FREE DOWNLOAD HOOLIGANS GAME ON IOS AND ANDROID

Valhalla Fighting

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Hoolsworld: Ahoj, mohl by ses nám představit?
Jsem na fóru hoolsworld člověk vystupující pod přezdívkou 1914 a jsem fanoušek ARISu. Je mi 19 let.

Hoolsworld: V jaké jsi ultras skupině?
Nyní jsem ve skupině Super3, ale býval jsem v Ierolohites.

Hoolsworld: Kolik má tato skupina členů a přijímá i nové členy?
Není to tak jednoduché spočítat, kolik máme členů už kvůli našemu obrovskému počtu různých podskupin (kterých je 54). Máme také členy v mnoha řeckých městech, ale náš hlavní fanclub, který má sídlo hned vedle našeho stadionu má 8000 registrovaných členů.

Hoolsworld: Řekni nám něco o historii tvé skupiny a jak byla vytvořena
Super3 vznikla v roce 1988 spolkem přátel, kteří milovali ARIS a měli mnoho ideálů a nápadů jak podporovat tým. Tím nastartovali novou éru u našich fanoušků, kteří se o podporu klubu příliš nestarali.

Hoolsworld: Jaká je politická orientace tvé skupiny?
Tak základní idea skupiny Super3 je být apolitická.

Hoolsworld: Kdo jsou vaši nepřátelé a kdo přátelé?
My nemáme žádné přátele, respektujeme jen nějaké ultras a oni zase respektují nás. Naši největší nepřátelé jsou PAOK, Iraklis, Panathinaikos, Olympiakos a AEK.

Hoolsworld: Jak je to u vás s policií? Máte v Řecku přísnou policii?
Policii rádi nemáme a policie nemá ráda ani nás. Takhle je to u všech řeckých ultras skupin. Ale v Řecku funguje jedna věc, a to jsou policajti v utajení, kteří působí v kotlích mezi fanoušky. Využívají je proto, aby mohli po rvačkách pozatýkat viníky. Na to jsme doplatili před pěti lety, kdy nám pozatýkali lidi, kteří bojovali proti fanouškům PAOKu před zápasem košíkové.

Hoolsworld: Dělá tvoje skupina nějaké pravidelné choreografie a jaké?
Až do teď jsme žádná chorea nedělali, ale plánujeme něco udělat na zápas evropské ligy proti Leverkusenu. Spíš děláme na stadionu pyro, dýmovnice, vyvěšujeme vlajky, transparenty, házíme konfety.Hoolsworld: Jak to všechno organizujete? Tím myslím skandování, výjezdy, chorea atd.
Každý rok se členové fanclubu z celého Řecka sjedou a diskutují o těchto záležitostech. Během utkání máme šéfa, který nás organizuje.

Hoolsworld: Jak často se tvá skupina dostává do rvaček s jinou a s kým?
Tady v Řecku se dostáváme ke rvačkám jen zřídka, je to kvůli policii i kvůli prezidentům klubů. Většinou jen při velkých derby, jako je třeba PAOK - ARIS atd. Naše jediná šance na bitku je jen když jedou i naše další ultras skupiny nebo když na soupeře při cestě na zápas narazíme. Bojujeme proti každému, kdo nás provokuje.

Hoolsworld: Každé město může být něčím zvláštní pro fanouška, čím je zvláštní tvé město?
Soluň je pravděpodobně jedním z nejfotbalovějších měst v Řecku, kde nejvíce lidí podporuje týmy při místních derby, jakými jsou PAOK-ARIS, Iraklis-ARIS. To jsou ulice v Soluňi naprosto vyprázdněné, protože každý sleduje utkání.

Hoolsworld: díky za rozhovor


Super3 z ARIS Soluň na basketbalu:

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear