FREE DOWNLOAD HOOLIGANS GAME ON IOS AND ANDROID

Valhalla Fighting

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear
-S kým mají fanoušci SSC Neapol družbu? Jezdí s vámi vaši přátelé i na pohárová utkání po Evropě?
Máme družbu s Janovem, něco víc, než jen přátelství je s Catanií a Anconou. Občas se ukážeme u nich na nějakém zápase, někdy oni na našem, a občas je to zrovna zápas evropského poháru. Také máme dobré vztahy s klukama z Lokomotivu Plovdiv a v poslední době velmi velké sympatie se skupinami z Borussie Dortmund.


Jak se jmenují aktuálně nejvýznamější ultras skupiny působící v SSC Neapol? Jaká je situace u ultras SSC Neapol po smrti vašeho fanouška? Mohl bys popsat, co se stalo?
V Neapoli jsou dva sektory (nazývané Curve), kde se schází ultras skupiny. Jsme asi první v Itálii a možná i v Evropě, kde jsou dva kotle v obloucích (curve) "A" a "B". Po smrti Cira Esposita způsobenou jedním z bývalých ultras AS Řím, zavládl v těchto věcech trochu chaos. Nyní se to snažíme dostat zase do normálu, i když je to trochu složitější..
Úspěch přilákal do Říma proti Fiorentině na finále italského poháru Coppa di Italia na 30 tisíc fanoušků, kteří přicestovali, aby viděli hrát Neapol.
Většina fans nebyli ultras, ale normálové, na jejichž autobus skupina ultras AS Řím začala v jedné zapadlé uličce házet dělobuchy. Poblíž byli někteří ultras Neapole, kteří zrovna parkovali svá auta, aby se přidali do průvodu, který půjde na stadion. Slyšel jsem, že naši ultras hodili dělobuchy po ultras AS Řím a začali je pronásledovat. Římané utíkali. Jeden z nich při útěku zahájil palbu a tři naši ultras skončili ve vážném stavu včetně Cira v nemocnici. Bohužel, Ciro po 50 dnech svým zraněním podlehl...

 

Kolik chodí diváků na zápasy Evropské ligy? Myslíš, že bude vyprodáno na zápasy se Spartou Praha či Slovanem Bratislava?

Stadion San Paolo patří historicky mezi nejnavštěvovanější v Itálii spolu se stadionem na San Siru a Olympijském stadionu v Římě. Při pohledu na statistiky se ukazuje, že fanoušci Neapole patří mezi ty nejvíce věrné. Vzpomínám na zápasy, ve kterých hrál Maradona, kam chodilo 80 tisíc diváků. V roce 1978 proti Perugii bylo na našem stadionu 90 tisíc diváků (89 365 - pozn.Správce), což je italský rekord. V Sérii C, kdy SSC Neapol spadla do třetí ligy chodilo až 60 tisíc fans, na málo důležité zápasy okolo 20 tisíc. V Neapoli je velké množství fanoušků, přesto si nemyslím, že by na Spartu Praha nebo Slovan Bratislava bylo vyprodáno, odhaduji návštěvu mezi 40 000 - 50 000 diváky. Být to Liga Mistrů, tak by bylo určitě vyprodáno.

 

 

Jak je bezpečná Neapol pro hostující fanoušky? O fanoušcích Neapole se říká, že rádi používají nože.

Bohužel k SSC Neapol patří i mnoho ultras, kteří nepatří do žádné skupiny a ti vyvolávají různé problémy, a to zejména pokud jde o zahraniční fanoušky. U nich se vyskytují nože. Já osobně jsem proti používání nožů.

 

Měli fanoušci SSC Neapol domluvenou bitku (na počty, nebo skupina na skupinu)? Jak dopadla?

Ve srovnání se zeměmi na východě, kde se organizují bitky typu banda na bandu, to máme jiné. U nás by to dobře nefungovalo v praxi, protože máme jinou kulturu střetů. Chceme překvapit, pokoušíme se jít ke kotli protivníka a tam rozpoutat nějakou melu. Naše fanouškovská kultura nefunguje tak, že bychom se potkali s protivníkem v parcích, na odlehlých místech daleko od stadionu, kde bychom si to rozdali s protivníkem.

 

 

Jaké jsou zákony v Itálii ohledně fanoušků? Na co by si měli dát hostující fanoušci pozor? Můžou legálně u vás používat pyrotechniku?

Teď jsou v Itálii velmi přísné zákony. Ty se zpřísnily po smrti policajta v Catánii při střetech mezi fans a policií v roce 2007. Zpřísnily se zákony pro výjezdy, zavedly se karty fanoušků. My jsme na to v Neapoli nepřistoupili, ale jsou fans tábory, které ano. My tak nemůžeme vyjet na výjezdy. Jsme proti tomuto systému.

Nyní žádné větší pyro se na stadionu nesmí použít, je to přísně zakázané. My ho ale používáme pořád, jen musíme být opatrní, protože víme, že riskujeme správní řízení (které je ale protiústavní, protože vám vaši svobodu zakazují zaměstnanci bez soudního vzdělání a není to soudní jednání). Italská policie je navíc velice neorganizovaná a násilná, a svou neprofesionalitu maskuje brutalitou na těch, které zatkne. Takže buďte opatrní! Ale tady musíte být všude opatrní, máme velkou fanouškovskou základnu a ta má vždy zájem o konfrontaci s každým, kdo k nám přijede.

 

Znají fanoušci Neapole týmy z bývalého Československa (Spartu Praha a Slovan Bratislava)? Jsou spokojeni s losem Evropské ligy? Znají tyto kluby i po ultras stránce?

Ano, známé kluby jako je Sparta Praha nebo Slovan Bratislava známe, stejně tak jako Plzeň, kde jsme byli před téměř dvěma lety. Se skupinou jsme spokojeni a jsme rádi v takové skupině. Uvidíme, jestli se nám dokážou vyrovnat. Za nás můžu říct, že my přijedeme a určitě na sebe někde narazíme..

 

{youtube}g4R4AOk_Jfw{/youtube}

 

Související články: Itálie: Ultras SSC Neapol a profil skupiny Commando Ultras Curva B

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear