci na to jsme se rozhodli nepřijímat nabídky na domluvené střety! Neznamená to však, že by zde nebyli lidé ochotni se postavit za svůj klub a město.

 

Vyvíjíte nějaké aktivity v graffiti?

Zatím ne, ale je to v plánech.

 

 

Účastníte se podpory reprezentace?

Vzhledem k chybějící organizované podpoře či repre smíru nijak organizovaně reprezentaci nenavštěvujeme.

 

 

Jak vycházíte s klubovým vedením?

Vedení je u nás nové a vztahy s ním máme zatím dobré. Nehážeme si klacky pod nohy a snažíme si vycházet vstříc.

 

 

Myslíte si, že politika patří na fotbal? Profilujete se nějak politicky co by Ultras Zlín?

Jakožto Ultras Zlín nejsme nijak politicky orientováni. Radikálnější část sektoru má však podobné názory na svět, jako většina tuzemských skupin. :)

 

Proč skončila činnost klubovny, kterou jste měli?

Činnost byla ukončena díky nátlaku policie a města po jednom větším incidentu. Po zápase s Hradcem Králové se po desáté hodině večerní začalo ke klubovně stahovat čím dál více acabů, včetně těžkooděnců a nám bylo jasné, že to nebude jen tak, což se potvrdilo.

Někteří z nás, kteří nechtěli zbytečné problémy se zákonem se radši vytratili a na místě zůstala jen skupinka cca 20 lidí. Jedna část vevnitř, druhá venku. Policie začala lustrovat lidi, pričemž zavřela dveře od klubovny a napadla pár lidí stojích venku. Lidé z klubovny se snažili dostat ven, což přes dveře nešlo, tak vyletěla výlohou židle, což rozpoutalo někalikaminutovou válku s čerty. Po policii letělo veškeré vybavení klubovny, načež se těžkooděnci před hrstkou fanatiků raději schovali a na výzvy velitele o vletění dovnitř nereagovali. Až poté, co naházeli dovnitř rozbušky, podařilo se jim celou situaci "uklidnit" a postupně začali se zatýkáním. Nutno uznat, že hrstka fanatiků uvnitř klubovny dokázala čelit přesile těžkooděnců a ze začátku dokonce tahat ze delší konec. Někteří fízlové mají naděláno asi ještě doteď. :)))

Klubovna byla však již od začátku trnem v oku PČR. Čekali celou dobu jen na záminku, kterou si našli právě po tomto zápase. Po nátlaku města, klubu a PČR musela být činnost klubovny ukončena.

 

 

Chtěli byste něco vzkázat čtenářům na webu hooligans.cz?

Podporujte dál své kluby, buďte aktivní na tribunách i v ulicích a nenechte se zastrašovat fízly. A.C.A.B.

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear