Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear


- Mohli byste nám říct o jiných skupinách na Betisu?
V současné době existuje pouze jedna skupina kromě nás, a to "Supporters Gol Sur", která byla založena v roce 1986, a ze kterých také pochází většina členů "United Family". Ale noví a mladí už se přidávají k naší skupině.


- Kdo jsou vaši přátelé a nepřátelé?
Nemáme žádné družby s jinými skupinami, ale dobré vztahy jsou s "Frente Onuba" "Recreativo Huelva) a s "Frente Atletico" (Atlético Madrid)
Historicky se nesnášíme s městy a kluby z Malagy a Cádizu (oba kluby jsou z regionu Andalusie). A pak samozřejmě nesnášíme FC Sevilla. Naším nepřítelem pak bude každý, kdo bude proti naší skupině, klubu či městu.

- Kolik má vaše skupina členů?
Máme asi 25-30 členů. Jsme malá rodina, a není lehké se stát součástí naší skupiny. Na naší části tribuny se nachází i další lidi, kteří rádi fandí, roztahují chorea. Těch je okolo šedesáti, ale nejsou v "United Family".

- Jaké jsou u vaší skupiny politické názory? Jaký máte názor na katalánský separatismus?
Nejsme političtí hooligans. Jednáme jako "United Family" a vyznáváme jen Real Betis a naše přátele, pomáháme si navzájem jak je to jen možné, a to nejen okolo fotbalu, ale v každé situaci. V naší rodině jsou katalánci, a my sympatizujeme s tímto španělským regionem.

 


- Jaké máte vztahy s policií? Probíhají z jejich strany nějaké represe?
Přes naše mládí máme hodně zatčení i pokut od španělské protinásilné komise. Pokuty jsou v rozmezí 3 000 - 60 000 Euro za "narušení veřejného pořádku". Chtějí každému z nás zničit život. Tím je jasné, že je nenávidíme, a oni nás.
Ve Španělsku neexistuje žádný respektovaný a organizovaný subjekt, který by bojoval proti zneužívání jejich moci. Pokud by se takový subjekt našel, aktivně bychom s ním komunikovali a bylo by nám jedno, jakou ideologii by organizátor tohoto projektu vyznával. "United Family" ale nemá možnost nic takového sama vytvořit.

- Účastníte se prezentace choreografií na tribuně?
Postupně se snažíme dostat na naši část tribuny naše mladé fanoušky z jiných částí stadionu, kteří nemají šanci udělat si za choreo co chtějí tam, kde působí "Supporters Gol Sur". Máme vlajky i transparenty, ale je dost obtížné je používat nějak masivněji, protože tím vznikají problémy s obyčejnými fans Betisu, kteří si stěžují, že nevidí na hřiště a žádají o zasáhnutí ochranku.

- Španelští chuligáni dávají přednost bitkám na ulici? Co si myslíte o domluvených bitkách v lese, jako je to například v Rusku či Polsku?
Je to tak, většina bitek ve Španělsku se odehrává v ulicích a s využitím všech dostupných prostředků (nože, tyče, láhve). Nám se boj na zbraně nelíbí. Když se s tímhle vercajkem vydáte do města, tak je velká šance, že budete zatčeni nebo dostanete pokutu. Ale je to o soupeři, víme, že bude ozbrojen, tak musíme být taky.
Nám se polská i ruské hools scéna v tomto líbí. "United Family" se stala známá právě kvůli bojům bezezbraní v několika pouličních střetech s našimi nepřáteli. A někdy to bylo i na opuštěných místech. Myslíme si, že tohle nás dostalo do širšího povědomí nejen ve městě, ale i když to bude znít neskromně, tak i v celé zemi, protože jsme překonali strach bít se jen čistě na ruce. A víme, že podobné bitky se odehrály i v jiných městech. Myslíme si, že tohle je přesně ten způsob, jak je možné se vyhnout sankcím a represím.


 


- Můžete nám povědět něco o vašich nejlepších či nejtěžších bitkách?
Proběhlo několik soubojů, těžkých i lehkých, se zbraněmi i bez nich, s vítězstvím i s prohrou. Každý boj je jiný, těžko vybrat nějaký.

- Není žádným tajemstvím, že mezi fotbalovými hooligans jsou lidé, které fotbal nezajímá, ale rádi se rvou. Co o nich si myslíte?
Rádi bychom bojovali s lidmi, kteří to cítí jako my, a jsou stejní jako my. Myslíme si, že pokud si tam někdo vezme s sebou sportovce, kteří nemají k soupeři nenávist, nic k týmu, za který bojují necítí, a jsou tam jen aby svůj souboj vyhráli, tak by bylo lepší, aby místo toho šli raději do posilovny a nebo se rvali jinde se sobě rovnými sportovci. Takoví lidé nejsou v naší skupině vítáni.


- Váš osobní TOP5 ve španělské chuligánské scéně?
Frente Atletico (Atletico Madrid): radikálně před pár lety změnili mentalitu a udělalo to z nich známou skupinu v Evropě. Mají na kontě mnoho bitek s jinými evropskými skupinami. Tady ve Španělsku hraje tato skupina významnou roli.
Herri Norte (Atletic Bilbao): tohle jsou skvělí chuligáni. Vždy dojedou, aby vyhráli nad svým soupeřem, doma i venku vyhledávají boj se soupeřem, nechodí po zuby ozbrojeni a mají své tvrdé oldschool jádro, které jezdí za svým klubem rok co rok.
Biris Norte (FC Sevilla): naši městští rivalové, vždy se ukazují ve velkých počtech. Některé evropské skupiny, které na ně ve městě narazily, pochopily, co to znamená. Měli solidní střety jak na svých eurovýjezdech, tak i zde ve Španělsku.
Ultras Sur (Real Madrid): španělská skupina, která dokáže postavit na boj v ulicích nejvíce lidí. Má ve svých řadách veliké množství lidí ze staré školy. Ve Španělsku nejsou až tak aktivní, a svou aktivitu rádi ukazují na evropských výjezdech.
Bukaneros (Rayo Vallecano): nepovažujeme je za chuligánskou skupinu, ale uznáváme, že dokáží shromáždit velké množství lidí a tohle město je dnes jedno z nejnebezpečnějších v celém Španělsku.

- Znáte ruskou scénu? Máte na této scéně nějaké skupiny, které respektujete či s nimi sympatizujete?
Velmi rádi sledujeme ruskou scénu! Vy i Chorvaté jste hráli významnou roli na EURU. Byli jste lepší než polští chuligáni, protože i když byli v mnohem větších počtech, tak nedodržovali "fair play" k obyčejným fanouškům.
Líbí se nám skupiny Gladiators firm a Music Hall, a samozřejmě i Jaroslavka, Union a Shady Horse. Víme, že ve východní Evropě se o španělské scéně příliš neví. Mnozí sem přijíždějí s neochvějným klidem a vůbec nepočítají s tím, že mohou mít problémy s našemi hooligans. Chápeme, že Španělsko nepatří do evropské TOP5, ale hodně bude záležet, na jaké město a klub narazíte. A můžete i zde narazit na top chuligány.

 


- Jak to je s "fair play" ve Španělsku?
U nás byly rvačky všech druhů, ale protože jsme se zapojili do bojů, který je čistě jen na ruce, náš pohled na chuligánskou scénu se změnil. Ve Španělsku není příliš uznávaný "fair play" boj kvůli nadměrnému užívání zbraní, a kvůli strachu z prohry. My si rádi vychutnáváme boje, kde se nedá zvítězit podvodem.

- Podporujete národní tým?
Ano, ale pouze tehdy, když máme možnost. Španělský národní tým odmítá hrát v Seville. Chtěli bychom mít více příležitostí jej vidět.

 


- Díky za rozhovor! Vaše poslední slova pro naše čtenáře?
Díky. Chtěli bychom popřát všem, aby byli silní v boji proti modernímu fotbalu a proti policii. Nezapomeňte taky navštívit náš blog www.uf12.blogspot.com. Nebo si nás najít na twitteru  @unitedfamilyRBB.
 

 


Převzato z ruského webu http://right-wingultras.blogspot.ru/2013/10/united-family.html
 

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear