FREE DOWNLOAD HOOLIGANS GAME ON IOS AND ANDROID

Valhalla Fighting

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Hoolsworld: Můžeš se nám nejprve představit?
Jsem Lionswarth7, je mi 28 a jsem fanouškem Olympiakosu.

Hoolsworld: Jsi členem nějaké ultras skupiny?
Býval jsem členem Gate7, od svých 16 až do 25 let. V současnosti chodím na zápasy se svými přáteli, na stadionu se s lidmi z Gate7 stále potkávám a mám mezi nimi pořád hodně kámošů.

Hoolsworld: Kolik máte členů a jak získáváte nováčky?
Gate7 je velká organizace, zahrnuje víc jak 150 fanklubů nejen v Řecku, ale po celém světě. Máme fankluby v Německu, USA, Austrálii atd. a samozřejmě nejvíce v Řecku, kde jsou téměř v každém městě… Ano, každý rok se připojí hodně nových lidí a Gate7 stále roste.

Hoolsworld: Řekni nám něco o historii skupiny a jejím vzniku.
Gate7 byla založena na začátku 70. let, do té doby se fans Olympiakosu nedokázali organizovat, postupem času se organizace zlepšila a lidé napříč Athénami začali držet pospolu... A díky tomu mohla vzniknout tato skupina. (skupina “Gate 7” je pojmenovaná podle vchodu, kde se 8.2.1981 udála nejtragičtější nehoda v historii klubu. Po zápase Olympiakos – AEK Athény (6:0) fans domácího klubu běželi ze stadionu do ulic slavit vítězství, ale brána “Gate 7” byla zavřená. Mnoho fanoušků bylo pošlapáno a 21 z nich zemřelo na schodech u “Gate 7” - Poznámka Správce)

Hoolsworld: Můžeš nám říct něco o hnutí ultras v Řecku?
V Řecku je hodně ultras skupin. Lidi u nás fotbal milují a svoje týmy vášnivě podporují. Největší skupiny jsou Gate7, Gate13 (Panathinaikos Athény), Original (AEK Athén), Gate4 (PAOK Soluň), Super3 (Aris Soluň). Náš Gate7 patří k největším skupinám v Řecku.

Hoolsworld: A jaká je politická orientace vaší skupiny?
V Gate7 není žádná, je to mix lidí zahrnující celé politické spektrum, od anarchistů až po krajní pravici.

Hoolsworld: S kterými kluby máte družbu a kdo patří k vašim nepřátelům?
Naši přátelé jsou fanoušci Červené Hvězdy Bělehrad (Delije) a taky Spartaku Moskva. K nepřátelům patří všechny ostatní ultras skupiny, které jsem už zmiňoval z Řecka. Největší nenávist máme s ultras z Gate13 (Panathinaikos Athény).

Hoolsworld: Co vztahy s policí? Jsou v Řecku zavedené nějaké restrikce proti ultras?
Nejsou dobré, nikdy nebyly a ani nikdy nebudou. Policie v Řecku je agresivní a zkorumpovaná. Pět let teď nemůžeme jezdit na riziková utkání, nedostaneme lístky a na takový zápas se nepodíváme.

Hoolsworld: Děláte nějakou choreografii?
Gate7 dělá chorea při všech velkých zápasech a taky při evropských pohárech. Máme také pyro, transparenty, vlajky, natrhané papírky. Všechny tyhle věci většinou v klubových barvách – v červené a bílé.

Hoolsworld: Jak to všechno organizujete? Tím myslím skandování, výjezdy, chorea atd.
Gate7 má širokou škálu chorálů, výjezdy organizuje fanklub, kterému se zaplatí malý poplatek za registraci a získáš tím hodně výhod. Takže organizovaní fanoušci můžou na výjezdy po celém světě cestovat levněji autobusem, lodí nebo letecky. Chorea jsou nachystaná na našem stadionu v sektoru Gate7.

Hoolsworld: Účastní se Gate7 často bitek, pokud ano, s kým?
Ano, bitky jsou časté nejen na fotbale, ale také při dalších sportech, kde se můžeme potkat s našimi nepřáteli, jako na basketbale, volejbale, vodním pólu. Někdy se domluvíme na bitce, ale ve většině případů jde o útoky na objekty fanclubů s cílem je zničit, je to boj o území. Naši největší soupeři jsou fanoušci Panathinaikosu a PAOKu.

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear