Valhalla Fighting

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Považujete vaši skupinu za ultras či chuligánskou?
Považujeme se čistě za chuligánskou skupinu.

Účastníte se domluvených bitek? Čeho jste se zúčastnili v uplynulém roce, ať už akce vyšla či ne?
Jedním z hlavních zájmů naši skupiny je účastnit se jak spontánních tak domluvených akcí. V uplynulém roce se nám však moc akcí nepodařilo, což je na to, v jakých počtech jsme se byly schopný scházet, špatná vizitka. Na začátku roku proběhla bitka se SKS, kteří nic nepodcenili a v počtu 65 proti naší skupině v počtu 40 bojovníků zvítězili. Naopak na odvetu na jaře už soupeř nedorazil, což nás hodně mrzí neboť grupu 80 lidí do boje asi už jen tak nedáme... V posledním jarním kole proběhlo řadu let neuskutečněné měření sil s Chebem ve formátu 22 vs. 22, které pro nás nedopadlo dobře. V průběhu roku ještě dvakrát proběhly menší fighty s Mostem, které oba vyhráváme. Naopak ani jednou jsme se nedokázali střetnout s ACS byť zájem ze strany Sparty byl pokaždé.

Ekipa 22 Plzeňáků před bitkou s Chebem


Na hardbass jsou napříč scénou různé názory, jaký je váš názor na něj?
Harbassem se bavíme i u nás, i když jsme žádnej nenatočili. Bereme to čistě jako zábavu a nehledáme v tom hlubší smysl.

Co grafitti aktivity? Co o nich si myslíte?
Začínáme něco zkoušet. Určitě je dobré vidět ve městě graffiti spojené s fotbalem.

Co Service Squad a politika? Zajímá vás?
Většina členů skupiny je pravicově orientována a zbytek politiku neřeší.

Co si myslíte o užívání drog? A co jejich braní před bitkou, třeba amfetaminy?
Každý svého štěstí strůjce. My jsme však proti užívání těchto drog. Jedinou drogu co berem je 1911.

Kdysi jednotná Plzeň se před pár lety rozdrobila na více částí. Jedna z radikálních skupin Plzně začala fandit Doubravce, druhá radikální skupina z Klatov se začala orientovat na klatovský fotbal a zbyla třetí část, trochu ochuzená o tyto lidi, která v Plzni zbyla. Dalo by se k tomu něco říct? A jak je to dnes? Toto rozdělení přetrvává?
Ano tak to bylo, ale tyto události proběhly dříve, než byla založena naše skupina. A její vznik byl vlastně odpověď na vzniklou situaci. Dnes se dá hovořit o tom, že je vše naprostou minulostí. Vzhledem k tomu, že obě zmíněné odštepnické skupiny jako takové přestali samostatně fungovat a jejich důležití členové začli fungovat opět pod jediným společným táborem, dá se to považovat za uzavřenou kapitolu v historii fans scény v Plzni.

Jaké jsou vaše družby, smíry, dobré vztahy v ČR a v zahraničí?
Dobré vztahy má naše skupina s chuligány Brna. V zahraničí se o vztahu celé skupiny mluvit nedá.

Jak jste oslavili titul? Bylo vidět, že se klubu daří, a přitáhlo to staré neaktivní tváře či nové tváře? Dá se říct, že když se klubu daří, tak se to projeví i na počtech lidí na chuligánské akce?
Tak určitě mistrovská sezona se počtech projevila, počty byly vyšší a snažíme se to udržet i nadále s pomocí výjezdu na LM a EL. Oslava titulu se zdařila, i když se nám jí pokoušeli A.C.A.B pokazit, (ležet 2 hodiny spoutaný na zemi v hospodě plný slzáku je ta pravá oslava).

Myslíte, že stačí na dnešní chuligánské bitky nějak netrénovat, nebo se to spíš posunulo a bez intezivního tréninku to nejde? Trénujete v Service Squad nějak pohromadě, nebo jen jednotlivci, nebo vůbec?
Tak bezpochyby je v dnešní době trénink důležitý, pokud chcete držet krok s top tábory tak to jinak nejde. Většina lidí ze skupiny se snaží dělat něco z bojových sportů, někdy se scházíme i společně.

Kam jste se letos podívali co se zahraničních výjezdů s Viktorkou týká? A bylo to někde zajímavé z hools hlediska, tedy byl soupeř nějak aktivní a nenávistný vůči vám?
Byly jsme v Trondheimu, Koďani a Miláně. Z toho do Kodaně vyrážel jeden bus zlobivců a do Miláná 3 busy hools+ ultras za nějakou tou srandou. V Kodani proběhla menší přehazovaná ohnů s domácími a Milán pro nás byl velkým zklamáním, po domácích ani vidu ani slechu. Snad se nám ještě něco naskytne.

Vlajka Service Squad v Kodani


Jaké by byl váš žebříček TOP 5 v nenávisti chuligánských ekip v ČR?
Momentálně máme jedinou nenávist a to Slávii. V minulosti patřili na vrchol i hools Dynama České Budějovice.

Jaký by byl váš žebříček TOP 5 v nenávisti zahraničních klubů?
Zde asi hlavně Polští spojenci SKS.

Jezdí vaše skupina na všechny výjezdy, nebo se ukazujete jen na některých výjezdech?
V ČR jezdíme všude dá se říci a zahraničí preferujeme jako skupina atraktivní soupeře.

Jaký byl v roce 2011 pro vás nejlepší výjezd a proč?
Většina lidí se schodla že nejzajímavější byl několikadenní výlet do Norska.

Jaké další skupiny aktuálně působí na Viktorce kromě Service Squad, ať už chuligánské či ultras? Která skupina se například stará o chorea?
Tak momentálně u nás fungujou tyto duležitější skupiny:
Ultra Side (ultras, nejvíce se podílí na choreu a často spolupracují i s námi), Klatovácí (Fan club z Klatovska jehož členové podle zaměření doplňujou řady SS nebo US), Alkoturisté (Fans skupina s vlastní filosofií...), AG Boys (Fans/ultras ze Stříbra). ZVIL (starší fans) , Divize Kaznějov (fans/hools) a pár menších skupinek jako Viktoria Siempre, Maniacs, a další.

Připojili jste se/připojíte se také k protestům ohledně předraženého vstupné na novém stadionu?
Ano, 100%

Jaký je váš nejčastější způsob cesty na výjezdy v ČR a jaký do zahraničí? (vlak, bus, auta)
Do zahraničí preferujeme bus, v menším počtu letadlo. Doma asi nejvíce auta pak bus a vlak.Jak moc chodí fotbaloví ultras/hools Plzně na hokej, ať už doma či venku?
V monetální době minimálně nebo vůbec.

Jaký je podle vás momentálně aktuální žebříček TOP 5 na poli hooligans v ČR?
ACS, Baník, Brno, Opava, SKS

Co si myslíte o používání pískových rukavic? Používáte je?
Většina lidí na scéně je považuje za ochranou pomůcku na klouby. My také a není-li dohodnuto jinak, část znás je používá.

Jak to vypadá v Plzni se securitkou, máte s nimi problémy?
V minulosti byly problémy s ochrankou na našem stadioně. Teď po rekonstrukci uvidíme jak to bude vypadat, ale nepředpokládáme změnu.Dokud nebude povoleno pyro problémy budou.

Je něco, co jste viděli vloni v zahraničí na stadionech, co byste chtěli, aby bylo i v ČR, nebo naopak něco, za co jste rádi, že to tu není?
Neradi by jsme na našich stadionech viděli, aby byli fanoušci vyváděni za to že stojí (Barcelona), ale i tohle se muže klidně stát realitou.

Pojedete se podívat na EURO? Bude záležet na tom, jestli tam bude hrát někdo z Viktorky Plzeň?
Rádi bychom.

Jaké máte vztahy s klubovým vedením? Dokážete si něco prosadit nebo něco ovlivnit jako fanoušci? Probíhá tam dialog?
S vedením se snaží komunikovat spíše Ultra Side, bohužel ohledně pyra je klub stále neústupný. Jinak my nemáme potřebu nějak komunikovat s kýmkoliv z vedení.

Chtěli byste něco vzkázat čtenářům na webu hooligans.cz?
Ať zvednou prdel od počítače a jdou na fotbal..

Service Squad na fanouškovském turnaji

{jcomments off}

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear