FREE DOWNLOAD HOOLIGANS GAME ON IOS AND ANDROID

Valhalla Fighting

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Vzpomíná si někdo z vás na rok 1999, když do Prahy přijeli chuligáni Spartaku Moskva?

Já osobně ne a ani nikdo z mých kolegů z naší skupiny. Ale o těch událostech jsem slyšel mnohokrát z vyprávění starých chuligánů. Takže mohu říci, že na příjezd Spartaku ještě nikdo nezapomněl a budou si ho všichni pamatovat ještě hodně dlouho. Zvláště všichni si pamatují legendární bitku na stanici metra Hradčanská. (Poznámka Správce – rvalo se tam cca.30 Sparty a cca.50 Spartakovců – ukončeno policií)

 

U Baníku je družba s polským GKS Katowice. Proč u Sparty není žádná družba s Poláky?

V 90.letech dostala Sparta návrh na družbu od Wisla Krakov, ale chuligáni Sparty tehdy odmítli s tím, že Sparta nikoho nepotřebuje, že je sama o sobě silná. V té době to tak bylo. Obecně navíc hrálo roli to, že staří chuligáni Sparty neměli zrovna Poláky v lásce a Baníkovcům se vždy smáli, že si na pomoc berou GieKSu. Někdy v období 2010-2014 zkoušeli Prague Boys rozjet družbu s klukama z Widzew Lodž, Stal Rzezsow a Karpaty Krosno a Poláci se často objevovali v našem sektoru. Pak se však Prague Boys rozpadli a všechny kontakty ustaly.  V současné době by jistě družba s Poláky představovala velkou pomoc.

 

Co můžete říct o příjezdu chuligánů Spartaku Moskva a Lechu Poznaň v roce 2007?

Tuto návštěvu si všichni pamatujeme především díky velkým bojům v sektoru hostí s policií. Dalo by se to nazvat válkou.

http://zpravy.idnes.cz/besnici-fanousky-zchladili-na-letne-az-tezkoodenci-f8o-/domaci.aspx?c=A071129_211935_praha_miz

 

Proč je tak znatelný rozdíl mezi Spartou, Baníkem a všemi ostatními českými kluby? Co brání rozvoji hnutí v Sigmě, Slavii, Dukle, Brně, Zlíně, Liberci, Plzni a tak dále?

Nikomu kromě Sparty a Baníku se nepodařila výchova mladých chuligánů, kteří by se v současné době mohli rvát za barvy svého klubu. Co se týká Slavie, u nich byla velmi silná a velká skupina starých chuligánů, kteří mohli předat své zkušenosti svým mladým kolegům. Měli nějaký čas i velmi dobrou mladou sestavu, ale v roce 2012 jejich dvě hlavní firmy – Gang of Slavia a La Vida Slavia – byly prostě zničeny chuligány Sparty z Prague Boys. Ti pochytili mnohé v Polsku a začali to zavádět v Praze. Teď nemluvíme o nožích nebo jiných zbraních. Prague Boys se prostě rozhodli, že chuligáni by se neměli rvát jen o víkendech, ale i během týdne a začali terorizovat chuligány Slavie za to, že s nimi přestali chodit na bitky na pole. Do jednoho roku celá chuligánka Slavie přestala existovat, a v jejich kotli, kde je permanentně 2000 lidí byste nenašli žádného chuligána. V současné době chuligánka na Slavii posiluje a po čtyřech letech skrývání se s námi zmohli na bitky 10x10 a 30x30 . Kromě bitek s námi měli i několik dalších rvaček. A aby toho nebylo málo, na podzim 2016 se jim podařilo dát dohromady na bitku s Viktorií Plzeň více jak 100 lidí, ale Plzeň, kterých se sešlo 40 lidí, pár hodin před bitkou akci zrušila. Bitka byla domluvená banda na bandu. Pro Plzeň je Slavia největším nepřítelem.

Krátce o ostatních chuligánkách: Sigma Olomouc  - jednoduše odešla stará chuligánská garda a mladé hools nevychovali. Dukla Praha – tam žádná chuligánka nikdy nebyla. Zlín – velmi málo chuligánů, považují se za Chorvaty, buď se vyhýbají, a nebo pokud mají pocit výhody, mohou napadat v ulicích. Slovan Liberec  - málo chuligánů a nikdy jich tam moc nebylo, za to mají celkem solidní ultras. To už Jablonec a Most mohl představovat nějakou hrozbu, ale nějak jejich družba přestala fungovat. Viktoria Plzeň – to je velký paradox české scény. Dokud hráli na zbořeništi tak neměli žádné úspěchy, ale dokázali dát dohromady solidní bandu. V současné době mají nový stadion, jsou velmi úspěšným týmem, ale chuligáni prostě zmizeli. A stejně jako u ostatních zbyli jen staří alkoholici, kteří vzpomínají na krásné časy bitek bez policajtů a kamer. Mladé prakticky nemají, ale jednou za půl roku jsou schopní dát bitku 7 na 7. Jak už jsem psal výše, mohou jednou za rok dát nějakou slušnou bandu proti Slavii, ale pokud zjistí, že je soupeře dvakrát tolik, tak do rvačky nepůjdou. Nesmíme však zapomenout na chuligány Opavy, která je ve 2.lize. Mají družbu s polským Slaskem Wroclaw. Ale rvaček mají minimum. Vždycky silná byla chuligánka Brna. Ale v současné době je tam stejná situace jako u zbytku – málo lidí, málo mladé krve.

 

Kolik rvaček ve městě jste měli s Baníkem za poslední 2-3 sezóny?

Rvačky ve městě s českými chuligánskými skupinami nebývají. Rvačka ve městě byla v roce 2012, kdy jsme napadli hospodu s chuligány Baníku a GKS Katowice. Bitky ve městě jsou možné jen se Slávisty, které se občas uskuteční. Ale ne v den utkání.

 

Jak vidíte budoucnost české chuligánské scény?

Velmi špatně. Všechno je rok od roku horší a horší. Všichni rádi píšou sračky na internetu, ale rvát se nikdo nechce.

 

 

(Pozn.Správce - videa, fotky ani odkazy nebyly součástí původního textu na ruském webu a slouží jen jako připomínka na některé akce)

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear