YOUR ADS HERE, CONTACT: SPRAVCE3@HOOLIGANS.CZ

Společnost GAPA GROUP a.s. - Herna U Dědka, využij kod: HOOLIGANS200

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Kotel fanoušků Legie na domácím zápase

Nejlepší choreo bylo určitě na starém stadioně "Witamy w Piekle" v zápase s Widzewem. Na novém stadioně jsme jich měli víc dobrých, ale podle mě nejlepší choreo bylo v zápase s Den Haag "Boze chron Fanatyków".


Choreo "Boze chron Fanatyków" v zápase proti Den Haag


Choreo "Witamy w Piekle" v zápase proti Widzewu Lodz ještě na starém stadioně Legii.
Jaké máte na Legii fanouškovské skupiny a kam nejraději jezdíte na výjezdy?

Máme celkem dost ultras skupin, ale hlavní ultras skupina, která všechno momentálně organizuje je Nieznani Sprawcy, dřív to byli Cyberfani, kteří byli první organizovanou skupinou v Polsku, která fungovala od roku 1999 do 2005.

A kam nejraději jezdíme? Před 20 lety a i teď výjezdy na Gornik Zabrze, Widzew a teď nejraději jezdíme na Lech. Nebo na pohár do menších měst, kde jsou stadiony stále takové, že tam může být zábava.


Chodíte i na jiné sporty než je fotbal??

Ano, chodíme na hokej a na basket. Sice to není první liga, ale to není důležité.
Fanoušci Legii na hokeji
Fanoušci Legie na BasketuS jakými kluby máte dobré vztahy a jaké kluby nenávidíte?

Dobré vztahy:
Zaglebie Sosnowiec, Pogon Szczecin, Olimpia Elblag, FC Den Haag

Nenavidíme:
Widzew a Lech na střídačku. Teď je to ale Lech Poznaň.
No, a pár jiných klubu: Ruch Chorzów, Cracovia Kraków, Polonia Warszawa, Wisla Kraków, Lechia Gdansk, Arka Gdynia, Jagiellonia Bialystok, Górnik Zabrze, GKS Katowice, GKS Jastrzebie, Polonia Bytom, Zaglebie Lubin, Korona Kielce.


Jaké vaše kluby mají podle tebe nejlepší ultras (chorea atd..).., která jsou dle tebe v Polsku v TOP 5?

1)Tak určite Legia :)
2)Lech
3)Widzew
4)Lechia
5)SlaskSleduješ i nějaké ultras aktivity v jiných zemích nebo sleduješ nějaké fanoušky z Čech???

Nejvíc jsem sledoval Spartu, protože po sportovní stránce toho má nejvíc co říct v Čechách. Sledoval jsem zápas, když hrála kvalifikaci Ligy mistrů s Lechem, ale čekal jsem, že Sparta v Praze Lech porazí, ale Lech má svoje kvality v supportu. Myslim si, že jak se kdysi u nás naše scéna rozvíjela, tak se Česká ultras scéna teprve rozjíždí.


Sleduješ ultras scénu i v jiných zemích? jaká země nebo klub se ti nejvíc líbí????

Dříve se mi líbila Itálie. Bohužel kvůli systému, který tam je, jim to všechno spadlo na dno a v ultras (choreografie atd..) je momentálně Polsko lepší. Ale na Balkáně, a hlavně v Srbsku jsou choreografie záviděníhodné. I proto, že tam mají pyro "povolené" od klubu, teda klub to radši ani neřeší, protože u nich mají velký respekt... To jim můžem jenom závidět. Třeba derby Partizán - Zvezda to je něco neuvěřitelnýho. No a Boca v Argentíně, ale to už je jinej svět.


Chtěl bys nakonec něco vzkázat čtenářům hooligans.cz?

Líběj se mi hodně Polsko - Český družby jako je GKS a Baník nebo na Slovensku Žilina a Goral, doufám že se to bude víc rozvíjet i u jiných klubů v Čechách a na Slovensku. No a na konec doufám, že ten moderní fotbal nezničí celou ultras scénu jako v Itálii nebo ve Španelsku.


Díky za rozhovor!

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear