FREE DOWNLOAD HOOLIGANS GAME ON IOS AND ANDROID

Valhalla Fighting

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Hooligans.cz: - Ahoj, z médií se valí zprávy o protestech i akcích proti cikánům v Bulharsku. Média si všimla, že v tom hrají jistou úlohu i bulharští hooligans. Co se vlastně stalo?
Chuligán ze Sofie: - No v pátek v městečku Katunica přejeli cikáni úmyslně 19ti letého kluka. Ti cikáni byli příbuzní jednoho místního cikánského bosse. Sešlo se přes dva tisíce lidí a chtěli se pomstít za smrt. Zapálili tomu Carovi Kirovi jeho vilu, převrátila se nějaká auta atd.Hooligans.cz: - A proč tam byli chuligáni? Ten zabitý byl nějaký fanoušek?
Chuligán ze Sofie: - Tak chuligáni tam byli proto, že jsou nacionalisti, velká část bulharských chuligánů jsou krajně pravicoví či to jsou přímo skinheadi. Ale na těchto protestech byli i žáci a studenti či obyčejní lidi.
To nevím, myslím si že to žádný fanda nebyl, ani jsem o tom neslyšel, že by měl něco společného s fotbalem, byl to prostě normální kluk z malýho města (Katunice).

Hooligans.cz: - Jak se zorganizovalo takové množství lidí takhle rychle?
Chuligán ze Sofie: - Organizovalo se to přes internet, hlavně přes facebook.

Hooligans.cz: - Z jakých klubů se účastnili chuligáni a kolik jich v Katunici bylo? Já psal na webu, že tam byli chuligáni z Lokomotivu Plovdiv.
Chuligán ze Sofie: No kromě lidí z Lokomotivu Plovdiv tam byli i kluci z Torcidy Plovdiv, což je fanklub CSKA Sofia z Plovdivu, pak taky lidi z Botevu Plovdiv a i pár lidí z Levski Sofia. V celé sezoně se tihle lidi mezi sebou perou, Torcida a CSKA se nesnáší s Levski, Lokomotiv zase s Botevem. Ale jak jde o naše lidi, takhle tyhle věci jdou stranou. Chuligánů bylo v Katunici víc jak 200.

Hooligans.cz: Četl jsem, že protesty a násilnosti se v pondělí přenesly do dalších deseti bulharských měst. V tom se taky angažovali místní hooligans?
Chuligán ze Sofie: Určitě. V pondělí se hrál tady v Sofii zápas CSKA Sofia – Vidima Rakovski. Už na stadionu se objevily různé transparenty, například:

nápis na transparentu: „Chránit náš národ není trestný čin“

nápis na transparentu: „Svobodu bulharským ultras. Pouze oni jsou dnes strážci Bulharska.“

nápis na transparentu: „100% etnická netolerance“

A hlavní nápis na tribuně: „Nechceme být cizinci ve své vlasti“

Na fotbale se taky zpívaly chorály proti cikánům a proti novinářům. Několik desítek lidí z CSKA se pak po fotbale připojilo k protestu, kde bylo hodně lidí z Levski Sofia.

Hooligans.cz: Proč se skandovalo proti novinářům? Nezdá se mi, že by nějak klamavě informovali o tom co se děje..
Chuligán ze Sofie: To je kvůli novinářce co byla v Katunici. Natáčela z blízka tváře lidí, kteří tam byli akční. Několikrát se jí řeklo, ať toho nechá a pokud chce natáčet, tak ať to dělá z dálky. Ale neuposlechla, tak se jí rozbila kamera i mikrofon. A ona pak volala z mobilu do televizních zpráv, že jsou tam opilí a nafetovaní fotbaloví chuligáni co tam dělají ty výtržnosti. Podotýkám, že chuligáni nejsou v těchto protestech většinou. Jsou tam hlavně obyčejní občané. Obecně se však dá říct, že tyhle protesty mají podporu všech bulharských občanů.

Hooligans.cz: Kolik chuligánů bylo na pondělních protestech v Sofii a kolik v dalších městech? Četl jsem i o nějakých zatčených...
Chuligán ze Sofie: V Sofii na pondělních protestech bylo v tom celém davu cca. 150-200 chuligánů. Kolik bylo v jiných městech hools nevím. Ale hodně lidí bylo zatčeno. V Plovdivu bylo o víkendu zatčeno 127 lidí, v Sofii 20-30 lidí.

Hooligans.cz: Kdy myslíš, že ty protesty skončí a jak dlouho myslíš, že budou ještě trvat?
Chuligán ze Sofie: Nevím kdy protesty skončí, ale včerejší (úterní) už byly menší. V Sofii bylo včera na protestech okolo 600 lidí, v Plovdivu taky 600, ve Varně zhruba 400 lidí. Po skončení úterních protestů bylo zatčeno celkem 168 lidí. Tak velké zatýkání bude odrazovat čím dál více lidí od dalších protestů.

Hooligans.cz: díky za rozhovor

AKTUALIZACE z 3.10.:
Bulhary v protestech podpořili fanoušci ruského Zenitu Petrohrad při zápase Ligy Mistrů s FC Porto, když vyvěsili transparent - v překladu "Bulharsko Bulharům, a ne špíně".

Další podpora pro Bulhary přišla z Rumunska od fanoušků Politechniky Temešvár. Ti dali na transparent nápis "Povstaň, Povstaň, Balkánský hrdino. Bulhaři do toho!"

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear