FREE DOWNLOAD HOOLIGANS GAME ON IOS AND ANDROID

Valhalla Fighting

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Slyšel jsi o případech spolupráce vůdčích osobností v hnutí s policií, s úřady nebo s některou politickou stranou?
Tak s klubem jsou někteří v kontaktu, ale je nutno podotknout, že v některých klubech jsou u moci fanoušci, kteří to kdysi vedli na tribunách. Pak je spolupráce přínosem, protože klub chápe potřeby fanoušků. Takovým příkladem je Lech Poznaň. Něco jiného je spolupráce s policií. To je chůze po tenkém ledě a nechtěl bych být v kůži toho typa, kterého by u něčeho podobného chytli. To je hlavní krédo v Polsku, a nejenom ve fanouškovském prostředí – kolaborovat či donášet nelze!!! Žádná spolupráce s policií! Toto pravidlo má dlouhou tradici, i když se samozřejmě vždy najdou nějaké prodejné kurvy. Někdy jsou nalezeni a pak už nemají šanci se dostat ani jeden stadion a vůbec je pro ně lepší nevycházet na ulici. Od politiky je potřeba se držet co nejdál, protože politici jsou prodejné kurvy, ať už levicoví či pravicoví. Teď nám chce hodně politiků pomáhat v našem boji proti vládě za naše základní práva (zákazy vstupu na stadiony, nevpouštění na tribuny nebo zadržení celých skupin, aby nemohli vyjet na zápas venku). Osobně si ale myslím, že je to jen taková jejich hra, protože za měsíc jsou v Polsku volby. Po nich si umyjí ruce a na nás zapomenou. Já se držím daleko od politiky, i když samozřejmě fanouškovská obec na Legii bude vždy pravicová!

Řekni něco o atmosféře na stadionech, jak se uskutečňuje podpora klubu? Jak bojujete s těmi, kteří na stadionu mlčí a nepodporují svůj klub jako ostatní okolo?
Atmosféru není prostě možné popsat slovy! Každý může na YouTube najít název mého klubu a podívat se a poslechnout si na videu. Máme nový stadion s perfektní akustikou, a celá osmitisícová zadní tribuna zvaná „Žiletka“ je zcela zaplněna fanoušky! U nás nemáme problém s tím, že tam někdo jen stojí a dloube se v nose. Tohle bylo vždy, že ve fanouškovských sektorech je potřeba lidi burcovat a dělat to, čemu vy říkáte „zavodjaščij“ (rozeřvávání). A každý ví, že jestli bude mlčet, tak nějaký vedle něj stojící fanoušek ho požádá, aby dodržoval pravidla a nebo aby opustil tribunu. V případě jakési polemiky stejně bude muset stadion opustit, ale navíc i s kopanci. Ovšem je třeba uznat, že naši fanoušci jsou velmi disciplinovaní a nestává se moc často, že by se někdo neúčastnil na supportu. A paradox nastává tehdy, když náš tým prohrává a náš řev tak povzbudí hráče, že nakonec se skóre obrátí v náš prospěch. A každý fanoušek zná ten pocit – kdy se můžeme v takové chvíli cítit stejně jako kdybychom ten gól dali my.

Jak je to s fair play? Je tam nějaký pokrok? Jak se stavíte k tomu, že nožem umírají polští fanoušci?
Už o tom bylo psáno výše (v první části – pozn. Správce). Ten problém se týká jen Krakowa. K čemu je, že Krakováci prohlašují, že za hranicemi Krakova jsou připraveni rvát se s každou bandou bez železa v rukách, když v praxi předvádí něco jiného.. Wisla jela na výjezd na Koronu Kielce (Korona tehdy hrála s Legií), aby jim odřezala jejich vlajky a během rvačky ve města pořezala nožem mladého kluka – rozeřvávače Korony. Ve Wroclavi došlo ke rvačce Arka+Lech proti Slasku a pořezaný nožem zůstal kluk z Arky. Pak se zjistilo, že Wisla pomáhala Slasku (Wisla+Slask+Lechia mají družbu) a nějakej idiot od nich použil nůž. Otázkou pak zůstává, kdo se s nimi bude na něčem domlouvat a věřit jim, že půjdou čistě na ruce?? Chuligánství může být extrémní koníček, ale pořád je to ještě jakoby hra. Jak my v Polsku říkáme „Huba není ze skla, nerozbije se“. Od úderu rukou nebo nohou ne, ale nůž nebo sekera - to už je úplně něco jiného. Pravidla se vesměs dodržují. Už před mnoho lety se potkali zástupci většiny polských chuligánských gangů a podepsali Poznaňský pakt (setkání bylo v Poznani). Ten zakázal používání „prodloužených rukou“ a chuligáni, kteří tohle poruší mají být rozbiti ostatními a vždy se na ně bude moct použít železo. Časem tento pakt podepsaly všechny chuligánské firmy. Doposud jej však nepodepsala Cracovia a Wisla. Nevím, jaké máte u vás informace, ale pakt se dodržuje, i když existovalo několik případů, kdy byl porušen. Oheň se rozhořel mezi Gornikem Zabrze a Ruchem Chorzow. Fanoušci v těchto městech spolu sousedí a různé skupiny na sebe velmi často naráží. Jeden čas už to vypadalo, že tohle bude „Nový Krakov“, ale nakonec zvítězil zdravý rozum a obě strany se dohodly.


Záběry na videu z Krakova, které uvolnila policie při vyšetřování místních chuligánských gangů a jejich vyřizování si účtů v ulicích mačetami. Pokud umíte polsky, můžete celou reportáž o krakovských chuligánech sledovat ZDE


Co je v Polsku populárnější? Domluvené bitky na poli nebo střety ve městě?
Doba pouličních bojů skončila. Zákon v daný moment nemá k fanouškům žádné slitování. Uvedu příklad. Jeden z šéfů Legie sedí už druhý měsíc ve vězení a nějak rychle ho nepustí. Je tam za rvačku s fanouškem Polonie Varšava, který dostal po hlavě a bonznul to policii. A pak slyším v rádiu, že nějakej bastard zmlátil ženu během těhotenství, protože ho napomenula. Za 48 hodin byl propuštěn a musí se jen jednou týdně hlásit na policii. To je všechno. Kde je tu logika a spravedlnost?

Během první a druhé kampaně v Čečensku Polsko aktivně pomáhalo uprchlíkům z Čečenska. Jaký je váš vztah k běžencům z Kavkazu?
Tak jako všichni pravičáci v Polsku nebo Evropě nechceme u nás jakékoliv barevné, zejména ne muslimy, kteří jsou skuteční nepřátelé naší části kontinentu. V téhle otázce jsme s vámi naprosto solidární. Přijímání běženců je práce naší vlády, která by i bez gelu vlezla do prdele těm gangsterům z Evropské Unie. Momentálně se ve Varšavě začala stavět mešita, bez ohledu na protesty lidí z okolí. Nám je jasné jak to dopadne. Jen ty politický kurvy se tváří, že nechápou, jak tohle všechno skončí. Vždycky uvádím příklad Francie. Na mezinárodním zápase Francie – Alžírsko hraném ve francouzské Marseille 80% stadionu vypískalo francouzskou hymnu. Je tohle ještě Francie? Pro takové země jako je Polsko, Rusko nebo Srbsko by tohle bylo nemyslitelné! Ovšem kdo ví, jak dlouho to ještě v těchto zemích takhle vydrží?

V Polsku používání zbraní při bitkách se nijak netrestá, zatímco v Rusku by takhle špinavé vítězství bylo bráno mnohem hůř než porážka. Myslíš si, že Poláci nikdy nepřejdou na boj na poli či ve městě jen čistě na ruce?
Nevím kdes vzal tyhle informace, jak už jsem psal výše, máme dohodu, která zakazuje zbraně, bonzování policii atd.

Jak byste reagovali, kdyby za Legii přišel hrát ruský fotbalista?
Tak to by nebyl žádný problém. Vážně! Dokonce Žid hraje ve Wisle Krakow a nemá žádný problém. My se na to díváme tak, že jsou to jenom fotbalisté, a ti půjdou kamkoliv a vždy jen kvůli penězům. Dneska jsou tady, zítra už ne. Ale my jsme fanoušci – my jsme tu na vždy! Odtud i heslo naší scény: „Legie jsme MY“!

Domníváš se, že existuje panslavismus?
Myšlenka je to správná, jen politici to dělají po svém, držíc se Machiavelliho pojmu „Rozděl a Panuj“. Je to smutné, ale daří se jim to velmi dobře. Šanci na společnou jednotnou frontu vidím velmi chabě.

Jaké země patří podle tebe do TOP5 v chuligánství?
Tak záleží na tom, podle čeho vůbec rozdělit chuligány. V Jižní Americe se považuje za normální střílet na protivníky z pistole, ale jestli podle toho mám říct, jo – tohle jsou fakt BORCI!? V naší části světa to budou brigády z Ruska, Polska, Srbska a Chorvatska. V bitkách na ruce nebudou mít soupeře. Jak se jim v žilách rozbouří Slovanská krev, tak nikdo z nich už nemyslí na následky – jde se jen vpřed a za vítězstvím! Ale také dobře se zapsaly brigády z Německa, Holandska nebo Anglie, při tom u těch posledních jmenovaných se stále častěji objevovalo v rukách železo. Možná proto, že se v jejich firmách stále víc a víc objevují barevní bojovníci. Jinou věcí je, že v každém státě či městě se dá najít nějaká solidní banda.

Můžeš nám říct, proč skončila družba mezi Spartakem a Lechem?
Mně nepřísluší odpovídat na tuhle otázku, určitě Spartak nebo Lech na tohle může odpovědět mnohem líp.

Jaký máš dojem z chuligánské scény v Rusku?
Tak u vás si cením toho vašeho „bojovného srdce“, to jest té touhy po boji! Málo kdo utíká, vidím, že na polích se kluci bijí až do konce, do doby, když už je vše ztraceno a není už žádná možnost na výhru. Na druhou stranu jsou tam ale i komické situace. Dvě veliké bandy se bijí, ale ve skutečnosti bojují jen první linie, zbytek nepochopitelně tlačí své druhy vpřed, místo aby to z boku oběhnul a našel místo kde se i oni mohli ukázat. Se vší úctou k vaší scéně, tyhle skupiny co se bijí na polích nemají v sobě kousek cti. Máváte rukama jak mlýn bez ladu a skladu, běháte okolo místo abyste pomohli kamarádovi, kdosi tam doráží tři minuty kluka už dávno ležícího, který pokud by vůbec po tomhle vstal, tak už těžko něco udělá, a při tom ve stejný moment co ho tento zbytečně dlouho mlátí tak jeho kamarád z brigády přesně takhle pořádně fasuje od jiného po hlavě, a bylo mu možné pomoci a mohli toho jednoho přečíslit a byly by už dva lidi z druhé strany vyřazeni. Nerozumím taky tomu skákání po hlavách lidem, kteří už nemají žádný zájem vstát a bojovat. A nebo když už odchází z bitevního pole a není pochyb o tom, že vyhráli, tak každý vracející se má ještě potřebu kopat do ležících. Píšete, že v Polsku o tomhle nemáme ani ponětí. Když vynechám Krakov, tak naše pravidla platí u nás mnohem lépe než u vás, protože u nás nikdo nikomu neskáče po hlavě, a po rvačce často vítězové pomáhají protivníkovi vstát.
Taky nerozumím těm vašim výkřikům, že Spartak je jednička v Evropě. Nevím, kdo to psal, ale mnohokrát jsem to četl na vašich stránkách, ale možná to byly jen nějaké děti. Vždy se najde nějaký den, ve kterém bude nějaká banda ve slabší sestavě a protivník bude v lepší sestavě nebo bude jen mít víc štěstí. Nechci tímhle tvrdit, že Legie nebo polské chuligánské bandy jsou lepší jak ruské. Jeden den budeme lepší my, za půl roku to zase může být naopak. Jak se u nás říká „Jednou jsi na voze, po druhé pod vozem“ (pod koly)!

Proč se nekonalo domluvené dostaveníčko mezi Unionem a Legií?
Tak to se musíš poptat u kluků z Unionu (Union Crew – Spartak Moskva – pozn.Správce) proč se ve Varšavě neobjevili. Spartak vyhlásil několik dnů před zápasem, že nikdo z jejich chuligánky do Varšavy nepřijede. Ještě v den zápasu jsme obdrželi informaci, že žádný chuligán do Varšavy nedojel! A jak to bylo ve skutečnosti? 25 minut před zápasem se objeví Spartakovci u naší hospody. Chtěli nás překvapit, ale to jim nevyšlo. A z naší strany do Moskvy vyjela skupina 150 lidí, a to nebyli lidi co tam jeli prioritně kvůli fotbalu. Sice jejich cesta skončila na Rusko-Lotyšské hranici, ale to nebylo naší vinnou. Vím, že se v Rusku vykládá, že Legie odmítla dostaveníčko s Unionem. Tohle nejsou věci na publikování na internetu, ale odpovědět přesně můžu – není to pravda.

Myslíš si, že konfrontace mezi Legií a Spartakem je začátkem větší chuligánské války o prvenství v Evropě nebo to byla náhodná epizoda, díky šťastnému losu, a nebo teď zase budeme 10-15 let znovu čekat, než na sebe tihle hools zase narazí?
Už jsem psal, že neexistuje žádná jednička v Evropě. Tohle téma bych rychle ukončil, před pár dny zase všechny zajímalo ohledně jedničky derby Spartak – CSKA a na Legii už nemysleli. A jestli se vrátíme? Uvidíme...

Proč jste během finále Polského poháru Legia – Lech do sebe nevběhli? Co vám bránilo? To mohl být dobrý masakr všichni proti všem!
Předem musím říct, že my i Lech jsme měli informaci, že na tomto zápase se chystají určité provokace ze strany policie. A tak jsme se dohodli s Lechem, že se budeme snažit v tento den, aby vše proběhlo v klidu, že teď před Eurem by taková masová výtržnost byla pro nás rozsudkem smrti. Provokace proběhla, zápas byl dán na stadion, kde má plot výšku 1,30metru a na osm tisíc fanoušků z každé strany dohlíželo 15 sekuriťáků – mladých kluků a holek okolo 18-19 let. Během zápasu tu nebyla vůbec žádná policie. Policie i vláda určitě počítali, že je úplně jedno, který z klubů vyhraje, že to bude stejné, že jedni vběhnou na hřiště z radosti a druzí budou rozzuření a zlí a tak tam vběhnou taky, aby nepřátelům zkazili radost z triumfu. A z každé strany bylo 8 tisíc lidí a skutečně by se hrací plocha stala bojištěm. Teprve po tomhle by měla vláda připravenou vhodnou půdu na velmi ostrý a rychlý souhrn antifanouškovských zákonů, zákazy vstupů na stadion a zavření samotných stadionů. I když jim to nevyšlo, tak stejně média z toho vytvořila incident, že údajní chuligáni vběhli na hrací plochu, ale jen díky zázraku nedošlo k tragédii. A pravda byla taková, že Legia vyběhla na hrací plochu radovat se spolu s dalšími našimi fanoušky a Lech než opustil stadion, tak tam kohosi kopnuli a tím to skončilo. Ale v televizi i v denících to rozhrábli tak, jak kdyby jsme spálili půl města a byly desítky mrtvých!

Povídá se, že scéna na Legii upadá a prožívá vážné problémy kvůli generační obměně a že momentálně vyklízí pozice před Lechem, Widzewem, Lechií, Ruchem a možná dokonce i před LKS. Nebo to jsou jen kecy a intriky od závistivých nepřátel?
A která pak banda z těch jmenovaných si s Legií domluvila dostaveníčko, aby dokázali svoji převahu? Povídat si o tom můžeme dlouho, proto já nedělám žádný žebříček TOP 5 nebo TOP10, protože opravdu ani já ani nikdo jiný není schopen něco takového přesně vyhodnotit. Polská scéna se trochu mění – velmi silný se stal Ruch Chorzow a opravdu hodně lidí mluví o tom, že oni by se teď mohli bít o jedničku s Lechem. A Widzew sám? Nevím jak je silný. Ale společně s Ruchem (což je jejich družba) představují obrovskou sílu. Jenže tohle všechno jsou jen počty na papíře, a ten je trpělivý a snese všechno. Momentálně naše banda, ve které teď převládá hlavně dorost, se aktuálně propracovala mezi bandy, které mezi slabé v Polsku nepatří.

Jaké značky oblečení jsou mezi polskými chuligány nejpopulárnější?
Celá Evropa se obléká do jednoho a toho samého a ani Polsko není výjimkou. Já osobně si velmi cením málo známé značky Mathori London. Velmi cool design a výborná kvalita.

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear